Pokus o atentát na ruskeho prezidenta Putina? Jeho vodič zahynul. + Varovanie maďarského experta: Reálne nebezpečenstvo, Európe hrozí občianska vojna

VIDEO: Putinov vodič zahynul pri nehode limuzíny
Limuzína s jedným z vodičov ruského prezidenta Vladimira Putina za volantom mala dopravnú nehodu. Čelnú zrážku vodič neprežil.
Čierne BMW radu 7 patriace ruskej vláde sa v domácom Rusku čelne zrazilo s protiidúcim Mercedesom-Benz CLS. Pri tragickej nehode na mieste zahynul vodič BMW – jeden z oficiálnych vodičov ruského prezidenta Vladimira Putina. Vodič bol na mieste mŕtvy, ešte pred príchodom záchranky. Jeho presná totožnosť nebola však zatiaľ zverejnená. Prezident sa v čase nehody v aute nenachádzal a vodič druhého vozidla bol v kritickom stave odvezený do nemocnice. Odstránenie následkov nehody trvalo niekoľko hodín a toto sú jej dôsledky:

Polícia nehodu vyšetruje, zatiaľ bez uvedenia potenciálneho dôvodu zrážky. Dôvodom úmrtia vodiča BMW však mohlo byť nepoužitie bezpečnostného pásu, nakoľko kabína auta zostala po nehode relatívne vcelku. Potenciálny pokus o atentát je však vylúčený, nakoľko bolo v čase nehody verejne známe, že sa ruský prezident nachádza na summite G20 v Číne.

Podľa ruských médií šoféroval oficiálne vozidlo ruského prezidenta údajne jeho najobľúbenejší vodič s vyše 40 rokmi skúseností ako profesionálny šofér. Na základe záznamu z bezpečnostnej kamery na Kutuzovskej triede v Moskve je zrejme vinníkom nehody vodič mercedesu, ktorý stratil kontrolu nad vozidlom a prešiel do protismeru, ako je vidno aj v tomto videu:

V budúcnosti má ruský prezident prejsť zo zahraničných vozidiel na nový typ limuzíny domácej výroby. Projekt nesie označenie Kortež a okrem limuzíny vznikne aj SUV. Obe si bude môcť kúpiť aj široká verejnosť.

Autor: Daniel Krnáč

http://automix.atlas.sk/revue/873857/video-putinov-vodic-zahynul-pri-nehode-limuziny

 

Varovanie maďarského experta: Reálne nebezpečenstvo, Európe hrozí občianska vojna

BUDAPEŠŤ – Európa musí zabrániť občianskej vojne, povedal dnes v maďarskej verejnoprávnej televízii M1 v súvislosti s migračnou krízou expert na bezpečnostnú politiku László Földi.

Podľa agentúry MTI uviedol, že už nie je otázkou, dokedy ešte Európa dokáže prijímať migrantov – pretože ich nedokáže prijímať už poldruha roka. „Časť migrantov prichádza kvôli tomu, aby páchala teroristické činy a aby spôsobila chaos,“ zdôraznil Földi. Zvyšní migranti podľa jeho vyjadrenia časom prídu na to, že boli oklamaní a že sa dostali do horšej situácie, než keby boli zostali doma.

„Začnú byť frustrovaní a môžu sa radikalizovať. Zradikalizovať sa môžu pritom aj Európania – kvôli invázii migrantov a kvôli útokom súvisiacim s nimi. Môže to viesť až k pouličným konfliktom v krajinách, kde je veľké množstvo ilegálnych migrantov,“ varoval expert.

Podľa Földiho o vážnosti situácie svedčí aj skutočnosť, že Nemecko už vyzvalo svoje obyvateľstvo, aby si napríklad urobilo zásoby potravín. „Hranice treba pred masou ilegálnych migrantov uzatvoriť, čo nie je humanitárnou, ale bezpečnostnou záležitosťou,“ zdôraznil.

http://www.topky.sk/cl/11/1573045/Varovanie-madarskeho-experta–Realne-nebezpecenstvo–Europe-hrozi-obcianska-vojna

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.