Brzezinski: Pokus o puč v Turecku bol jednou z nejväčších chyb USA. + Euroexpert o rozpade únie: 55 strán rozvracia EÚ. Nechcú imigrantov a NATO. Chcú Putina a referendá. To je kontrarevolúcia!

Brzezinski: Pokus o puč v Turecku byl jednou z největších chyb USA
Známý rusofob a hlavní ideolog vnější politiky Spojených států Zbigniew Brzezinski ve svém blogu přiznal, že za pokusem o turecký převrat stojí USA. Podle něho byl puč jednou z největších chyb USA, dovedl Turecko k revizi veškeré zahraniční politiky a nyní může případná koalice Ruska, Turecka a Íránu rozhodnout syrskou krizi.

Scénář

Prozrazení Brzezinského bylo potvrzeno. Listy Aksam a Yeni Safak zveřejnily v průběhu nezávislého vyšetřování jména spolupracovníků amerických tajných služeb, kteří byli bezprostředně zapojeni do pokusu o vojenský převrat v Turecku. Podle listů přišli tito pracovníci CIA do Turecka jako diplomaté mezi 13. a 15. červencem a koordinovali činnost povstalců i zprávy medií, která kontrolovali.

Koordinačním centrem byl ostrov Buyukada poblíž Istanbulu. Na konci puče se ještě podařilo vydat falešnou zprávu o tom, že si turecký prezident sám zosnoval pokus o vojenský převrat. Tu vzápětí převzaly všechny západní sdělovací prostředky.

Oba listy udávají dvě klíčové postavy puče – generála Johna F. Campbella, bývalého velitele Mezinárodních bezpečnostních podpůrných sil (ISAF), který prováděl operace NATO v Afghánistánu, a bývalého pracovníka CIA Grahama E. Fullera, který přes 20 let dozoroval speciální operace USA na celém Blízkém východě.

Plán

Plán Washingtonu byl naprosto jasný a jednoduchý – vyměnit paličatého tureckého prezidenta Erdogana za poslušnou figurku, aby mohli Američané využívat Turecko pro své zahraniční cíle, především v Sýrii. V případě odepření poslušnosti samotných povstalců byly USA připraveny destabilizovat Turecko a zorganizovat tam „Sýrii-2“.

Dohody

Pučisté slíbili, že na hranicích Turecka a Sýrie otevřou pro USA novou vojenskou základnu a zesílí politický a ekonomický nátlak na Rusko.

Peníze

Příprava puče stála USA a pučisty více než 8 měsíců času a přes 2 miliardy USD, které byly převáděny přes africké banky pod kontrolou amerického generála Campbella.

http://eurasia24.cz/zpravy/865-brzezinski-pokus-o-puc-v-turecku-byl-jednou-z-nejvetsich-chyb-usa

 

Euroexpert o rozpade únie: 55 strán rozvracia EÚ. Nechcú imigrantov a NATO. Chcú Putina a referendá. To je kontrarevolúcia!

Riaditeľ analytického centra Európskej rady pre medzinárodné vzťahy, ktorá samu seba označuje za „prvý paneurópsky think-tank“, Mark Leonard, v rozhovore pre Real Clear World hovoril o tendenciách európskej politiky, pričom sa posťažoval na hnutie takzvaných euroskeptikov.

Mark Leonard nie je v globalistických kruhoch vôbec cudzincom. Svetové ekonomické fórum mu svojho času pridelilo titul „Mladý globálny líder“. Leonard trávi veľa času tým, že „pomáha vládam, spoločnostiam a medzinárodným organizáciám“ „pochopiť geopolitické trendy 21. storočia“.

Leonard sa sťažuje: „Všimli sme si, že sa objavili strany, ktoré sa postavili proti európskemu establišmentu. Určili sme si 55 z týchto strán vo všetkých štátoch – členoch EÚ. Niektoré z nich sú krajne pravicové, niektoré krajne ľavicové, niektoré stredové. Niektoré z nich majú viac než 100 rokov, niektoré z nich sa objavili na internete v priebehu posledných 12 mesiacov.“ Ďalej euroexpert Leonard vybadal, že „susedia Európy ju nezvratne menia. Oni sú, koniec-koncov, menej menej zainteresovaní na EÚ, menej vedia o tom , čo to vlastne je a prinášajú do nej svoje vlastné hodnoty a inštitúty, chaos, utečencov. Toto u Európanov vzbudzuje obranný spôsob zmýšľania a oni sa stávajú omnoho viac sústredenými na svoju európsku výlučnosť, a nie na univerzálie, také, ako sú európske hodnoty, európske normy… Preto to aj tak vyzerá, že namiesto toho, aby dochádzalo k rozvoju stále užšieho zväzu, EÚ sa rozpadá.“

Podľa Leonardovho pozorovania sú „euroskeptici“ dnes nepriateľsky naladení voči imigrácii a slobodnému obchodu: „Majú sklon byť veľmi protiamerickí a osobitne vystupujú proti americkej intervencionistickej politike na Blízkom východe. Veľmi často sympatizujú s Vladimirom Putinom. Majú veľmi skeptický postoj voči NATO. Sú proti slobodnému obchodu. A čo je najhlavnejšie – oni sa stále snažia odviesť politickú diskusiu od zrážok medzi ľavicou a pravicou k boju medzi kozmopolitmi – teda nedotknuteľnými elitami, ktoré vládnu krajinám – a ľuďmi nového typu, ktorí sa organizujú a mobilizujú na iných princípoch,“ húta Leonard.

A čo euroexperta Leonarda pohoršuje azda najviac? „Preto jedna z vecí, o ktorých takmer všetky z týchto strán rady hovoria, je priama demokracia a referendá. Zistili sme, že tieto strany navrhujú 34 rôznych referend za vstup, či výstup z rozličných štátov, či združení spojených s EÚ v 18 štátoch – členoch EÚ. To, čo oni robia, je naozajstná kontrarevolúcia,“ bedáka riaditeľ analytického centra Európskej rady pre medzinárodné vzťahy, Paneurópan Leonard.

Podotýkame, že pokiaľ ide o často opakovaný zjemnňujúci termín „euroskeptici“, presnejšie by bolo hovoriť o hnutí euroodmietačov, pretože veľmi veľká časť z nich nie je vo vzťahu k takzvanej eurointegrácii skeptická, teda pochybovačná, ale ju priamo a bez pochybovania odmieta.

Vladimír Mohorita

http://www.hlavnespravy.sk/euroexpert-o-rozpade-unie-55-stran-rozvracia-eu-nechcu-imigrantov-a-nato-chcu-putina-a-referenda-to-je-kontrarevolucia/839000

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.