Slovensko odmieta výhradu svedomia a potajomky zavádza šariu? Arab mal týrať Slovenku, vyšetrovateľ postupoval podľa šaríe. + Obyvatelia Schwerinu zaútočili na migrantov

Obludný postup polície? Arab mal týrať Slovenku, vyšetrovateľ postupoval podľa šaríe
BRATISLAVA – Trikrát podala trestné oznámenie pre týranie, no aj tak stále nemá pokoj. Žena, ktorá žila s manželom zo Saudskej Arábie na Slovensku, od neho ušla a spolu s tromi deťmi sa pred ním ukrýva. Podľa informácií televízie JOJ je však zarážajúce, že polícia posledný prípad klasifikovala iba ako priestupok a odôvodnila to tým, že islamské manželstvo a zákony znevýhodňujú ženu rôznymi spôsobmi.

ISIS-Kids-Holding-Guns

Manželstvo je údajne dlhodobo nefunkčné a Slovenka radšej pred nezhodami aj s deťmi utiekla. Jej muž v reakcii nahlásil na polícii, že je nezvestná a tvrdí, že práve ona ho týra, pretože nesúhlasí s rozvodom. „Má akútnu depresiu, vymýšľa si,“ vysvetlil muž pre TV JOJ. Podľa ženy jej však fyzicky ubližoval, napríklad tak, že ju vytrhol z postele počas spánku, ťahal ju za vlasy, kopal do nej, bil ju, sotil ju do steny a kričal, že ju zabije.

Žena sa obrátila na políciu prvýkrát v roku 2010, potom o pár mesiacov neskôr a opäť v roku 2012. Zarážajúce na celej veci je policajné uznesenie, v ktorého odôvodnení sa píše, že islamské manželstvo a zákon o rodine znevýhodňuje ženu rôznymi spôsobmi, muž môže potrestať ženu v prípade nezhôd fackami alebo ignorovaním.

Slovenský vyšetrovateľ uplatnil islamský právny systém šaría, aj keď obaja manželia žijú na Slovensku. „Na základe vašeho e-mailu a uznesenia, ktoré ste poslali, označil generálny prokurátor postup polície za obludný. Vo veci začal ihneď konať. Požiadal krajskú prokuratúru o prešetrenie tohto prípadu,“ informovala televíziu hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Krajská prokurátorka už prijala ženu, aby ju vypočula. „Po kontakte s generálnym prokurátorom som si vyžiadala spis a vo veci postupu polície som ihneď začala konanie. Ide o starší spis, avšak zákonnosť postupu polície prešetríme. Zároveň som volala prokurátorovi z II., aby ju prijal a spísal s ňou trestné oznámenie,“ uviedla Iveta Kopčová, krajská prokurátorka v Bratislave.

Na situáciu už zareagovali na sociálnych sieťach aj známe tváre z politickej sféry. Takýto status zverejnil vo svojom profile napríklad Juraj Miškov.

http://www.topky.sk/cl/10/1578641/Obludny-postup-policie–Arab-mal-tyrat-Slovenku–vysetrovatel-postupoval-podla-sarie

 

Rheinische Post: Obyvatelia Schwerinu zaútočili na migrantov. V Nemecku čoraz častejšie dochádza k bitkám medzi domácimi obyvateľmi a migrantmi

V nemeckom meste Schwerin na námestí Marienplatz došlo k ďalšej veľkej bitke medzi prisťahovalcami a domácimi obyvateľmi. Ako uvádza nemecký denník Rheinische Post, na obidvoch stranách sa do bitky zapojilo 40 ľudí

Nemecký denník uvádza, že iniciátormi hádky boli domáci obyvatelia. Ako uvádza Rheinische Post asi 30 Nemcov napadli 10 prisťahovalcov. V následku bitky bol zranený jeden mladík. Polícia začala vyšetrovanie tejto epizódy.

Nemecký denník uvádza, že mohlo to dopadnúť aj horšie, lenže policajti sa rýchlo objavili na mieste činu a taktiež dosť rýchlo oddelili od seba dve skupiny bitkárov. Predtým však jeden teenager utrpel ľahké zranenia. Rheinische Post uvádza, že príčinou nepokojov a útokov domácich boli predošle „aktivity“ migrantov zo Sýrie, keď v priebehu niekoľkých dní vyvádzali v centre mesta a vyprovokovali niekoľko bitiek a dokonca na jedného domáceho obyvateľa zaútočili s nožom. Podozriví síce policajtom utiekli, avšak obyvatelia Schwerinu sa rozhodli s útočníkmi to vybaviť po svojom…

Rheinische Post poukazuje na to, že vo viacerých okolitých mestách boli posilnené hliadky polície už pred niekoľkými týždňami, keď sa situácia vyostrila. Tlačová služba miestneho policajného riaditeľstva uvádza, že v centre mesta, na námestí Marienplatz stále „úraduje“ skupina z 20 až 30 prisťahovalcov, ktorí otravujú okoloidúcich. Pobehujú tu skupinky maloletých prisťahovalcov, o ktorých sa rodičia nestarajú a nechali ich bez dozoru. Mesto Schwerin sa snaží riešiť situáciu s pomocou sociálnych pracovníkov, ale zatiaľ žiadne zlepšenie nezaregistrovalo.

Eugen Rusnák

http://www.hlavnespravy.sk/rheinische-post-obyvatelia-schwerinu-zautocili-na-migrantov-v-nemecku-coraz-castejsie-dochadza-k-bitkam-medzi-domacimi-obyvatelmi-a-migrantmi/839413

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.