Ján Richter: Na voľných nedeliach sa musia dohodnúť sociálni partneri. + BOH PRIHNAL PIESOČNÚ BÚRKU, ABY OCHRÁNIL NOVÝCH VERIACICH PRED ÚTOKOM TERORISTOV

Ján Richter by sa prikláňal k možnosti, aby sa hovorilo o ďalších štátnych sviatkoch, ktoré by mohli byť pre zamestnancov voľné
Pochod za nedelu
O voľných nedeliach a sviatkoch musia diskutovať sociálni partneri, teda zástupcovia zamestnancov a zamestnávateľov. Vyhlásil to minister práce Ján Richter (Smer-SD) s tým, že je ochotný o tejto problematike diskutovať. “Tak ako sa dnes diskutuje o otázke možnosti odvetvovej minimálnej mzdy, toto je ďalšia problematika, ktorá by mala byť predmetom diskusie sociálnych partnerov. Z pohľadu odborárov rozumiem tejto požiadavke, treba však povedať, že v priebehu nedieľ robí veľmi veľa ľudí profesie, kde je nepretržitá 24-hodinová služba,” povedal po dnešnom rokovaní vlády Richter.

Šéf rezortu práce by sa prikláňal k možnosti, aby sa hovorilo o ďalších štátnych sviatkoch, ktoré by mohli byť pre zamestnancov voľné, tak ako napríklad v prípade Vianoc alebo Veľkej noci. “Vidím priestor na nejaký kompromis. Teda možno viac štátnych sviatkov, nielen cirkevných, by som do tejto problematiky posunul. Spoločnosť ale ešte nie je pripravená na kompletné voľné nedele,” myslí si Richter s tým, že prihliadať treba aj na skúsenosti z okolitých štátov. “V Maďarsku ich zaviedli a potom zrušili. Má to svoje za aj proti. Osobne by som nemal problém, keby tam boli aj všetky štátne sviatky, ale bol by som rád, aby sa na tom dohodli sociálni partneri,” priblížil Richter.
Tu si môžete stiahnuť podpisový hárok na petíciu AZN za prijatie zákona na ochranu nedele

Zároveň uviedol, že už v súčasnosti upravuje odmeňovanie pracovníkov počas sviatkov Zákonník práce, ale aj kolektívne zmluvy vo firmách. “Máme dosť často stretnutia s organizáciami, ktoré združujú vysokoškolákov a stredoškolákov. Mladí ľudia argumentujú, že práve sviatky alebo nedele sú obdobím, kedy majú možnosť brigádnici z radov študentov privyrobiť si,” upozornil Richter. Preto je potrebné o tejto problematike diskutovať.

Podľa neho však opozičné strany túto tému otvárajú bez toho, aby ju konzultovali so zamestnávateľmi či odborármi. “Je treba hľadať dohodu a isté postupné kroky. Na toto sme pripravení poskytnúť priestor v rámci Centra sociálneho dialógu,” dodal minister.

http://www.hlavnespravy.sk/jan-richter-na-volnych-nedeliach-sa-musia-dohodnut-socialni-partneri/853556

Mimoriadna akcia ku výročiu Novembra – premietanie v RTVS odmietnutého filmu

Magnificat Slovakia uvádza:
Bitka pri Viedni – 11 september 1683
(slávne víťazstvo kresťanskej Európy nad moslimskou inváziou)
KDE: Dom kultúry Zrkadlový háj,
Rovniankova 3, Bratislava-Petržalka
DEŇ: 7. november 2016 (pondelok) ČAS: 18.00 hod. Predpredaj vstupeniek: Na mieste, Vstupné: 5 eur
Zabezpečte si lístky včas!

 

 

BOH PRIHNAL PIESOČNÚ BÚRKU, ABY OCHRÁNIL NOVÝCH VERIACICH PRED ÚTOKOM TERORISTOV
Boh prihnal piesočnú búrku, aby ochránil nových veriacich pred útokom teroristov
10.oktober 2016

Najmenej 50 kresťanov strednej Ázie pocítili priamo Božiu ochrannú ruku pred islamskými militantmi, keď spôsobil obrovskú piesočnú búrku, aby ich skryl pred útočníkmi.

Príbeh Božej ochrany začal tajným krstom. 24 veriacich v Ježiša Krista prijalo krst, hovorí pastor Pavol, zakladateľ „Biblie pre Strednú Áziu“.

„Boží návrat je blízko, veria oni“ poznamenáva Pavol.“ Keď pohania dostali dar Ducha svätého, apoštol Peter sa spýtal učeníkov: Môže ešte niekto zabrániť, aby boli vodou pokrstení tí, čo dostali Ducha Svätého tak ako my?/Skutky 10:47/

Po troch dňoch modlitieb a pôstu prijali povolanie od Boha v Arabskom jazere.

Asi 50 ľudí, vrátane kandidátov na krst nastúpili do autobusu, aby prišli na dohodnuté miesto. Boli inštruovaní, aby svoje plány držali v tajnosti. Po krste a modlitbách znovu nastúpili do autobusu, aby sa vrátili domov a v kostole oslavovali Boha pri Pánovej večeri.

Ako sa pohol autobus, zrazu sa za nimi zjavili tri autá plné islamských militantov so snahou dohnať autobus a postrieľať ľudí.

Pastor Pavol poznamenáva: „Držali sme v tajnosti tento krst. Myslím si, že všetkých chceli postrieľať už pri krste, ale zle si to vypočítali.“ Začala divoká naháňačka na dvojprúdovej ceste. „My sme skutočne nevedeli, čo robiť, začali sme sa modliť o Božiu ochranu. Ľudia si mysleli, že budú zabití“ – on spomína.

Stalo sa však niečo neobyčajné. „Zrazu sme videli obrovskú piesočnú búrku za našim autobusom. Najprv sme sa zľakli, keď sa búrka priblížila. Mysleli sme, že piesok zasype náš autobus tak, že nás to zastaví, čo by umožnilo teroristom sa ich zmocniť. Ale piesok zasypal vojenské autá a nie autobus. Počuli sme ešte výstrely, ale autá sme viac nevideli.“

Nech je oslávený Pán! Cítili sme, že Pán Ježiš je pri nás ako mocná sila, ktorý ukázal svoje ochranné a láskavé ruky. Ježiš nás zachránil!“ S vďačnosťou Bohu prišli do domáceho kostola a chválili Pána.

Zdroj: Godreports

http://www.mojakomunita.sk/web/persecutedchristians/domov/-/blogs/boh-prihnal-piesocnu-burku-aby-ochranil-novych-veriacich-pred-utokom-teroristov

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.