Čudná správa Vatikánskeho rozhlasu. Delegácia islamskej univerzity navštívila kostol, kde islamisti rituálne popravili francúzskeho kňaza. Neodzneli žiadne slová ľútosti ani prosby odpustenia za vraždu a znesvätenie Božieho chrámu

Delegácia islamskej univerzity navštívila kostol, kde islamisti rituálne a zvlášť brutálnym spôsobom popravili 26. júla tohto roku staručkého francúzskeho kňaza. Na prvý pohľad na tom nie je nič zvláštne, ale táto „politicky korektná“ správa je buď nepresná, zavádzajúca, alebo ide priam o ďalšiu ukážkovú urážku kresťanov nielen v Európe, ale aj na celom svete.
Kňaz Jacques Hamel, ktorého v júli zavraždili teroristi vo Francúzsku počas slávenia svätej omše – EPA
zavrazdeny_knaz_jacques_hamel_jpg
Automaticky sa totiž každému čitateľovi natíska otázka: Prečo tam táto delegácia islamskej univerzity vlastne prišla? V článku sa uvádza, že ide o „pripomienku brutálnej vraždy kňaza“.  Ale v akom slova zmysle? V kladnom alebo zápornom?

Veď ak by sa podobný incident odohral v opačnom garde, teda nejaký kresťania by rituálne odrezali hlavu moslimskému duchovnému priamo počas bohoslužby v islamskej mešite, tak by celý kultúrny svet s napätím očakával, že sa zástupcovia Cirkvi a kresťanov pri návšteve takéhoto pietného miesta ospravedlnia všetkým moslimom na svete nielen za vraždu, ale aj za urážku tohto náboženstva a znesvätenie ich chrámu – mešity. A bolo by to správne.

Podľa tejto správy ale zrejme žiadne takéto slova ľútosti zo strany spomínanej islamskej delegácie, či prosby o odpustenie všetkých kresťanov za tento brutálny, barbarský a ohavný čin vraždy ale aj znesvätenie kresťanského chrámu (a nielen jedného) vyslovené neboli. Ak by sa tieto informácie potvrdili, tak by sa jednalo o ďalšiu hrubú urážku a výsmech kresťanom v Európe zo strany moslimov. A celému kultúrnemu svetu to samozrejme vôbec nevadí. A to už správne nie je, lebo takéto počínanie k náboženskému dialógu v Európe určite neprispeje.

Anton Čulen

Delegácia islamskej univerzity navštívila kostol, kde zavraždili francúzskeho kňaza


Francúzsko 28. októbra – Delegácia islamskej univerzity Al-Azhar navštívila v stredu 26. októbra kostol v meste Rouen, kde počas svätej omše zavraždili islamistickí teroristi katolíckeho kňaza Jacquesa Hamela. Pripomienku brutálnej vraždy kňaza z 26. júla tohto roku zorganizovala „Rada múdrych moslimov“ v rámci iniciatívy s názvom „Karavána pokoja“.
Delegáciu prijal tamojší arcibiskup Dominique Lebrun a vzápätí skupina islamsko-kresťanského dialógu z Rouenskej diecézy a ďalšie asociácie, ktoré sa angažujú v medzináboženských vzťahoch.
Práve so sunnitskou Univerzitou Al-Azhar v Káhire pripravuje Pápežská rada pre medzináboženský dialóg začiatok oficiálnych rozhovorov, ktoré by sa mali uskutočniť pravdepodobne v apríli roku 2017. -bp-

http://sk.radiovaticana.va/news/2016/10/28/deleg%C3%A1cia_islamskej_univerzity_nav%C5%A1t%C3%ADvila_kostol_o_hamela/1268566

 

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.