Tvrdé odhalenia o zahraničných mimovládkach na pôde NR SR. Poslanci ĽS Naše Slovensko predložili novelu zákona o neziskových organizáciách. + Kňaz odmietol Clintonovej viceprezidentovi prijímanie

Vo štvrtok 27. októbra 2016 to v slovenskom parlamente vrelo. Poslanci ĽS Naše Slovensko totiž otvorili doposiaľ tabuizovanú tému a navrhli prísnu novelu zákona o neziskových mimovládnych organizáciách financovaných zo zahraničia. Predstavitelia štandardných politických strán sa pokúšali túto tému dlhé roky ututlávať, aby Slováci nevideli, aké silné sú putá medzi nimi a mimovládkami financovanými zo zahraničia, ktoré sa tak veľmi snažia ovplyvňovať verejnú mienku na Slovensku.

Cieľom nášho návrhu zákona bolo sprehľadniť činnosť a financovanie mimovládnych organizácií, ktoré prijímajú peniaze zo zahraničia. Naša novela zákona by prinútila všetky mimovládky napojené na zahraničný rozpočet registrovať sa v špeciálnom registri na ministerstve vnútra, kde by museli povinne zverejňovať aj svoje výročné a finančné správy. Občania Slovenskej republiky by tak mali možnosť zistiť, komu tieto treťosektorové mimovládne organizácie v skutočnosti slúžia. Mimovládne organizácie financované zo zahraničia alebo zo zahraničných ambasád by zároveň museli všetky svoje propagačné materiály označovať zreteľnou výstrahou “Pozor! Zahraničný agent”, aby každý Slovák vedel, že názory, ktoré tieto mimovládky presadzujú, nie sú slovenského pôvodu. Ktokoľvek, kto za peniaze zo zahraničia presadzuje na území suverénneho štátu záujmy a ideológiu cudzieho štátu je totiž vskutku zahraničný agent. Mimovládne organizácie, ktoré by tieto ustanovenia zákona nedodržiavali by boli súdom označené ako nežiaduce na území Slovenskej republiky a boli by zrušené.

Inšpiráciou pre našu novelu zákona o mimovládnych organizáciách bol americký zákon FARA, ktorý už vyše 80 rokov prísnym spôsobom sleduje financovanie a činnosť zahraničných mimovládnych organizácií pôsobiacich v USA. Američania si totiž veľmi dobre uvedomujú, aký zhubný môže byť vplyv zahraničných mimovládiek na území suverénneho štátu a preto ich majú pod striktnou kontrolou. Podobný zákonprijal tiež Vladimír Putin v Ruskej federácii, kde sú mimovládne organizácie financované zo zahraničia tiež označované ako zahraniční agenti. Pôsobenie zahraničných mimovládiek je takisto regulované aj v Izraeli. Nejedná sa teda o žiadny nedemokratický a ani extrémistický zákon.

Návrh novely zákona o neziskových organizáciách uviedol jeho predkladateľ Milan Uhrík. Vo svojom prejave vysvetlil, prečo je potrebné dostať zahraničné mimovládne organizácie pôsobiace na Slovensku pod väčšiu kontrolu a navrhol spôsob, ako to legislatívne dosiahnuť. Podrobnejšiu dôvodovú správu k návrhu zákona si môžete pozrieť tu.

Na jeho vystúpenie v rozprave nadviazal Marian Kotleba, ktorý zdôraznil, že cieľom tohto zákona nie je nikoho zakazovať. Cieľom tohto zákona je len zvýšiť transparentnosť pôsobenia zahraničných mimovládnych organizácií na Slovensku. Aby sme všetci videli, kto ich platí, ako ich platí a čo za to robia. Nakoniec, sú to práve mimovládky, ktoré tak veľmi bazírujú na transparentnosti. Ony sami však transparentné nie sú!

Poslanec Rastislav Schlosár vo svojom príspevku podrobne opísal aktivity najznámejšej mimovládnej organizácie Nadácia otvorenej spoločnosti, ktorú štedro dotuje finančný špekulant židovského pôvodu George Soros. Táto organizácia stojí za financovaním mnohých menších organizácií presadzujúcich akože “ľudské práva”. V skutočnosti však presadzujú zvrhlú LGBTI agendu, bojujú za nadpráva homosexuálov, ochraňujú a podporujú asociálnych cigánskych extrémistov, atď. Pod falošnou maskou anjelskej tváre rozvrátili tradičné kresťanské a národné hodnoty už v mnohých krajinách.

Milan Mazurek poukázal najmä na to, ako zahraničné mimovládky podporujú inváziu imigrantov do Európy a ako sa všemožne snažia pomáhať im v infiltrácii do našej kultúry.

Náš návrh zákona o mimovládnych neziskových organizáciách v parlamente nakoniec poslanci štandardných politických strán z nepochopiteľných dôvodov nepodporili. Počas takmer 4 hodinovej tvrdej diskusie sa však ukázalo, kto v skutočnosti za koho kope. Vysvitlo, že mnohí poslanci NR SR pôsobia vo viacerých zahraničných mimovládkach. Sú to najmä poslanci zo strán SaS a OĽaNO, napríklad Ján Poliačik, Ondrej Dostál, Peter Osuský, Eugen Jurzyca, Martin Klus, ale aj Ľuboš Blaha a mnohí ďalší. Títo všetci sú známi najmä tým, že vždy podporujú záujmy všetkých ostatných, len nie záujmy slušných bielych pracujúcich Slovákov. O ich láske k všetkému zahraničnému a nenávisti k všetkému slovenskému ani nehovoriac.

Zakázaný Raráškov zoznam agentov, užitočných idiotov a trollov Západu

Proti nášmu návrhu o sprísnení kontroly zahraničných mimovládok na Slovensku hlasovali aj Andrej Danko a Anton Hrnko z SNS! Aj títo poslanci svojím hlasovaním dokázali, že záujmy zahraničných mimovládok sú im prednejšie ako záujmy Slovenskej republiky.

http://www.naseslovensko.net/nasa-cinnost-v-nr-sr/tvrde-odhalenia-o-zahranicnych-mimovladkach-na-pode-nr-sr-poslanci-ls-nase-slovensko-predlozili-novelu-zakona-o-neziskovych-organizaciach/

 

Kňaz odmietol Clintonovej viceprezidentovi prijímanie

Washington D.C., 27.7.2016 (Christian Today.com, Jonah Hicap) 019 798 – Katolícky kňaz odmietol podať sväté prijímanie demokratickému kandidátovi na viceprezidenta Hillary Clintonovej, Timovi Kaineovi ako aj jeho prítomnosť vo svojom kostole. Na Twitteri, otec Thomas Petri, viceprezident a dekan Pápežskej fakulty Nepoškvrneného počatia v Dominikánskom dome štúdií vo Washingtone D.C. Kaineovi povedal:
„Urobte nám obom láskavosť. Neukazujte sa v mojom rade na sväté prijímanie. Ja beriem kánon 915 vážne. Bolo by to trápne pre vás aj pre mňa.“
Kánon 915 Kódexu kánonického práva Katolíckej cirkvi stanovuje:
„Na sväté prijímanie sa nesmú pripustiť exkomunikovaní a postihnutí interdiktom po jeho uložení alebo vyhlásení trestu a iní, ktorí tvrdošijne zotrvávajú v zjavne ťažkom hriechu.“
Petri tiež na Twitteri napísal: „Kaine sa identifikuje ako katolík. Ale on si myslí, že potrat je fajn a že ženy by mali byť kňazkami. On má alebo úbohú katechézu, alebo je to odpadlík.“
„Seba označovanie za katolíka sa v Cirkvi neberie do úvahy. Ak neveríte v naše ústredné náuky a dogmy, nie ste katolík,“ povedal kňaz Kaineovi.
Podľa kánonického práva, ľudský život sa musí rešpektovať a chrániť od momentu počatia. Od prvej chvíle života musí byť ľudská bytosť uznávaná s právami ľudskej osoby — medzi nimi je neodňateľné právo každej nevinnej bytosti na život.
Kaine, americký senátor z Virgínie, je podporovateľom potratu a napriek tomu vyhlasuje, že je za život a verný katolík podľa Life Site News.
V r. 2005 vyjadril podporu sexuálnej výchove založenej na zdržanlivosti, aj úsiliu zredukovať potraty. Pro-potratová skupina NARAL ho kritizovala za schválenie predaja autoznačiek s nápisom „Zvoľ si život“.
Po tom, čo si ho Clintonová zvolila za svojho kandidáta na viceprezidenta NARAL vychvaľuje Kainea za jeho pro-potratové pozície v americkom senáte. Uviedol, že zatiaľ čo Kaine „bol otvorený o svojich osobných výhradách voči potratu, zachoval si napriek tomu 100% rekord pri hlasovaní za pro-choice (právo voľby) v senáte.“
NARAL sa vyjadril, že Kaine hlasoval proti zákazu potratov a úsiliu zbaviť potratovú organizáciu Planned Parenthood štátnych dotácií a vyhlásil:
„Keď bol guvernérom, Tim Kaine zaujímal postoje, s ktorými sme nesúhlasili. Sme potešení, že odvtedy hlasuje a podáva vyhlásenia v prospech dôvery ženám, že dokážu robiť vlastné rozhodnutia.“
Kaine raz povedal, že je „silným podporovateľom rozsudku najvyššieho súdu USA povoľujúceho potraty v kauze „Roe v. Wade“ a že ženy sú schopné robiť vlastné rozhodnutia, ale dodal, že vraj „osobne je proti potratu“.
V septembri využil návštevu pápeža Františka na získanie náskoku pred republikánmi, ktorí sa pokúsili schváliť zákon „pro-life“ a povedal:
„Republikáni sa pokúsili využiť blížiacu sa pápežovu návštevu na presadenie hlasovania o federálnom zákaze potratu, ktorý už rázne odmietlo mnoho federálnych súdov ako neústavný,“ napísal vtedy Kaine na Facebook.
Kaine dodal, že v jeho „katolíckej viere nie je nič, čo by ukazovalo na to, že by podporoval zákon, ktorý porušuje ústavu“.
Clintonovej manažér volebnej kampane Robby Mook po tom, čo bol Kaine vybraný za kandidáta na viceprezidenta, pre CNN povedal, že „to je niekto, na koho môže byť pokroková komunita hrdá“.

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.