Viktor Orbán navrhuje zriadiť mesto pre utečencov v Líbyi. + V Nemecku obyvatelia miest „bránia svoju vlasť“ a fyzicky útočia na migrantov. +Odkaz uväzneného radikála: Bezvercom stínajte hlavy!

Európska únia by mala vytvoriť “obrovské mesto pre utečencov” na líbyjskom pobreží, ktoré by zachytávalo a spracovalo afrických žiadateľov o azyl skôr, než sa dostanú do Európy. Povedal to v sobotu maďarský premiér Viktor Orbán na summite európskych lídrov vo Viedni.

Orban a kvoty

Orbán, známy svojím nekompromisným postojom voči migrácii, navrhol, aby záchytný tábor spravovala nová líbyjská vláda. Informuje o tom spravodajská stanica BBC. Vnútropolitický konflikt rozdeľuje Líbyu od zvrhnutia diktátora Muammara Kaddáfího v roku 2011, pričom o moc medzi sebou bojujú dve vlády a milície.

Maďarský premiér, ktorý nariadil uzatvoriť maďarskú južnú hranicu plotom z ostatého drôtu, sa zasadzuje za to, aby EÚ prevzala “absolútnu kontrolu” nad svojimi vonkajšími hranicami. Orbán sa vyjadril za ukončenie pretrvávajúceho západného zbraňového embarga voči Líbyi a podporu Západu pre povstaleckú Líbyjskú oslobodzovaciu armádu.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyhlásila, že riešenie spočíva v dohodách s africkými krajinami, ktoré by mali prijať späť migrantov nespĺňajúcich kritéria na udelenie azylu.

Tento rok sa cez Stredozemné more do Európy preplavilo viac než 300.000 migrantov, z ktorých približne 3500 po ceste zahynulo.

http://www.hlavnespravy.sk/viktor-orban-navrhuje-zriadit-mesto-pre-utecencov-v-libyi/836321

 

Unikol odkaz od uväzneného radikála: Zachránime nasledovníkov Pána, bezvercom stínajte hlavy!

BRATISLAVA – Tanveer Ahmed je vrah z Pakistanu, ktorý sa netají radikálnymi názormi. Už dôvod jeho vraždy je extrémny, no v šírení jeho názoroch mu zrejme nezabránilo ani väzenie. Inak by nemohol poslať odkaz všetkým, ktorým je podľa Ahmeda cudzí pravý islam.

Ahmed sedí v Škótsku za vraždu moslimského Pakistanca Asada Shaha. Toho dobodal v Glasgowe za to, že na Facebooku zaželal kresťanom peknú Veľkú noc. „Príjemný piatok a veľmi veselú Veľkú noc, najmä milovanému kresťanskému národu… Začnime nasledovať svätého Ježiša Krista a byť úspešní v oboch svetoch.“ Shah patril tiež ku vetve islamu známej ako Ahmadíja, ktorá má oproti ortodoxnému islamu rozdiely vo vierouke.

Najnovšie sa Ahmed dostal opäť do povedomia. Radikál odkázal na audiozázname, aby stínali ľuďom hlavy za to, že znevažujú islam. Prehovoril aj k vražde, ktorú spáchal. „Mal som tú česť, že som ho mohol navždy poslať do pekla,“ znie na zázname s tým, že Shah nepatril k rovnakej vetve islamu ako Ahmed.

„Ktokoľvek teraz počúva môj hlas, mal by sa zaviazať k ochrane proroctva. Zachránime nasledovníkov nášho Pána pred pádom do pekiel. Je len jediný trest pre tých, ktorí napádajú našu vieru: odrežte im hlavu, odrežte im hlavu, odrežte im hlavu,“ opakuje Ahmed. Jeho odkaz zrejme unikol ako telefonát zo škótskej väznice.

Únik nahrávky pobúril škótsku poslankyňu Margaret Ferrierovú. Pýta sa polície, ako je možné, že sa toto stalo. Podľa nej je hrozné, že vyhrážanie komunity Ahmadíji je ohrozovaná nielen doma, v Pakistane, ale aj na britských ostrovoch. Radikál sedí vo väzení a svoju vraždu neľutuje. „Keby som to neurobil, určite by to urobil niekto iný a na svete by tak bolo oveľa viac násilia,“ bráni sa zvrátenou logikou Ahmed.

http://www.topky.sk/cl/11/1577057/Unikol-odkaz-od-uvazneneho-radikala–Zachranime-nasledovnikov-Pana–bezvercom-stinajte-hlavy-

 

PAHREBA. V Nemecku obyvatelia miest „bránia svoju vlasť“ a fyzicky útočia na migrantov. Začína sa nemecký protimigrantský Majdan

Brusel, Berlín, Paríž a iní členovia elitnej európskej „eseročky“ pokračujú vo festivale „bla-bla-bla“ a nevedia, ako riešiť utečeneckú krízu. V Nemecku si občania berú iniciatívu do vlastných rúk a ručne-stručne vybavujú problémy s migrantmi.

Nazdar, Jožo. Pozeral si včerajšie správy? Nemci si to s migrantmi začali riešiť po svojom. Kým vláda spí a nevie, z ktorej strany pristúpiť k tým utečencom, bežní občania už stratili trpezlivosť a začínajú sami brániť svoje domovy a vlastnú existenciu. Začína sa nemecký Majdan?

Máš na myslí ten slávny Bautzen, ktorému u nás nadávajú Budyšín? Aha, občania začali robiť poriadok a hneď ich označili za nacistov a radikálov. Jediné, čo urobili… vlastne urobili to, čo by mala urobiť ich rodná vláda – urobiť poriadok s migrantmi, ktorí už nevedia, čo by chceli. A čo majú robiť? Majú čakať, kým im v nemeckých mestách utečenci vybudujú vlastný Bagdad či Kábul?

No veď. Nechcú, aby sa Nemecko moslimizovalo, nechcú, aby ich ženy mali burky a iné vzácne kusy oblečenia. Chcú, aby Nemecko zostalo nemeckým. A hneď všetky európske médiá hromžia: „Nemeckí nacisti bijú utečencov“, „Radikáli v Bautzene napadli migrantov“ a pod. Tak to podávajú, akoby to bol Mníchov spred 90 rokov… Nemeckí nacionalisti len tak napadli nevinných a bezbranných prisťahovalcov, ktorí sa správajú ako anjeliky. No skutočná Noc dlhých nožov! A tí prisťahovalci nič nerobili, len tak tam tíško žijú, sú iba muzikanti.

Jasné. A to, čo predtým písali médiá o situácii v Bautzene, je to iba taká srandička. Tých utečencov v malom 40-tisícovom mestečku už bude pomaly viac, ako domácich. Cítia sa ako doma… nie… cítia sa ako skutoční pani, akoby im tam všetko patrilo. Neuvedomujú si, že sú „na návšteve“. Robia, čo chcú. Útočia na miestnych obyvateľov, otravujú ženy, kradnú všetko, čo sa im chce, z obchodov, hádžu fľaše do okoloidúcich, hulákajú, robia smetisko z centrálneho námestia a okolitých ulíc. To sú teda „hostia“: Kto by sa potešil takej návšteve? Prišli do cudzej krajiny, tak minimálne sa správajte slušne, ak nič iné neviete. Kdeže! Všetci si majú uvedomiť, že prišli PÁNI. Potom sa čudujeme Nemcom?

Ja určite nie. A tiež by som robil poriadok, keby sa na to naša veľkomožná vláda vykašľala. Preto sa Bautzencom nečudujem. A pozor. Tie predajné médiá stále omieľajú niečo o radikáloch, nacionalistoch, skinheadoch a pod. Ale na videách a fotkách z Bautzenu je dobre vidno, že migrantov sa najprv pokúsili upokojiť úplne normálni, bežní občania – hovorili pokojne a slušne. Lenže to nemali robiť: kto má právo rozkazovať migrantom! Samozrejme, že sa potom do tejto epizódy zamiešali aj radikálnejšie naladení Nemci. Žiadne prekvapenie.

A ako to mohlo pokračovať ďalej? Občania im slušne povedali, aby nevyvádzali, a tí do nich začali hádzať fľaše, smeti a nadávať a vyhrážali sa, že ich zbijú. Samozrejme, že sa spustila mela. Ktorí domáci dovolia, aby v ich meste alebo na dedine cudzinci robili bordel a ešte ich chceli zbiť?

Jasné. A čo urobili migranti? Doletela asi stovka policajtov, ktorá chcela upokojiť všetkých a vlastne prišla brániť migrantov, pretože si policajti mysleli, že domáci útočia na prisťahovalcov. A migranti na túto „starostlivosť“ odpovedali útokmi na policajtov: začali na nich hádzať kamene, útočiť s doskami a palicami. Čo sú policajti – somári? Ak nedochádza slovne, vysvetlili to obuškami a slzotvorným plynom – to sú ozaj upokojujúce prostriedky. A čo – mali pravdu! Zahnali migrantov po ubytovniach, tých najagresívnejších vzali ochladiť sa na policajnú stanicu. Polícia konala správne. A médiá teraz kritizujú políciu a občanov!..

A samozrejme, že si hneď spomenuli, že práve v tom istom Bautzene vo februári došlo k požiaru ubytovne utečencov a že to asi podpálili domáci… A zdôrazňujú, že v priebehu roka v Nemecku registrujú nárast zločinov xenofóbie a rasizmu o 40 %. Kto by sa čudoval? Hneď si všetci experti a médiá spomenuli, že v ďalšom saskom meste Clausnitz nahnevaný dav asi 100 ľudí niekoľko hodín blokoval autobus vezúci utečencov do novej ubytovne. A potom v Gräfenhainichene v Sasku-Anhaltsku domáci hádzali kamene na bývalú administratívnu budovu, ktorá sa má premeniť na ubytovňu pre utečencov. Rovnakú budovu niekto vytopil, takže sa stala neobývateľnou… Podobných epizód je stále viac, ale opakujem, kto by sa čudoval? Je to logická reakcia na vyvádzanie migrantov.

Aj keď so mnou nesúhlasia naši liberáli a demokrati, ale ja tých Nemcov chápem. A čo by sme robili my, keby také niečo migranti vyvádzali u nás? Chudáci Nemci! Teraz im pripomenú 20. – 30. roky minulého storočia, Hitlera, koncentráky a ostatné radosti života. Mali byť tolerantní, demokratickí, politkorektní a bohvie, akí ešte. Konečne pochopia, prečo takmer celá V4 je proti kvótam, otvoreným hraniciam a iných haraburdám. V Nemecku sa začína Majdan…

Aha, taký protimigrantský. A čo, aj keď sa tí Nemci majú oveľa lepšie ako našinec, ale predsa. Musia makať, musia pracovať, aby uživili svoje rodiny. Ani tam to nie je všetko ako v raji. A tu ti prídu nejakí nezvaní hostia, bez dokladov, bez oficiálneho štatútu, bez povolenia či pozvania, robia bordel a za to ešte ako bolestné dostávajú po 300 eur na hlavu. No nenas… rdí to človeka?

A majú navyše kopu výhod. Veď takmer nik z nich nerobí, tak uhrádzajú im ubytovanie, stravovanie, štúdium, dopravu, liečebné náklady a pod. Nemci to však zadarmo nemajú. To by ešte zniesli, ale keď nejakí darmožráči robia bordel – komu by sa to páčilo. A všetci vedia, že je to iba začiatok. Potom budú žiadať taký životný štýl a také tradície, na ktoré sú zvyknutí. Pomaly v Európe presadia šariu.

No ja som síce dosť tolerantný človek, ale vadilo by mi, keby tu väčšina žien chodila v burkách a na každej križovatke by vytrčiavala mešita. Nič v zlom, ale Európa by mala zostať európska. V arabských krajinách by nám nedovolili ani zlomok percenta toho, čo tu majú alebo čo žiadajú prisťahovalci. A my to musíme znášať? Musí byť nejaký aspoň trochu rovnaký meter. Ešteže naši kamaráti migranti nemajú veľký záujem o Slovensko. Zatiaľ… Bohvie, kam pôjdu o pár rokov, keď Nemecko bude „plné“. Pomaly ich začnú vyháňať zo Západu, tak pôjdu k nám…

Vieme z histórie, aké skúsenosti mali slovanské národy s moslimami. Zasa nič v zlom – nemusíme si spomínať iba to zlé, ale… Veľa v mentalite týchto ľudí v priebehu stáročí nezmenilo. Určite sa väčšina z nich neprispôsobí k tunajšiemu životu a začnú sa bitky. Mimochodom, v Bautzene (alebo ako u nás nadávajú, v Budyšíne) žije veľa lužických Srbov. Takže tí sa určite „potešia“, že budú mať takých dobrých susedov. Brate, neviem, kam to speje, ale akosi optimizmus prehráva…

Ozaj v tom Bautzene, vlastne v celom Sasku to začína vrieť. Je to iba začiatok a rozšíri sa to na celé Nemecko. A tá PEGIDA už nebude populárna iba v Drážďanoch… Fakt, ja som demokrat, liberál, tolerantný človek – čo len chceš. V žiadnom prípade nie som rasista či nacionalista, ale všetko má svoje mantinely. Čo je veľa – to je veľa. Nechcem, aby nás naši vnuci a pravnuci prekliali za to, že sme nedokázali zachovať Európu európskou a zachrániť naše tradície, kultúru a zvyky. Nie som proti prisťahovalcom – je to prirodzený proces, ale musia to byť dobrí a slušní ľudia, ktorí nás tiež budú tolerovať tak, ako my ich. Keď prídu na „návštevu“, nech tolerujú tradície a zvyky krajiny, ktorá ich prijala. Inak to nepôjde, nebude dobre.

Čítal som voľakde, že v Nemecku je už viac ako 20 percent obyvateľov cudzieho pôvodu a že iba v priebehu roka sa ten pomer zvýšil o takmer 4,5 percenta. Chudáci Nemci, pomaly budú menšinou vo vlastnom štáte. Jaj, aby som to nezakríkol – aby sa niečo podobné nehrozilo nám… A potom sa niekto čuduje, že v Európe stavajú ploty a bariéry. Jaj, genoska Merkelová nám to poriadne zavarila…

Eugen Rusnák

Videá si môžete pozrieť tu:

www.youtube.com/watch?v=gtoNotDK5Gk

https://www.youtube.com/watch?v=zJHElOyuCAE

https://www.youtube.com/watch?v=9W5OI9mGxvI

http://www.hlavnespravy.sk/pahreba-v-nemecku-obyvatelia-miest-brania-svoju-vlast-a-fyzicky-utocia-na-migrantov-zacina-sa-nemecky-protimigrantsky-majdan/836286

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.