Obama vyzval občany své země, aby se připravili na katastrofu. Lid má na to měsíc. + Prečo sa zdá hlúpe uvažovať reálne

Barack ObamaČerný Obama z Bílého domu: Katastrofa bude za měsíc; Bacha velký brácha něco kutí.
Před pár dní se pán Prezident obrátil k národu s prohlášením. Vyzval občany své země, aby se připravili na katastrofu. Lid má na to měsíc.

Každý si může přečíst Prohlášení, které bylo zveřejněno na oficiálních stránkách vlády. Přesněji řečeno, každý občan by měl toto Prohlášení pečlivě nastudovat a konat podle pokynů. Oč tento dokument povídá a co občanům de facto nařizuje?
Připravovat se ke střetu s neznámými výzvami je našim společným cílem, stojí v textu. Na každou možnou katastrofu nebo živelnou pohromu musíme být připravení. Prohlašujeme záři měsícem Národní pohotovosti a podtrhujeme důležitost příprav lidí a obcí, aby byli odolnými v podmínkách každé mimořádné situace, která nás může potkat.

Prezident a jeho tým sice dělají všechno, aby chránili svůj národ, aby národ byl v bezpečí, je to povinnost každého občana – připravit se co nejlépe k mimořádným situacím, ať budou jakékoli – hurikány, zemětřesení nebo takové zlo jako terorismus. Nebezpečí ale může nás postihnout na neočekávanějších místech a kdykoli.

Naštěstí hodně věcí ve smyslu přípravy k mimořádným situacím je v rukou samotných občanů. Vyzývám občany, aby podnikli všechno možné, aby na nečekanou situaci byli připraveni.

Buďte připraveni k mimořádnému hlášení, ověřte své pojistky, popište své cenné věci a další majetek, mějte plán pro extrémní spojení, mějte evakuační plán, připravte zásoby vody a trvanlivých potravin pro přežívání v případě globální katastrofy.

Prezident mimo jiného žádá podnikatele, aby se také připravili na možnou mimořádnou situaci, ať vypracují plány nepřetržité výroby, ať komunikují s obcemi.

Zahájili jsme mimořádný měsíc Národní pohotovosti. Spojte se a pomozte nám všechno naplánovat do 30 září. Pak se uvádí linky na stránky s popisem nezbytných opatření, které každý občan během září by měl skautské zvládnout.

Tohle všechno a hodně dalších slov stojí v onom Prohlášení. Nevím, co by tenhle dokument mohl znamenat. Že by pán Prezident začal kráčet ve šlépějích frau Merkelové a německé vlády, které v srpnu přišly s podobným prohlášením? Německá vláda de facto svým občanům nařizovala připravit mimořádný a nedotknutelný balíček, aby domácnosti byly schopny přežit bez vnější pomoci aspoň 14 dní? Nevím, nevím. Němci ale poslušně smetli konzervy a vodu z pultů a pomohli obchodním řetězcům překonat plán srpnových tržeb. Zásobovalo se ostošest.

V Prohlášení nic není o charakteru možné katastrofy. Ale z pokynů pro občany je možné vyvést, že se jedná o druh katastrofy, která zasáhne především města, ale nedotkne se odlehlých usedlostí. Můžeme jen hádat, co měl pán Prezident na mysli. Jedno je nepochybně jasno – nějaká katastrofa je za dveřmi. Tak asi za měsíc.

http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=85310

 

Prečo sa zdá hlúpe uvažovať reálne a je toľko pokušení robiť všetko totálne?

Rozmýšľam často a dlhodobo, čo je podstatou totalitných systémov a pochopil som očividný fakt, že zabraňujú ľuďom snívať. Tie sny, zvlášť u mládeže, sú často naivné a reálne nefungujú, ale ak chceme snívaniu a ideálom zabrániť, ideme cestou totality, pestujeme hlúposť a tvoríme diktatúru. Toto sa v dejinách v tých najrôznejších formách opakuje. Počúvam správy, že sa kreujú a či generujú akési špeciálne súdy pre posudzovanie a odsudzovanie extrémizmu. Napadajú ma pritom ľudové súdy z rokov päťdesiatych a to, že história sa opakuje, iba dekorácie sa menia.
Vždy som mal prudkú povahu, ale zároveň som mnohým pripadal trochu pomalý, ba až oneskorený. Možno poznáte tie rozprávky o hlúpom Janovi, Popolvárovi a či Peciválovi. Ich zmysel je v tom, že ten quasi lenivec a hlupák nakoniec zachráni svojich múdrych, šikovných, ale príliš zbrklých bratov.
Nikdy som nebol praktický a šikovný a možno to ma nútilo rozmýšľať nad otázkami existencie, nad nevyhnutnosťou nedokonalostí, nedostatku a povedzme si priamo, že aj zla a nezaslúženého nešťastia. Len pred pár hodinami sa otriasalo Taliansko a rôzne otrasy a maléry zažívame denne a tie psychické a vzťahové sú možno horšie ako tie prírodné a fyzické katastrofy.
Filozofii som sa začal venovať na gymnáziu a najprv ma upútal Starý zákon. Učil som sa myslieť na Kazateľovi a Jóbovi a historické súvislosti a následnosti som skúmal v starých príbehoch a prorokoch. Je to paradox, že ma neoslovilo najprv jednoduché a stále moderné
evanjelium, ale práve tie zložité a hlboké príbehy z dávnych čias. Je to asi tým, že tú hĺbku Kristových definícií typu, že blahoslavení sú ponižovaní a prenasledovaní, pochopí človek až vtedy, keď on sám je ponížený a prenasledovaný.
Akékoľvek zjednodušovanie a kategorizovanie nevyhnutne vedie k totalite. My môžeme mať radi chudobných a kritizovať bohatých, ale ak začneme zbožňovať akýsi nekritizovateľný proletariát a všetkých úspešných a šikovných dehonestovať, urážať, ošklbávať a občas posielať aj pod čiernu zem, nehovorme o svojom humanizme a lákavých, láskavých ba až rajských cieľoch. Tieto tendencie sa vyskytujú v rôznych formách a produkoval ich nielen Stalin a Hitler, ale aj Kalvín a Mohamed a asi nie je náhoda, že tieto smery sa spojili proti tomu príliš realistickému a špekulujúcemu katolicizmu.
Ide o to, milí moji, že moslimovia nie sú v súčasnosti ochotní prijať naše právo, normy a zvyky a podľa všetkého ani ochotní nebudú. Tým pádom spolužitie s nimi nemôže fungovať, ani pri tej najväčšej láske k blížnemu. My sme to tu v Európe, Ázii a Afrike skúšali na
rozdiel od anglosaskej i Latinskej Ameriky 1400 rokov a preto nech nám tieto menej skúsené civilizácie nedávajú rady, čo máme robiť a ako sa máme správať.
Bol by som veľmi rád, keby som sa v tomto mýlil a keby si tie abrahámovské náboženstvá našli k sebe cestu a konečne pochopili, čo je a ako vzniká zbytočné násilie, diktatúra a totalita.

KYRIE ELEISON: PANE, ZMILUJ SA.

Vlado Gregor

 

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.