Predsedu KDH rozčúlilo to, že ĽSNS putovala k Sedembolestnej. + PÚŤ V ŠAŠTÍNE – NEKULTÚRNY ČIN TZV. “ANTIFAŠISTOV”

Takto rozčúleného Hlinu ste ešte nezažili. Pokojný sviatok s rodinou sa pre lídra KDH zmenil na katastrofu vo chvíli, keď stretol kotlebovcov
Líder KDH dnes navštívil kresťanskú púť v Šaštíne. To, čo tam videl, ho skutočne veľmi rozčúlilo, pretože nad davom pútnikov viali vlajky s logom Ľudovej strany Naše Slovensko. Podľa Hlinu je to nevídaná drzosť, hlavne keď predseda Marian Kotleba nemá v poriadku ani sviatosti. „To už tam rovno mohli byť vlajky komunistov alebo SaS,“ rozčúlil sa kresťanský demokrat a dodal, že KDH by si také niečo nikdy nedovolilo.

Takto rozčúleného Hlinu ste ešte nezažili. Pokojný sviatok s rodinou sa pre lídra KDH zmenil na katastrofu vo chvíli, keď stretol kotlebovcov

anton-culen-s-vlajkou-lsns-v-sastine

Anton Čulen s vlajkou ĽSNS v Šaštíne. To si naozaj pán predseda KDH (čo chodil poza kostol) mysli, že sa A. Čulen nevie pomodliť ani modlitbu „Otče náš“?

Foto: Facebook Alojz Hlina
Popis: Fotografia z púte v Šaštíne

„Som zhrozený a smutný,“ začína Hlina, ktorý bol dnes s rodinou na púti v Šaštíne, na ktorej sa zúčastnili aj sympatizanti ĽSNS. Tí si na púť doniesli aj vlajky s logom ich obľúbenej strany. „Záplava kotlebovských vlajok, ktoré často držali ľudia, ktorí nevedia ani Otčenáš,“ rozčúlil sa Hlina.

23.augusta 2015 sa konala v Levoči už 16.krát Celoslovenská púť kresťanských demokratov (KDH)

KDH do Šaštína putovať môže?: Puť vlakom do Šaštína

Daľší dôkaz: Na Púť prišli významní hostia: poslanec NR SR a predseda poslaneckého klubu Pavol Abrhan, poslanec NR SR Pavol Hrušovský

„Bol som zhrozený z toho, ako to tam vyzeralo,“ povedal líder KDH pre Parlamentné Listy a dodal, že vlajky politickej strany na kresťanskú púť nepatria. „Je to vec, ktorá sa absolútne nehodí a strana, ktorá to urobí, je absolútne chrapúnska,“ myslí si rozčúlený politik. „Nepatrí sa ľudí, ktorí idú na kresťanskú púť, obťažovať politikou. To je úplne zvrátené,“ dodáva.

„Žasnem nad tým, koľko drzosti majú tí ľudia v sebe, že tam doniesli vlajku ĽSNS. Oni majú poslanca, ktorý sa po kežmarských krčmách chváli, že vystúpil z cirkvi. Ich predseda nejde ani na prvé sväté prijímanie a dá si krížik ako malé decko,“ povedal Hlina a dodal, že Marian Kotleba podľa všetkého nemá v poriadku sviatosti.

Ako si toto mohli dovoliť?

„Bolo to také absurdné, že tam už naozaj mohli byť komunisti alebo Martin Poliačik s vlajkou SaS,“ myslí si Hlina. Na otázku Parlamentných Listov, prečo SaS prirovnal ku komunistom a nacionalistom, odpovedal: „Aby to nebolo zle pochopené, nemyslel som to v rámci programovej alebo inej príbuznosti. Povedal som to len pre tú absurditu, ak si ĽSNS vytiahne vlajky na púti, je to pre dôvody, ktoré som už spomenul, absurdné. Rovnako absurdné je, keby tam boli komunisti, ktorí zatvárali kňazov a rovnako absurdné by bolo, keby tam bol Martin Poliačik s vlajkou, lebo on je hodnotovo úplne inde.“

Líder KDH si myslí, že s podobnými iniciatívami je nutné sa vysporiadať. „Pokiaľ budú púte robené tak, že tam bude záplava straníckych vlajok, sme veľmi blízko k nešťastiu,“ predpokladá Hlina a dodáva, že pútnici od Kotlebu pôsobili ako organizovaná skupina. „Pôsobilo to tak, akoby mali plán obsadiť sektory. Ja som mal pocit, že oni sú rozmiestnení strategicky, aby ich stále bolo vidieť. Malo to znaky koordinácie. Odhliadnuc od toho, takto sprzniť niekoľkostoročnú tradíciu nejakými vlajkami na to musíte byť… neviem nájsť slová,“ pení kresťanský demokrat a zhrozene sa pýta, „Ako si toto mohli dovoliť?“

Presné riešenie problému však Hlina nepozná, apeluje však na organizátorov: „Organizátor má možnosť pútnikov presvedčiť a poprosiť, aby počas púte nereprezentovali akúkoľvek politickú stranu,“ myslí si líder KDH.

KDH si niečo také nikdy nedovolí

Podľa Hlinu účastníci púte na vlajky nereagovali. „Predpokladám, že tam boli aj ľudia, ktorým to neprekážalo a som z toho smutný. Stále však chcem veriť, že tam bolo veľa ľudí, ktorým to prekážalo. Práve preto, že vedeli, že je to púť a nehodí sa dávať najavo nesúhlas a trpeli to,“ dúfa politik.

Hlina si myslí, že na kresťanské púte nepatria vlajky žiadnej politickej strany, ani KDH. „Pokiaľ viem, KDH sa nikdy takto neprezentovalo a pokiaľ ja budem predseda, tak nikdy sa takýmto spôsobom prezentovať nebude. Pokiaľ ja budem predseda, nebude nikto na kresťanskej púti držať stranícku vlajku,“ vyhlásil líder KDH a dodal, že ak by nejakého člena v podobnej situácii prichytil, skutok by vyhodnotil veľmi negatívne.

Parlamentné Listy dali priestor aj poslancovi za ĽSNS Milanovi Uhríkovi, ten však vyhlásil, že vlajky na pochode boli iniciatívou sympatizantov ĽSNS. „Rozčúlenie pána Hlinu nám žily absolútne netrhá,“ ukončil Uhrík.

http://www.parlamentnelisty.sk/arena/rozhovory/Takto-rozculeneho-Hlinu-ste-este-nezazili-Pokojny-sviatok-s-rodinou-sa-pre-lidra-KDH-zmenil-na-katastrofu-vo-chvili-ked-stretol-kotlebovcov-276870

 

PÚŤ V ŠAŠTÍNE – NEKULTÚRNY ČIN TZV. “ANTIFAŠISTOV”

Napriek istej “jemnosti” tohto vandalizmu, taký čin môže naozaj “potešiť”.

antifa2

Potrebujete ísť niekam autom, máte rozplánovaný čas a miesto štartovania dávate z auta dole nálepky. A neskôr, ak nie aj hneď, musíte auto dôkladne zbaviť lepidla, minimálne na spätných zrkadlách.

antifa1

Iste, tohto vcelku jemného vandalizmu sa mohol dopustiť, kde kto.

Symboly, podobne tiež slová v anglickom jazyku, ktoré sú na nálepkách, sú však často používané tzv. “bratislavskou kaviarenskou mládežou”.

Aj tlač takýchto nálepiek nejaké to euro “koštuje”.

Čím si pani Anna vyslúžila pozornosť (pravdepodobne) tzv. “progresívnej mládeže” ?

sastin_putnicilsns

Pani Anna v strede

Sastin_PutniciLSNS s ikonou Panny Márie

Pohostila v deň púte pútnikov, medzi ktorými bol aj poslanec za Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, Stanislav Drobný.

Dúfajme, že podobné oblepovanie majetku občanov nálepkami sa nestane slovenským spoločenským koloritom.

A tak by sa potom na dome či aute aktivistu, alebo člena inej strany mohla objaviť nálepka Strana “xy” : warning DPH-Hazard, warning Migrant-Hazard, warning Blbci a tak ďalej. Čitateľ si mená strán do vety už dosadí…

http://www.parlamentnelisty.sk/arena/rozhovory/Takto-rozculeneho-Hlinu-ste-este-nezazili-Pokojny-sviatok-s-rodinou-sa-pre-lidra-KDH-zmenil-na-katastrofu-vo-chvili-ked-stretol-kotlebovcov-276870

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.