Fašizmus v Nemecku: Šokujúce varovanie nemeckého časopisu pred blonďavými rodinami. + Hyenizmus na Slovensku: Koalícia Smer, Most-Híd, SNS zamietla návrh, aby rodičia ťažko zdravotne postihnutých detí mohli poberať asistenčný príspevok

S neuveriteľným článkom prišiel nemecký rodičovský časopis Baby& Family, ktorý varuje čiataľov pred „nenápadnými „ a “veselými“ rodinami, nakoľko to považuje za znak toho, že sú pravicovo orientované a tým pádom „nebezpečné“

Časopis doplnil svoj článok obrázkom blonďatej ženy a blonďatého dieťata. Podla autora článku ostatní rodičia by mali podniknúť kroky voči takýmto rodinám a dať im jasne najavo, že „ich ideológia nemá vo svete miesto“. V článku se deklaruje, že „existuje presne veľké riziko“, že takéto rodiny „sú rovnako ak nie viac nebezpečné ako gangy nacistických skinheadov“.

Mladá Dánka, ktorá si pred lieèbou rakoviny nechala odobra a zmrazi vajeèníkové tkanivo, po jeho spätnej transplantácii ako prvá na svete dvakrát porodila zdravé diea. V èasopise Human Reproduction to oznámil jej lekár Claus Yding Andersen z Kodanskej univerzitnej nemocnice (Dánsko) s kolegami. Stinne Holmová Bergholdtová porodila prvé diea, dcérku, vo februári 2007. Predchádzala tomu lieèba plodnosti, ktorá jej mala pomôc otehotnie. V roku 2008 zistila, že druhé diea poèala prirodzene a v septembri toho roku porodila druhú dcérku. Na snímke Stinne Holmová Bergholdtová s dcérkami, ktoré poèala po spätnej transplantácii vajeèníkového tkaniva – v¾avo je Aviaja, vpravo Lucca. FOTO TASR - Flemming Holm Bergholdt *** Local Caption *** Zdenìk Urban

Ako rozpoznávacie znaky pravicových rodín sa uvádza, že sú „nenápadné, blonďaté, roztomilé a angažované.“ Sociologička a výskumníčka pravicového extrémizmu na Frankfurtskej univerzite Michaela Kötting uvádza, že pravicové rodiny sú predovšetkým „milé a obetavé“. Ďalšia „výskumníčka“ na oblasť pravicovej politiky Eva Prausner tvrdí, že obrovská hrozba zo strany pravicových rodín je, že vyzerajú “normálne“ a teda veľa ľudí s nimi nadviaže priateľské vzťahy, namiesto toho aby boli izolované.

Časopis Baby&Family vyzýva detské centrá, aby „hľadali pomoc“ pri jednaní s takýmito rodinami.

Takisto vraj existuje nebezpečenstvo, že pravicoví rodičia budú šíriť svoje politické názory medzi ostatnými rodičmi napr. na detských ihriskách.

O tomto článku informuje v angličtine spravodajský magazín Breitbart a cituje vyjadrenie Heike Radvan z kontroverzného inštitútu Amadeu Antonio Foundation, ktorá varuje, že deti z takýchto rodín nemusia byť nutne odlišné od ostatných detí a často sa vyznačujú tým, že sú poslušné a málo zhovorčivé. Problémom je podľa „expertky“ Prausner to, že rodičia vštepujú týmto deťom sebadôveru “a neskôr ony samé budú s istotou nositeľmi pravicovej ideológie”.

Úplne neuveriteľne znie tvrdenie Kötting, že tieto rodiny sa odlišujú od ostatných tým, že deťom vštepujú svoje vlastné hodnoty a tieto hodnoty sú založené prevažne na „nemeckých tradíciách a zvykoch“. Podľa Kötting spoľahlivým rozpoznávacím znamením je to, že na oblečení ich rodičov nenájdete žiadne americké logá… Prausner k viditeľným znakom pravicového extrémizmu priraďuje aj úhľadné dievčenské vrkoče a dlhé sukne. Detské centrá by mali podávať hlásenia, ak by sa u nich registrovali takéto rodiny.

Podľa časopisu rodičia by sa mali angažovať v školských radách proti pravicovo zameraným rodinám a dať im jasne najavo, že „porozumenie nemá v takýchto situáciách miesto“.

Thomas Feis z vládnuecej CDU vyzval k zastaveniu financovania Amadeu Antonio Foundation s poukázaním na to, že na ich webových stránkach sa odmeňujú vyhrážky násilím a obviňujú ľudia. Organizácia bola založená bývalou agentkou Stasi Anette Kahane, ktorá vyhlásila, že je životne nevyhnutné, aby EÚ zmenila imigračnú politiku tak, aby sa kontinent premenil na „ne-biely“.

Breitbart cituje jej vyjadrenie: “Je potrebné zmeniť vzdelávací systém a seba – pochopenie štátov. Už nie sú iba bieli, alebo Švédi, alebo Portugalci, alebo Nemci. Sú to multikultúrne miesta vo svete”.

Katarína Hanzlíková

http://www.hlavnespravy.sk/sokujuce-varovanie-nemeckeho-casopisu-pred-blondavymi-rodinami/836801

 

Koalícia Smer, Most-Híd, SNS zamietla návrh, aby rodičia ťažko zdravotne postihnutých detí mohli poberať asistenčný príspevok

Hnutie Sme rodina predložilo do parlamentu novelu zákona o peňažných príspevkov na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia. Cieľom malo byť odstránenie diskriminácie rodičov a blízkych príbuzných, ktorí nemôžu byť osobnými asistentmi pre svoje deti resp. príbuzných.

Novelu zákona predložila poslankyňa Petra Krištúfková zo strany Sme rodina. K novele uviedla:

“Vylúčenie rodinných príslušníkov je nepochopiteľné. Je nefér, ak matka alebo otec ktorý sa chce starať o svoje dieťa s ťažkým zdravotným postihnutím na plný úväzok nemôže dostať asistenčný príspevok v plnom rozsahu. Nerozumiem prečo by im nemohli pomáhať najbližší príbuzný, otec, matka, ktorí najlepšie poznajú potreby svojich detí, starajú sa o ne a reálne aj tak vykonávajú asistenčné služby, len im nemôžu byť zaplatené.

Prečo asistentmi nemôžu byť matky, alebo otcovia, alebo ich najbližší ľudia. Prečo sú nútený hľadať ako osobných asistentov cudzích ľudí? Podľa zákona môže asistenciu vykonávať akákoľvek dospelá osoba a nevyžaduje sa žiadna špeciálna kvalifikácia alebo zručnosti. Prečo je na osobnú asistenciu lepší cudzí človek ako matka, či otec, ktorí sa aj tak starajú o svoje dieťa a najlepšie poznajú jeho zdravotný stav a potreby. Roky o to žiadajú matky detí zo zdravotným postihnutím, teraz je príležitosť aby sme to zmenili. Tento zákon je veľmi jednoduchý, ide len o zmenu jedného slovíčka, ktoré znevýhodňuje rodičov a rodinných príslušníkov. Náš návrh si ani nevyžaduje žiadne navýšenie výdavkov zo štátneho rozpočtu, čo je vždy argument koaličných poslancov, prečo nechcú podporiť návrhy opozície,” uviedla na záver poslankyňa Petra Krištúfková.

Koalícia Smer, Most-Híd, SNS novelu zákona nepodporila.

Vládna koalícia naopak schválila nový odvod z každej neživotnej poistky vo výške 8%. Bude sa týkať poistenia domu, bytu, havarijných poistiek a cestovného poistenia. Generálna riaditeľka asociácie poisťovní Jozefína Žáková odhaduje, že ak zákon prejde, zdraží to poistky pre ľudí v priemere o 12%.

http://www.hlavnespravy.sk/koalicia-smer-most-hid-sns-zamietla-navrh-aby-rodicia-tazko-zdravotne-postihnutych-deti-mohli-poberat-asistencny-prispevok/836804

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.