Horší ako fašizmus. Zúfalá žena opísala tajné praktiky Daeš: Kresťanské deti zomierajú strašnou smrťou. + Calais v plameňoch

MÓSUL – Syn Alice Assafovej bol zbitý a zastrelený. Mnohých kresťanov však stíha ešte mučivejšia smrť. Uplakaná žena opísala, ako v jej rodnom meste radikálni islamisti z Daeš zabíjajú kresťanské deti a mužov.
Extrémisti „miesia deti na smrť v pekárenských strojoch, uviedla zdesená Alice Assafová, ktorej zabili syna, pretože ho volali George a odmietal sa stotožniť s moslimským menom. „Mužov pečú v peciach,“ dodala.

Teroristická skupina sa zmocnila mesta, kde žila Alice Assafová, zhruba pred dvomi rokmi a rozpútala hrozný teror, povedala organizácii Roads to Success, ktorá sa snaží o zlepšenie ľudských práv na Strednom východe. Počas masakry hľadala ona a jej syn útočisko u suseda, ktorý ich však zradil.

„Neskôr sme sa dozvedeli, že radikáli odvliekli šesť silných mužov pracujúcich v pekárni a spálili ich v peci,“ doplnila s tým, že „že potom chytili asi 250 detí a umiesili ich v pekárenských strojoch ako cesto.“ Kým sa pani Assafovej podarilo z regiónu utiecť, jej syna pochovali v masovom hrobe.

Hoci boli niektoré mestá oslobodené od islamistov, obyvatelia žijú naďalej v strachu. Civilisti, ktorí sa v auguste mohli vrátiť do oslobodeného mesta Manbidž, našli vo dverách, v posteliach či na oknách nastražené míny. Aj po návrate neboli obyvatelia v bezpečí a počet obetí sa zvýšil.


Hromadné výstražné popravy

Aktuálne popravili militanti džihádistickej organizácie v dedinách južne od irackého mesta Mósul najmenej 65 ľudí, väčšinou vojakov a policajtov. Agentúru Reuters o tom informoval kurdský politik Hošjár Zebarí, ktorý uviedol, že k popravám došlo pred tromi dňami v obciach, ktoré v minulosti ovládol IS, pričom sa tak stalo zrejme na výstrahu.

Zebarí okrem toho dodal, že po začiatku operácie vládnych síl a ich spojencov na oslobodenie mesta Mósul začali islamisti brať obyvateľov okolitých obcí ako rukojemníkov. Podľa jedného z členov zastupiteľstva provincie Ninive bral IS rukojemníkov v každej dedine, z ktorej ustupoval. Podľa poslancovho názoru ide zrejme aj o výstrahu obyvateľom Mósulu pred ústretovosťou k vládnym silám a ich zastrašovanie.

Ofenzíva s cieľom oslobodiť Mósul sa začala minulý pondelok. Očakáva sa, že táto bitka bude najväčšou v Iraku od americkej invázie do tejto blízkovýchodnej krajiny z roku 2003. Predpokladá sa, že bitka o Mósul môže trvať celé týždne, dokonca aj mesiace.

http://www.topky.sk/cl/1000791/1584603/Zufala-zena-opisala-tajne-praktiky-Daes–Krestanske-deti-zomieraju-strasnou-smrtou

 

NAŽIVO Calais v plameňoch: VIDEO Likvidácia utečeneckého geta sa zmenila na drámu!

CALAIS – V evakuovanom utečeneckom tábore v severofrancúzskom Calais opäť vypuklo viacero požiarov a v noci na dnes vybuchli najmenej dve plynové bomby. Jeden imigrant utrpel ľahké zranenia, informovali miestni predstavitelia. V pondelok francúzske úrady začali so sťahovaním z tábora, kde žilo okolo 7000 utečencov, a v utorok prišlo k likvidácii celého areálu stanov a improvizovaných prístreškov. Akcia, ktorá sa utečencom nepáči, by mala skončiť budúci týždeň.

Koniec migrantskému „mestečku“: Ľudí z utečeneckého tábora pri Calais odvážali autobusmi

Súčasné požiare odrážajú predovšetkým tradíciu niektorých skupín cudzincov, ktorí vždy zapaľujú svoje obydlia, keď ich opúšťajú, tvrdia úrady. Rovnaký jav zaznamenali v marci, kedy sa rušila južná časť tábora, zvaného Džungľa.
Hasiči za asistencie policajtov všetky ohne do rána zlikvidovali, na najnovších fotografiách a videách je však vidno, že opäť prepukli po celom tábore a hustý čierny dym sa vznáša vysoko k oblohe.
Humanitárne organizácie už skôr varovali, že k podobným incidentom bude dochádzať, a rozdávali obyvateľom tábora hasiace prístroje. Obávajú sa, že v husto obývaných miestach by oheň mohol ohroziť imigrantov. V noci na dnes záchranári pred plameňmi narýchlo presťahovali do bezpečia približne 200 osôb.

Autobusy od pondelka rozviezli do pripravených stredísk na rôznych miestach Francúzska viac ako 3100 ľudí z improvizovaného a hygienicky nevhodného tábora v Calais. Na evakuáciu teda odhadom čaká ešte okolo 4000 ľudí. Úrady však už odštartovali fyzickú likvidáciu areálu, čo sa považuje za signál, že sú odhodlané rýchlo a definitívne zrušiť túto najväčšiu núdzovú kolóniu v krajine. Robotníci v oranžových vestách začali v utorok búrať časť prístreškov a s pomocou malých bagrov odpratávať ich trosky aj odpadky.

Väčšina utečencov v Calais, ktorí pochádzajú prevažne z Afganistanu, Sudánu a Eritrey, dúfala, že sa dostane do blízkej Británie cez Lamanšský tunel. Teraz majú žiadať o azyl vo Francúzsku. Ak tak neurobia, alebo ak tento azyl nedostanú, majú byť deportovaní do vlasti. Očakáva sa, že stovky prisťahovalcov sa sna o Británii nevzdajú a odídu z tábora, aby sa niekde ukryli a ďalej sa pokúšali o cestu cez more. Londýn po dohode s Parížom začal prijímať maloletých obyvateľov tábora, ktorí sú sami a majú v Británii príbuzných.

http://www.topky.sk/cl/1000851/1584415/NAZIVO-Calais-v-plamenoch–VIDEO-Likvidacia-uteceneckeho-geta-sa-zmenila-na-dramu-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.