M. Lajčák oznámil, že Slovensko plánuje poskytnúť 550 vládnych štipendií pre migrantov z arabských krajín. Našim študentom nikto nič nedá.+ Vo Francúzsku vyčíňali migranti: Napadli maďarského vodiča kamiónu, útočili železnou tyčou

550 VLÁDNYCH ŠTIPENDIÍ V SÚVISLOSTIACH.
Slovenská vláda plánuje poskytnúť 550 vládnych štipendií pre migrantov z arabských krajín, prevažne zo Sýrie. Oznámil to minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák po Summite lídrov k utečencom.

Mapa EU moslim

Ohlasy verejnosti na tento krok sú prevažne negatívne a vládnemu Smeru to určite na popularite nepridá.

Iste číslo 550 nie je nijak astronomické, ale kto sa pohybuje medzi bežnými ľuďmi, čo našim elitám nehrozí, ten vie , ako ťažko sa naši študenti existenčne pretĺkajú životom. Ich osud beží bez najmenšieho záujmu našej vlády či Únie.

Neraz, ten či onen študent, študentka prerušili štúdium, aby si mohli zarobiť na ďalšie mesiace na škole . Rodičia z hladových dolín štúdium neutiahnu. A opakujem vláda a Únia na nich zvysoka…

V krajinách ako je Slovensko je preto akákoľvek podpora migrácie spoločensky ťažko priechodná. Kým na západe je to hlavne vec straty bezpečnosti, pribúdajúcich útokov a znásilnení, na Slovensku sa k migrácii pridružuje hlavne pocit krivdy.

Slovenský občan spravidla nedostáva ani zlomok z tej starostlivosti, akú štát poskytuje migrantom, ktorí dostávajú all inclusive zaopatrenie.

Pokiaľ by Brusel presadil kvóty a v rámci nich jednotnú európsku dávku pre migrantov (hovorí sa o 800 Eur mesačne na 1 migranta), zasiahne pocit krivdy a nespravodlivosti 90% slovenskej spoločnosti.

To “štandardné eurohodnotové” strany nepredýchajú v žiadnych voľbách, už ani v tých najbližších riadnych – voľby do VÚC.

Myslím, že aj preto sa potichučky na Slovensku pripravujú zákony, ktoré majú obmedziť politickú súťaž tým, že “neeurohodnotové” politické subjekty budú rozpúšťané a občan si bude môcť vybrať iba zo strán, ktoré sú na jedno kopyto, “eurohodnotové”, jedna za päť, druhá za desať bez piatich…

http://medzicas.sk/550-vladnych-stipendii-v-suvislostiach/


Vo Francúzsku vyčíňali migranti: Napadli maďarského vodiča kamiónu, útočili železnou tyčou

BUDAPEŠŤ – Migranti pri francúzskom meste Calais zbili vodiča maďarského kamióna, informovala dnes agentúra MTI. Hovorca maďarského ministerstva zahraničných vecí Tamás Menczer uviedol, že napadnutého občana Maďarska previezli s poraneniami do nemocnice.

Rezort diplomacie je podľa hovorcu v priebežnom kontakte so zraneným vodičom kamióna i s jeho rodinou. Podľa maďarskej verejnoprávnej televíznej stanice M1 manželka kamionistu uviedla, že manžel spal na parkovisku vo vozidle. Nadránom sa zobudil na to, že sa kabína vozidla hýbe.

Vystúpil, aby zistil čo sa deje, no vtedy ho údajne napadla štvorica útočníkov. Tí ho udreli zozadu do hlavy a útočili na neho železnou tyčou. Vodičovi sa podarilo ujsť naspäť do kabíny, avšak útočníci rozbili okno a bili ho ďalej. Policajtov zavolal francúzsky vodič nákladného auta.

http://www.topky.sk/cl/1000851/1576719/Vo-Francuzsku-vycinali-migranti–Napadli-madarskeho-vodica-kamionu–utocili-zeleznou-tycouň

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.