Ďalší prieskum zachytil pád SNS. +KDH sa rozpadá, Hlina potrebuje vymeniť plienku. + V Jordánsku zastrelili kresťanského spisovateľa za urážku islamu

Ak by sa parlamentné voľby konali v septembri, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 29,6 percenta hlasov. V Národnej rade SR by obsadil 52 kresiel. Druhá by vo voľbách skončila SaS, ktorá by získala 17,5 percenta hlasov a obsadila by tak v parlamente 30 kresiel.

Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý na vzorke 1000 respondentov uskutočnila v dňoch 12. až 20. septembra agentúra AKO. Prieskum realizovala formou telefonického dopytovania. Ide o agentúru, ktorej výsledky posledného predvolebného prieskumu sa najviac zhodovali s reálnymi výsledkami volieb.

Do Národnej rady SR by sa podľa prieskumu dostali ešte ďalšie štyri strany. Na treťom mieste vo voľbách by sa umiestnila SNS, ktorú by volilo 13,1 percenta voličov. V parlamente by získala 23 mandátov. Kotleba – ĽS NS by vo voľbách získala 11,1 percenta hlasov a v parlamente by obsadila 19 kresiel.

Nasleduje OĽaNO-NOVA, ktoré by volilo 9,5 percenta respondentov, čo by zabezpečilo 16 miest v Národnej rade SR. Do parlamentu by sa dostal ešte Most-Híd, ktorý by volilo 5,8 percenta voličov, za čo by parlamente získal 10 mandátov.

Pred bránami parlamentu by zostala Sme rodina – Boris Kollár s podporou 4,3 percenta a KDH so 4,2 percentami hlasov. Taktiež SMK s 2,6 percentami. Menej ako jedno percento oslovených by volilo #Sieť (0,8 percenta), Stranu zelených Slovenska (0,6 percenta), KSS (0,3 percenta), Stranu moderného Slovenska (0,2 percenta), Demokratov Slovenska – Ľudo Kaník (0,2 percenta) a Odvahu – Veľkú národnú a proruskú koalíciu (0,2 percenta).

V tomto týždni vyšiel aj ďalší prieskum. Agentúra Focus tiež namerala stabilný Smer a klesajúce preferencie SNS. Výsledky sa naopak výrazne líšia pri Moste-Híd a OĽaNO-NOVA. Pri oboch stranách je vývoj v spomínaných agentúrach opačný.

Podľa prieskumu by sa na voľbách zúčastnilo 62,6 percenta opýtaných. Voliť by nešlo 12,8 percenta respondentov, 17,7 percenta opýtaných nevedelo, koho by teraz volilo a 6,9 percenta respondentov odmietlo prezradiť, koho by volilo. Agentúra sa respondentov pýtala, ktorej strane alebo hnutiu by dali hlas, pričom im zoznam strán čítala v náhodnom poradí.

Zdroj: TASR/Jakub Kotian

http://hnonline.sk/slovensko/830735-dalsi-prieskum-zachytil-pad-sns-sulikovci-a-matovicovci-rastu-grafy

 

V Jordánsku pred súdom zastrelili kresťanského spisovateľa Náhida Hattara za urážku islamu

Pred budovou súdu v jordánskej metropole Ammán zastrelil dnes útočník miestneho kresťanského spisovateľa Náhida Hattara. Ten sa pred súdom zodpovedal z urážky islamskej viery. Na sociálnej sieti zdieľal karikatúru, ktorá údajne uráža islam, informovala agentúra Reuters.

Strelca na mieste zadržali. Podľa zdroja z bezpečnosti vystrelil na Hattara trikrát, a to priamo na schodoch justičného paláca. Svedkovia uviedli, že útočník, bradatý päťdesiatnik, mal na sebe odev, aký nosia ultrakonzervatívni sunnitskí salafisti.

Hattara, protiislamistického aktivistu a stúpenca sýrskeho prezidenta Bašára Asada, zatkli minulý mesiac po tom, čo zdieľal karikatúru zobrazujúcu fúzatého muža v nebi, ako fajčí v posteli so ženami a prosí Boha, aby mu priniesol víno a kešu oriešky.

Mnohí konzervatívni jordánski moslimovia to však považovali za útok voči islamu. Úrady oznámili, že Hattar zdieľaním karikatúry porušil zákon. Hattar sa ospravedlnil s tým, že nemal v úmysle uraziť Boha, ale chcel zosmiešniť fundamentalistických sunnitských radikálov a ich verziu Boha a neba.

http://www.hlavnespravy.sk/v-jordansku-pred-sudom-zastrelili-krestanskeho-spisovatela-nahida-hattara/836394

 

KDH sa rozpadá, Hlina potrebuje vymeniť plienku

Vieme si predstaviť Slovensko ako krajinu v ktorej by sa mohlo krásne žiť, pracovať, podnikať, užívať si a vytvárať veľkolepé projekty pomoci pre iných, mali by sme sa spojiť.
KDH sa rozpadá. Orgány hnutia hlavne v regiónoch sú neuznášaniaschopné. V niektorých okresoch si nevedia po voľbách od marca zvoliť predsedníctva a nevedia zvoliť a zvolať niektoré krajské rady. Hlavne tam kde to ešte robia poctivo, lebo sú okresy kde dopíšu na prezenčku ďalších. KDH sa rozpadá zvnútra. Pred 5. marcom by si niekto takýto scenár nevedel ani predstaviť. KDH si zvolili za predsedu človeka vychovaného na Mečiarovom mlieku. Hlina klamal pri voľbe na predsedu, že nemal nič s Mečiarom. Stále sú zaujímavé informácie o tom ako bol predsedom mládežníckej organizácie – Strana mladých demokratov, ktorá spolupracovala s HZDS a to roky po únose, zmarenom referende a po vražde Róberta Remiáša. Viac si o tom môžete prečítať na blogu Posledného Križiaka zo dňa 27. marca 2015 tu otvor>>.

V období, keď my, zakladajúci členovia a sympatizanti KDH sme dostávali od mečiarovcov na frak a protestovali sme proti špinavostiam najhrubšieho zrna, ktoré sa vtedy diali v politike, v ekonomike, v spoločnosti, Hlina behal po Bratislave v tričku „I love Mečiar“. Hlina na tieto argumenty tvrdil, že sa zmenil, pre jednoduchých ĽUDí to na sneme stačilo. Dôsledky sú už teraz jasné. Nezmenil sa a KDH je od júna v koncoch.

Nový predseda KDH sa sústredil na politiku namierenú proti niektorým ĽUĎom v KDH za silnej pomoci najväčších intríg a klamstiev s čím má najlepšie skúsenosti v KDH Peter Bobula. Táto politika ktorú rozbehol Hlina s Bobulom je neskutočná a KDH rozbíja. Bobula všade kade chodí rozpráva, že on s Hlinom nemá nič spoločné a z veľa vecí s ním nesúhlasí. Od začiatku keď sa k Hlinovi pridalo celé ústredie a padlo rozhodnutie medzi Figeľom, Zajacom a Muchom, že urobia Hlinu predsedom, Bobula v tej sekunde bol na Hlinovej strane a dnes akože s ním nemá nič spoločné sa snaží od iných vytiahnuť informácie a podsúvať tie, ktoré majú s Hlinom dohodnuté. Naši ĽUDia v našich okresoch ho už dávno prekukli a preto aj v posledných voľbách mal mohutný prepad krúžkov.

ĽUDia v KDH po prehratých voľbách v marci očakávali v KDH nielen upokojenie, vážnu zmenu na postoch, nový program, nové projekty a novú kultúru politiky. Členovia KDH čakali zmeny a politiku, ktorá všetkých pozve k spolupráci. Keď KDH zostalo v takej krízovej situácii, naozaj očakávali členovia, že všetci budú pozvaní k spolupráci a potiahnu za jeden povraz. Žiaľ, nedočkali sa.

Predsedom KDH sa stal človek, ktorý bol Mečiarovým kojencom, podpredsedom KDH zostal Zajac, podpredsedom sa stal Bobula, ktorý bol dlhoročným členom predsedníctva KDH a členom predsedníctva zostala aj Miroslava Szitová ktorá bola dovtedy podpredsedníčkou KDH. Všetko ĽUDia, ktorí niesli plnú zodpovednosť za krach KDH. K tomu treba ešte pridať aj ústredného tajomníka Emila Muchu a zamestnancov ústredia, v ktorom sa nič nezmenilo. Hlina, veľký manažér, po prehratých voľbách si všetkých – celé ústredie v KDH, osvojil. To by neurobil ani najposlednejší manažér, že si ponechá všetkých bývalých zodpovedných, ktorí potopili a utopili hnutie.

Jedine, ak im je za niečo dlžný. Voľba predsedu KDH navždy zostane veľkou pochybnosťou zúčastnených delegátov snemu. Na večné veky zostane elektronická voľba, ktorú objednal ústredný tajomník KDH Emil Mucha pochybnosťou, či hnutie má regulárne zvoleného predsedu. Za Hlinu sa v kampani na predsedu KDH postavilo celé ústredie KDH na čele s ústredným tajomníkom Emilom Muchom. Manipulovali informácie a prispôsobovali ich tak, aby to všetko bolo v prospech Hlinu. Pochybnosť nikto nikdy nepreukáže a nezmaže! Nik nepreukáže nikomu, či ak stlačil dané číslo na hlasovacom zariadení, či daný hlas sa pripočítal k danému kandidátovi. Možno KDH má dnes podvodne zvolené predsedu KDH. Žiaľ, nedá sa to nijako vyvrátiť a ani potvrdiť. Ak by sme hlasovali tak ako máme v stanovách, tajne a na papieri, tak ako sa hlasuje dnes v tajnom hlasovaní v NR SR, nikto by voľbu nemohol spochybňovať, nakoľko by sa voľba mohla kedykoľvek prepočítať. Hlasovacie lístky by sa archivovali.

O tom, že niečo na tom je, je dôkazom ako sa Hlina nie v súlade so stanovami zbavuje svojich protikandidátov na predsedu KDH. Hlina sa bojí, že by pravdepodobne v regulárnych voľbách nikdy nebol zvolený a preto likviduje protikandidátov a trvá na zmenách stanov, ktoré majú dať jemu plnú moc v hnutí. Táto zmena stanov má znamenať absolútnu a direktívnu moc. Aká symbolika a na hrudi nápis „I love Mečiar“. A opäť sa to má udiať nekontrolovaným hlasovaním.

Aj na poslednom sneme sa hlasovalo o stanovách a tie sa podstatne nezmenili a hlasovalo sa verejne a nie pofidérnym hlasovacím zariadením, v ktorom sa dá výsledok dopredu naplánovať. Je viac ako pravdepodobné, že zmenu stanov bude chcieť Hlina tiež vyhrať podobným hlasovacím zariadením, ktoré si dopredu objedná.

Do toho odrazu má KDH z júla zo 4,8% v auguste 4,6% a tesne pred manipulativným snemom 6%. Keď to videli tí, čo už v politike niečo zažili museli sa v tej chvíli poci… od smiechu. Zaujimavé, práve pred snemom, kde potrebuje Hlina manipulovať delegátov snemu, aby mu odsúhlasili stanovy, ktoré demokraciu v KDH na večné veky pochovajú. Aj pred voľbami ukazovali preferencie KDH 7,5 % a v skutočnosti KDH dosiahlo 4,9%, takže reálne dnes už KDH nemá ani 3%. Dnes si už mnohí voliči vyčítajú, že volili KDH a ich hlasy prepadli a v podstate volili čiastočne aj Fica. Dnes 23. septembra 2016 vydali ďalší prieskum kde KDH má 4,2% tu otvor>>. Reálne KDH vďaka zlej politike vedenia a osobne Hlinovej má KDH pod 3%. Hlavne starší voliči a sympatizanti KDH už KDH určite voliť kvôli Hlinovi nebudú a tento úbytok bude pre KDH dramatický, s Hlinom sa nevedia stotožniť a ani sa sním nestotožnia.

V poslednej dobe sa to ukazuje. Hnutie vedie človek, ktorý miloval Mečiara, zjavne s podobnými praktikami, ktorému jeho mediálne výstrelky prelietavajú nad hlavu a nevie brnknúť na strunu súčasným členom a sympatizantom KDH. KDH sa rozpadá. Hlina sa bojí a v tejto dobe je už na uterák. Hlina sa tak bojí všetkého čo by ešte mohlo vyplávať na povrch, že dnes potrebuje vymeniť plienku.

Takmer na všetkých krajských stretnutiach, ktoré prebehli po Slovensku sa Hlina s našimi členmi dostal do konfliktu, v ktorom sa niektorým aj verejne vyhrážal, že v KDH skončia. ĽUĎom nevonia, aby dali veľkú moc do rúk človeku, ktorý miloval Mečiara, predával tričká s nápisom I love Mečiar, ktorý navyvádzal toľko hlúposti v politike, že keď dnes vyhlasuje o sebe že je konzervatívec, tak každý, kto ho dobre pozná sa musí smiať do popuku. Tento pán nikdy konzervatívec nebol a nikdy nebude, aj keď to o sebe tisíckrát zaklame.

Škoda, že SaS neohlásila svoj snem skôr ako KDH, určite by Hlina po voľbách vstúpil do SaS a bojoval by ako najväčší liberál o predsedu SaS a dnes by vyhlasoval ako on je jediný liberál na Slovensku.

Hlina okrem útokov na politických kolegov a manipulácie nič nepriniesol. Hlina doteraz nepredstavil ucelený program, žiadne nápady, ktoré by hnutie naštartovalo. Odkopíroval z môjho návrhu napríklad nápad, o registrovaných sympatizantoch a jediné, s čím prišiel je hlúpa zmena stanov, ktorá mu má dať absolútnu moc.

Po zvolení za predsedu KDH sa Hlina pustil do opozičných lídrov. Keď ho pozvali na jeden spoločný míting, stíchol a začal ich chváliť, ale keď ho už na ďalší nepozvali, začal zhadzovať ich prácu a osočovať ich ako to robia zle.

To, že to s Hlinom bude naozaj veľmi zlé, mi došlo asi mesiac pred snemom KDH, keď ma o 1.00 hod. v noci požiadal o stretnutie na zjazde z diaľnice pri Zlatých Moravciach v reštaurácii Tribeč. Reštaurácia už bola zatvorená, tak sme si sadli vonku na drevených laviciach. Myslel som si, že je niečo veľmi súrne a že bude chcieť nejakú dohodu, prípadne pomoc, že bude mať víziu a bude snívať o veľkej práci a všetkých bude chcieť do nej zatiahnúť. Prišiel sa mi vysmievať a žiadal ma, aby som mu nedal podporu, nakoľko by mu moja podpora mohla poškodiť. Slušne som sa ho opýtal, načo ma vlastne volal na stretnutie takto neskoro v noci a stále akoby prepočul otázku mlel do nemoty o tom že on to už má s Figeľom a Zajacom dohodnuté a my, aby sme nestavali žiadneho kandidáta a keď sa on stane predsedom tak uvidíme, že jemu nebude nikto sypať nejaký štrk pod kolesá a podobné hlúposti. To som sa už zdvihol a poznám podobné diagnózy a viem, že najlepšie sa s nimi viac nebaviť, preto som odišiel. Bolo to v čase keď sa Majerský vzdal kandidatúry na predsedu KDH a my sme niekoho hľadali.

Hlina a KDH je pre pravicového voliča neprijateľná kombinácia a ukazuje sa že je nespojiteľná. Táto kombinácia na veky pochovala KDH a Hlinu ako politika. Veď to ukázali už voľby. ĽUDia nepodporili takú kandidátku na ktorej bol Hlina a nekrúžkovali Hlinu, lebo bol na kandidátke KDH. Zaujímavá je jeho podpora v novinách, keď mu vychádza toľko článkov. Asi má dobré kuchyne v svojich reštauráciách. Nuž stojí na zamyslenie aj to kam a ako nízko padli naše média a hlavne pravicové. Aj Postoj pred voľbou a počas voľby predsedu KDH zaujal svoj postoj.

Teraz je jasné, že KDH skončilo a ešte pár zúfalcov sa v KDH bude o niečo snažiť a pokúšať.

Na pravicovom spektre chýba slušná pravicová, ľudová strana, alebo hnutie, ktorá by sa zahrýzla do koláča voľných 15 – 20% voličov.

Všetkým tým, ktorým na Slovensku naozaj záleží a nevedia sa zmieriť s brutálnou korupciou, oligarchiou, spravodajskou vojnou, ktorá tu vládne, ale vedia si predstaviť Slovensko ako krajinu, v ktorej by sa mohlo krásne žiť, pracovať, podnikať, užívať si a vytvárať veľkolepé projekty pomoci pre iných, by sa mali spojiť. Vytvoriť nový projekt a pustiť sa do poctivej politickej práce za krajšie Slovensko, za lepší život ĽUDí, za nás všetkých a za budúce generácie.

„Nech nám v našej snahe Pán Boh pomáha.“

https://blog.postoj.sk/17350/kdh-sa-rozpada-hlina-potrebuje-vymenit-plienku

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.