Bavorský minister Söder: ‘Verím v Ježiša Krista’. + Teroristický útok v Ansbachu: Zažil Božiu ochranu. + Vo Viedni zakázali rozdávanie Koránu. + Clintonová opäť zdôrazňuje ‚právo na potrat’ až po pôrod!

Kempten, 7.10.2016 (kath.net/idea) 019 708 – Bavorský minister pre financie, rozvoj krajiny a domovinu, Markus Söder (CSU), sa vyjadril o svojej kresťanskej viere:
„Vyznávam, že verím v Boha a Ježiša Krista. Moje viera mi dodáva silu a nádej.“

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Tento protestant to povedal v diskusii na tému „Kam sa uberá naša spoločnosť?“ 5. októbra v nemeckom Kemptene v Allgäu. Pred asi 500 prítomnými Söder otvorene pripustil, že jeho viera bola mnoho rokov zasypaná. Keď ju znova objavil, začal sa pravidelne modliť. Na svojom ministerstve si preto zriadil malú kaplnku. Ako ďalej povedal, je pre neho náročné, čítať si Bibliu. Preto ju radšej na služobných cestách často počúva zo zvukového záznamu. Tak dostáva stále znova impulzy, ktoré stvárňujú jeho každodenný život. Kriticky sa potom vyslovil o evanjelických bohoslužbách: „Musia sa stať živšími.“ Söder je členom bavorskej krajinskej synody.


Teroristický útok v Ansbachu: Zažil Božiu ochranu
Policajný prezident regiónu Mittelfranken, Roman Fertinger (Norimberg) odmietol postoj, že kresťanská viera má zostať obmedzená na súkromný život. Zdôraznil, že oveľa viac musí do verejného života:
Stále znova prežívam aj vo svojom všednom dni policajta, že Boh zasahuje.
Ako príklad uviedol islamistický bombový útok 24. júla v Ansbachu. Pritom prišiel 26-ročný terorista o život a 15 ľudí bolo zranených. Ako Fertinger rozprával:
„V batohu atentátnika vybuchla rozbuška, nie však vlastná bomba. Tá mohla zabiť asi 40 ľudí! Tu sme prežívali jasnú Božiu ochranu!“

 

Minister – patrón „Iniciatívy Modlitby v Allgäu“
Organizátorom diskusie bolo nadkonfesionálne hnutie „Iniciatíva Modlitby v Allgäu“, ktorú v r. 2005 založil baptistický pastor z Kemptenu Štefan Vatter spolu s dvomi evanjelickými farármi a jedným podnikateľom. Vatter, ktorý diskusiu viedol, prejavil pre agentúru idea prekvapenie, ako jasne sa dve osoby verejného života priznali ku kresťanskej viere a zdôraznil:
„Ostatní kresťania by sa mali správať rovnako!“
Patrónom „Iniciatívy Modlitby v Allgäu“ je spolkový minister pre hospodársku spoluprácu a rozvoj, Gerd Müller (CSU). –zg-

 

Arcibiskup: ‘Pripustenie k prijímaniu jadro ‘Amoris laetitia’?

Freiburg, 7.10.2016 (kath.net) 019 707 – Nemecký arcibiskup Štefan Burger z Freiburgu chce teraz vo svojej arcidiecéze celkom oficiálne umožniť prijímanie Eucharistie znovu zosobášeným rozvedeným. Pre arcibiskupa Burgera je to jadro výpovedí (!) apoštolskej exhortácie „Amoris laetitia“ (AL) pápeža Františka. Informovali o tom diecézne noviny „Konradsblatt“. Burger hovorí pritom o jednotlivých prípadoch a „vzdelávaní svedomia“. Doslova arcibiskup uviedol:
„Život je príliš komplikovaný, aby sme pre všetko a pre každého mali pripravené jednoznačné a jasné riešenie.“
Faktom však je, že pripustenie k Eucharistii je vo Freiburskom arcibiskupstve už roky bežnou praxou! O to sa už postaral jeho predchodca arcibiskup Róbert Zollitsch (predseda Biskupskej konferencie Nemecka 2008 -2014). Zaujímavé je, že táto téma sa však v AL spomína iba v poznámke pod čiarou, pričom význam tejto poznámky je v Cirkvi sporný.

 


Vo Viedni zakázali rozdávanie Koránu

Viedeň, 6.10.2016 (kath.net) 019 705 – Ako prvý viedenský obvod zakázal Döbling rozdávanie Koránu zdarma. Informoval o tom denník „Krone“. Zakročil takto po protestoch obyvateľov a po žiadosti z okresného zastúpenia Strany slobody. Na verejných miestach sa odteraz nesmie rozdávať Korán, ktorý vydáva islamská nadácia „Lies!“ (Čítaj). Nadáciu tiež obvinili, že svojou prácou verbuje členov pre IS.
Nadácia už predtým začala akciu rozdávania Koránu vo viedenskom starom meste na Mariahilfer Straße a na Námestí sv. Štefana. No až v obvode Döbling správa mestskej časti proti tomu zakročila.

Clintonová opäť zdôrazňuje ‚právo na potrat’ až po pôrod!

Washington D.C., 6.10.2016 (kath.net/LifeNews/jg) 019 704 – Demokratická kandidátka na prezidentku USA, Hillary Clintonová, v interview nanovo vystúpila proti obmedzeniam pri potrate. Výnimky si dokáže predstaviť iba celkom na konci posledných troch mesiacov tehotenstva, ale aj to len vtedy, keď ide o život a zdravie matky, ako povedala Clinton v relácii „Meet the Press“ vysielača MSNBC. V predošlom interview pre vysielač CBS Clintonová odmietla akékoľvek obmedzenie potratov v každom štádiu tehotenstva. „To protirečí právu ženy na slobodu voľby,“ zdôraznila politička.
Vďaka možnostiam modernej medicíny dokážu detičky prežiť mimo tela matky už od 24. týždňa tehotenstva. Posledné tri mesiace sa začínajú v 27. týždni a teda až niekoľko týždňov po tomto termíne.

USA: Jezuita dostane cenu ‚katolíckej’ homosexuálnej lobby

Pikesville, 6.10.2016 (kath.net/LSN/jg) 019 703 – James Martin, vydavateľ magazínu America a jeden z najznámejších jezuitov USA, má dostať vyznamenanie organizácie „New Ways Ministry“ (Nové spôsoby služby). „Bridge Building Award“ (Cena za stavanie mostov) sa podľa „New Ways Ministry“ prepožičiava osobám, ktoré vedeckou činnosťou, vedúcimi schopnosťami, či svojím svedectvom podporujú porozumenie a zmierenie medzi osobami LGBT a Katolíckou cirkvou.
„Martina si ctíme najmä za jeho pôsobenie v sociálnych médiách a ako vydavateľa jezuitského časopisu America. Cez tieto médiá začal dialóg o témach LGBT a tým napomáha ich prijatie katolíkmi,“ vyhlásila organizácia.
Katolícka Biskupská konferencia USA a Vatikán „New Ways Ministry“ odsúdili už v r. 1984 a opätovne v r. 1999, pretože záujmy organizácie protirečia náuke Cirkvi.
„New Ways Ministry“ sa podľa vlastných slov chápe ako „priateľská voči homosexuálom“ a vystupuje ako „príhovorca“ osôb LGBT u Katolíckej cirkvi. Svoju úlohu vidí v boji proti „osobnej a štrukturálnej homofóbii“. Jedným z jej cieľom je uznanie občianskeho „homosexuálneho manželstva“ Katolíckou cirkvou.

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.