Pčolinský: Do komisie proti extrémizmu dali bláznov a extrémistov z Inštitútu ľudských práv. + Krajniak v reakcii na Žitňanskej zákon proti extrémizmu: “Hrdo sa hlásim k tomu, že som extrémista”

Lucia Žitňanská, ministerka spravodlivosti podala do parlamentu návrh zákona, ktorého základnou úlohou je obmedziť slobodu slova. Ide vlastne o problematickú novelu trestného zákona, ktorá je problémová ako z pohľadu práva, tak z pohľadu definície právnych pojmov ale najviac z pohľadu inštitúcií, ktoré majú rozhodovať o tom, čo je extrémizmus a čo je extrémistický materiál, keď má byť vytvorená komisia, ktorá bude tieto veci určovať.

Prečiarknutý symbol komunizmu

Ak sa človek pozrie, ako bola táto komisia personálne obsadená, postavia sa mu vlasy na hlave. Do komisie boli navrhnutí tí najproblémovejší a najkontroverznejší členovia tretieho sektoru – plus poslanec Blaha – známy svojimi extrémistickými komunistickými názormi.

Táto problémová novela bola ešte k tomu podaná v rámci iného, “suchopárneho” zákona, aby prešla bez toho, že si ju poslanci všimnú. Našťastie sa tak nestalo. K zákonu sa rozprúdila vášnivá diskusia. V rámci nej proti tejto Žitňanskej “normalizačnej” novele zákona vystúpil aj Peter Pčolinský (Sme rodina), podľa ktorého je tento zákon schizofrenický, pretože minister tejto vlády a strany, ktorá tento zákon predkladá v budove parlamentu povedal, “čo si budeme navrávať, všetci sme rasisti a najradšej by sme tých cigánov tu nemali”.

Vo svojej faktickej pripomienke ďalej povedal:

V tejto komisii proti extrémizmu je istá Alena Krempaská z Inštitútu ľudských práv, čo je trojčlenná organizácia, ktorú si sami vymysleli. To sú ľudia, ktorí chodia často do parlamentu na pozvanie pána poslanca Blahu a potom tu na chodbách parlamentu napádajú iných poslancov, konkrétne pána Matoviča. Viac TU.

Títo ľudia z Inštitútu ľudských práv, ak si spomínate, sa tu priväzovali reťazami, zhadzovali z balkóna všelijaké predmety a váľali sa po zemi, keď ich odtiaľto chceli vyviesť. A týchto ľudí ste dali do komisie proti extrémizmu. Vážení, toto sú čistí blázni a extrémisti!

Inštitút ľudských práv je mimovládna organizácia, ktorá sa v poslednej dobe venuje boju proti Matovičovi a jeho protestom pred Bonaparte, ktoré sa snaží narúšať. Inštitút taktiež udeľuje cenu Homofób roka, viac TU.

Inštitút tiež organizoval neúspešné zhromaždenia na vítanie utečencov, ktorých vítal ešte skôr než migračná vlna vypukla. V rovnakom čase organizovali podobné akcie mimovládne organizácie po celej Európe. Viac v článku TU.

V marci tohto roku členovia inštitútu Peter Weisenbacher a Alena Krempaská doručili list generálnemu prokurátorovi SR Jaromírovi Čižnárovi, v ktorom ho žiadali, aby využil svoju právomoc a podal podnet na rozpustenie strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko na Najvyšší súd SR.

Inštitút ľudských práv tvoria, Peter Weisenbacher, Alena Krempaská, Andrej Lúčny, Róbert Mihály, Anna Čabruňova a Zoltán Mikeš a bojujú predovšetkým za nové ľudské práva pre sexuálnych extrémistov. Inštitút založil Peter Weisenbacher po tom, čo musel odísť zo Sorosom financovanej organizácie Amnesty international, pričom dôvodom mala byť údajne sprenevera. Preslávil sa tiež svojím predvianočným vyhlásením, ktorým deklaroval kresťanom vojnu po tom, čo Aliancia za rodinu pred referendom distribuovala po kostoloch pohľadnice s motívom svätej rodiny.

http://www.hlavnespravy.sk/pcolinsky-do-komisie-proti-extremizmu-dali-blaznov-a-extremistov-z-institutu-ludskych-prav/849157

 

Krajniak v reakcii na Žitňanskej zákon proti extrémizmu: “Hrdo sa hlásim k tomu, že som extrémista”

Ministerka Žitňanská je za slobodu prejavu, ale nie za slobodu po prejave. Štát určí, čo sa povedať môže a za čo pôjdete sedieť. Je to najhoršie obmedzenie slobody prejavu od roku 1989, hovorí Milan Krajniak.

Pod pláštikom boja proti extrémizmu predložila ministerka Žitňanská do parlamentu zákon popierajúci slobodu prejavu a trestajúci za vyslovenie názoru. Pričom návrh zákona je tak vágny, že to, čo je vlastne extrémizmus, bude úplne ponechané na výklad moci a tak môže dôjsť úplne ľahko k zneužitiu tohto zákona na boj proti nepohodlným stranám a ľuďom. Zákon okrem toho ruší pravidlo prezumpcie neviny a človek, ktorý bude obvinený orgánmi činnými v trestnom konaní bude musieť dokazovať svoju nevinu a vyviňovať sa. Teda orgány nebudú dokazovať úmysel obvineného, ale ten bude musieť dokazovať, že takýto úmysel páchať trestný čin nemal. To je vážne porušenie elementárnej právnej zásady a už toto samo by malo poslancom stačiť na to, aby zákon odmietli. Tak hrubé porušenie základných zásad právneho štátu, ako prináša tento zákon, tu ešte od revolúcie nebolo.

Celý zákon, okrem potlačenia domácej opozície, je písaný hlavne na objednávku Európskej únie, ktorá sa nevie vysporiadať s kritikou za mnohé svoje politické rozhodnutia, ako je napríklad pozvanie migrantov a pretláčanie rôznych verejnosťou neprijímaných práv sexuálnych menšín a podobne.

V parlamentnej debate proti zákonu vystúpil poslanec Milan Krajniak (Sme rodina),ktorý povedal:

Keď si táto vláda dala za cieľ bojovať proti extrémizmu, tak som sa potešil, že budú bojovať proti extrémnemu kradnutiu, ale nie, vláda zriadila komisiu na boj proti fašizmu na čelo ktorej ustanovili poslanca Blahu, ktorý podľa mňa je sám príkladom politického extrémizmu.

Zákon o ktorom rokujeme, nie je zákon o boji proti extrémizmu, je to totalitný zákon, ktorým ministerka Žitňanská zavádza možnosť, aby štát určoval, ktorý názor je správny a ktorý nesprávny. Sloboda prejavu je tu ale aj pre nesprávne názory. Ako náhle začne štát určovať ktorý názor je správny a ktorý nesprávny, vzniká totalita, to je Orwell 1984. Čo je to za zákon, ktorý tu definuje nejaké subjektívne pojmy a na základe nich, chce niekoho stíhať. Ako chcete niekoho stíhať za sympatie? Ako to budete merať? Čo to je za hlúposť?

Hrdo sa hlásim k tomu, že som extrémista, hrdo sa hlásim k obrane slobody prejavu. Som extrémista, lebo si myslím že homosexualita je hriech. Som extrémista, lebo aktivity LGBTI považujem za škodlivé pre túto spoločnosť. Budete ma za to stíhať? Som extrémista, lebo hovorím, že medzi našimi rómskymi spoluobčanmi je oveľa vyššie percento kriminality, ako medzi inými národnosťami. Budete ma stíhať aj za to? Celý tento zákon a celá táto legislatíva, ktorú tu pretláčate, smeruje len k tomu, aby v Európskej únii nebolo možné slobodne hovoriť svoje názory. Vyzývam Vás pani ministerka, aby ste stiahli túto časť zákona, lebo to čo pretláčate je najhorší krok k potláčaniu slobody slova od roku 1989.

http://www.hlavnespravy.sk/krajniak-v-reakcii-na-zitnanskej-zakon-proti-extremizmu-hrdo-sa-hlasim-k-tomu-ze-som-extremista/848857

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.