Dve tretiny Čechov sú spokojné, že obchody sú počas štátneho sviatku zatvorené. + Fanatickí aktivisti a ich život v ilúzii

Spoločnosť Median uskutočnila pre Český rozhlas 25. a 26. októbra na vzorke 1007 respondentov starších ako 18 rokov prieskum verejnej mienky, či sú ľudia spokojní so zatvorením obchodov prvýkrát počas štátneho sviatku pripomínajúceho si vznik Československa 28. októbra 1918
Vyhlásenie predstaviteľov náboženského života o prežívaní sviatočného dňa. Alianciu za nedeľu-Slovensko, o.z. a naše dlhoročné iniciatívy na ochranu nedele ani nespomenuli
Počas štátneho sviatku budú mať obchody v Českej republike prvýkrát zatvorené. Zákaz sa týka veľkých predajní, ktoré majú plochu nad 200 metrov štvorcových. Česká obchodná inšpekcia bude dokonca v piatok predajne kontrolovať a obchodníkom za porušenie hrozí až miliónová pokuta.

Podľa výsledkov prieskumu, ktorý si nechal spracovať Radiožurnál, dve tretiny Čechov (65 %) súhlasia s tým, aby veľké obchody mali počas štátnych sviatkov zatvorené. Ide väčšinou o starších ľudí, ktorí cez sviatky takmer nikdy nenakupujú. Nadpolovičná väčšina respondentov (60%) išla nakupovať v predstihu.
Tu si môžete stiahnuť podpisový hárok na petíciu AZN za prijatie zákona na ochranu nedele
Niektorým napríklad stačí, že v prípade potreby skočia v ten deňpo niečo do malej predajne. Za časté nakupovanie počas sviatkov sa vyslovilo len 14 %, čo využívajú hlavne muži a mladí ľudia do 29 rokov. Občas si vtedy nakúpi 38 % a skoro nikdy 48 %.

http://www.hlavnespravy.sk/dve-tretiny-cechov-su-spokojne-ze-obchody-su-pocas-statneho-sviatku-zatvorene/851909

 


FANATICKÍ AKTIVISTI A ICH ŽIVOT V ILÚZII

Predstavte si, že ste podnikateľ. Napríklad ste majiteľ tanečného podniku a objednáte si produkciu, ktorá má ľudí v bare zabaviť a pomôcť im aby sa v ňom cítili dobre, ostali čo najdlhšie a samozrejme minuli čo najviac. Firma, u ktorej ste si službu objednali je váš starý dodávateľ, s ktorým žiadne väčšie problémy neboli, takže na deň D necháte pripraviť a všade vyvešať plagáty, pozvete ľudí a predáte horu lístkov. Hodinu pred otvorením baru zistíte, že sa váš dodávateľ zbláznil a namiesto zábavného programu pripravil politické predvolebné vystúpenie. Stopnete to a nahradíte niečím iným.

Naraz sa pred Vašim barom začnú zhlukovať podivné indivíduám ktoré Vám hrozia zničením podniku, pretože ste: “…obmedzili slobodu slova nezávislého umelca“. Médiá, držiace stranu umeleckej avantgarde, sa zlietajú ako osy na med a začína mediálne šialenstvo, ktoré volá po likvidácii subjektu, lebo veď je jedno, že ste si objednali niečo úplne iné, dôležitá je slobodná nespútaná duša umelca, ktorá zažila vnútorný šok, keď nemohla prejaviť svoje hlboké citové poryvy.

Asi takto v skratke by sa dal opísať hurhaj okolo “Show Jana Krause“, z ktorej samotný Kraus urobil kampaň “Za likvidáciu prezidenta Miloša Zemana.” Nie sú vôbec dôležité okolnosti, ale samotný fakt, že si niekto dovoľuje przniť právo majiteľa, t.j. akcionárov televízie určovať, čo bude môcť vysielať, je podivným zmätením pojmov, tak príznačné pre našu dobu. Kraus je zásadný slniečkár a jeho antipatia voči hlave štátu je v Česku dobre známa. Napriek tomu bolo vždy dobrým zvykom držať politiku mimo profesionálneho okruhu. Takto je totiž možné navzájom vychádzať aj vtedy, ak majú osoby diametrálne odlišné názory a napokon o tom je aj liberalizmus – t.j. o slobode názoru a o tolerancii nechať právo na existenciu aj opozitným názorom.

Túto hranicu Kraus a jeho kamarila vo videu prekročili. Začali určovať, čo sa smie a čo nie. Sami sa postavili do role žalobcu, sudcu a nakoniec aj kata. Je to rovnaký príbeh, aký počúvame neustále zo všetkých západných krajín, kde mizne sloboda vyjadriť svoj názor a kde sa naopak skupinky mocných v médiách a v okruhu tzv. “osobností” začali považovať za skupiny, ktoré sú nad zákonom a ktoré nakoniec ten zákon určujú. Oni si privlastnili právo rozhodovať o tom, čo je dobro alebo zlo a cez prepojenia v rôznych organizáciach, podnikoch a aj v štátnej správe túto svoju víziu chcú za každú cenu realizovať. Je skutočne zaujímavé, že presne rovnaký postoj zaujímajú aj ku každej minorite, ktorá deštruuje väzby tejto spoločnosti – je jedno, či ide o islam, migrantov, politických homosexuálov apod. Vždy ide o absolútne právo privilegovanej skupiny bez reciprocity na strane “DAL” a bez povinnosti dodržiavať zákony a morálne normy.

Ó áno, ničím sa to nelíši od začiatku každej totality, každého teroru, každej diktatúry. Popieranie demokratických mechanizmov fungovania spoločnosti je prvým krokom k nastoleniu vlády, ktorá so slobodou a vládou ľudu spoločné nebude mať okrem slov nič.Šialenci, pozerajúci na svet cez kaleidoskop, už dávno vnímajú len šum chaoticky sa prevracujúcich farebných sklíčok a a ich schopnosť analyzovať svet okolo seba sa limitne blíži k nule. Žijú v hmle predstáv, ilúzií a fatamorgán. A pokiaľ dostanú do ruky moc, sú nebezpeční sebe, aj svojmu okoliu.

Juraj Poláček

Zdroj:
http://echo24.cz/a/iH4gV/video-ktere-prima-odmitla-krausovi-vysilat
http://medzicas.sk/fanaticki-aktivisti-a-ich-zivot-v-iluzii/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.