Žijeme v totalite? Spevákovi Ondrejovi Ďuricovi zrušili už dva koncerty pre jeho politické názory. + ĽSNS žiada od denníka SME ospravedlnenie

Ondrej Ďurica je známy národne cítiaci spevák, čo zrejme stačí na to, aby bol v súčasnom režime perzekvovaný. Spevákovi totiž hneď dvakrát po sebe zrušili koncert.
Dňa 15. októbra 2016 sa mal konať v Bratislavskom ateliéri Babylon, koncert Ondreja Ďuricu známeho svojimi politicky nekorektnými pesničkami. Koncert bol však nakoniec zrušený.

Podľa niektorých médií sa tak stalo kvôli “tlaku verejnosti”. Na ateliér Babylon sa totiž po oznámení miesta koncertu Ondreja Ďuricu vyrojila na facebooku spŕška kritiky od mnohých proti-slovenských živlov. Vedenie ateliéru preto zrušilo koncert s odôvodnením, že termín “bol rezervovaný iným usporiadateľom”.

Spevák Ondrej Ďurica, ale z tejto situácie neviní ateliér Babylon. Chápe, že vedenie za zrejme zľaklo “trollov” na sociálnej sieti:

“Babylon ateliér môj koncert zrušil, ale tým to nekončí. Práve naopak… dobrý bojovník má vždy záložné postavenie!!! Na vedenie klubu sa prosím nehnevajte. Včera som s tým človekom telefonoval a plne ho chápem. Toľko vyhrážania a útokov na svoju osobu zo strany mojich neprajníkov by ustál málokto. Mňa len mrzí, že bola zmarená jedna príležitosť, ako pomôcť chorému chlapcovi. Koncert bol od začiatku pripravovaný s cieľom pomôcť jemu a ďalším dvom rodinám, ktoré bojujú s ťažkou diagnózou svojich detí. Bola to práca na niekoľko mesiacov,” napísal Ďurica.

Spevák si po tejto nepríjemnosti rezervoval ďalšiu sálu na svoj koncert. Tentokrát ale vopred nezverejnil miesto konania, aby “Bratislavská kaviareň” nevytvárala tlak na majiteľov priestorov, v ktorých mal spevák koncertovať, čo ukazuje na atmosféru strachu, ktorú samozvaní “humanisti” vytvárajú.

“Mrzí ma, že niektoré informácie musíme zverejniť takmer na poslednú chvíľu, ale je to v záujme celej veci. Verte mi, je za nami kus práce a vybavovania, ktoré súvisí s takýmto podujatím,” napísal spevák svojim fanúšikom.

Miesto konania koncertu napokon zverejnil len jeden deň pred samotným termínom a to v kultúrnom dome v bratislavskej Dúbravke. Rozčarovanie, ale prišlo v deň konania koncertu, keď spevákovi prišla správa, že aj tento koncert sa ruší.

“Dobrý deň. Oznamujeme Vám za MC Dúbravka, že dnes 15. 10. 2016 z technických príčin je Dom Kultúry zatvorený. Porucha el. zariadenia Za porozumenie ďakujeme,” napísalo spevákovi vedenie kultúrneho domu v Dúbravke.

Na vedenie Dúbravky sa zrejme taktiež spustila vlna kritiky na čele so známym provokatérom a samozvaným “protifašistickým bojovníkom” Róbertom Mihálym, ktorý na sociálnej sieti vyzval vedenie Dúbravky, aby koncert speváka Ďuricu zrušilo.

Koncert sa napokon konal v Nitre , konkrétne v dome kultúry mestskej časti Krškany.

Samuel Gdovin

http://www.hlavnespravy.sk/zijeme-v-totalite-spevakovi-ondrejovi-duricovi-zrusili-uz-dva-koncerty-pre-jeho-politicke-nazory/847254

 

ĽSNS žiada od denníka SME ospravedlnenie

Kontroverzný denník SME si všimol, že strana SNS na svojich webových stránkach v deň pohrebu exprezidenta Michala Kováča si pripomenula aj prvého prezidenta Slovenskej republiky Jozefa Tisa. Rozhorčene dodáva, že tak neurobila ani ĽSNS “pod vedením neonacistu”…

V deň pohrebu bývalého Slovenského prezidenta Michala Kováča napísal denník SME článok s názvom “Aj SNS si pripomína exprezidenta. Jozefa Tisa.”

V článku autor kritizuje oficiálnu stránku Slovenskej národnej strany, na ktorej sa objavilo pripomenutie si narodenia prvého Slovenského prezidenta Jozefa Tisa, ktoré sa paradoxne zhoduje s dňom pohrebu Michala Kováča.

“Rubrika mapuje v zmysle historického kalendára udalosti, ktoré sa stali. Podobné prehľady uvádzajú aj niektoré iné portály, či médiá,” reagovala na kritiku hovorkyňa SNS, Zuzana Kohútková.

V článku autor kritizuje, že “SNS tak predčila aj Ľudovú stranu Naše Slovensko, ktorú vedie neonacista Marián Kotleba. Zmienka o Kotlebovom obľúbencovi Tisovi na jeho internete nie je,” píše sa v článku.

Podľa informácií portálu masmedialne.info to strana Mariána Kotlebu nechce nechať len tak. Do redakcie denníka SME totiž zaslala predžalobnú výzvu, v ktorej žiada o opravu nepravdivého skutkového tvrdenia.

“Označenie za neonacistu považujeme za ohováranie, úmyselné a ničím nepodložené tvrdenie, účelom ktorého malo byť uškodenie na vážnosti, cti a dobrej povesti predsedu ĽS Naše Slovensko Mariana Kotlebu,” uviedla strana.

V minulosti si už viacero politikov na Slovensku vysúdilo na pomery spoločnosti vysoké sumy ako odškodnenie za nepravdivé výroky zverejnené médiami.

Samuel Gdovin

http://www.hlavnespravy.sk/lsns-ziada-od-dennika-sme-ospravedlnenie/847285

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.