Francúzi zatvorili mešity, ktoré šírili radikálny islamizmus. + Žena v rakúskej nemocnici v šoku: Do izby sa jej vlámal Somálčan a chcel ju znásilniť

Francúzsky minister vnútra spresnil, že úrady k tomuto kroku pristúpili na základe výnimočného stavu, ktorý v krajine platí od série teroristických útokov z roku 2015.
Všetky mešity pôsobili v metropolitnej oblasti Paríža (Ile-de-France).
SITA/AP PARÍŽ 3. novembra (WebNoviny.sk) – Francúzske úrady dali v stredu s okamžitou platnosťou zavrieť štyri mešity podozrievané zo šírenia a propagácie radikálneho islamizmu. Všetky mešity pôsobili v metropolitnej oblasti Paríža (Ile-de-France).

Francúzsky minister vnútra Bernard Cazeneuve spresnil, že úrady k tomuto kroku pristúpili na základe nariadení súvisiacich s výnimočným stavom, ktorý vo Francúzsku platí od série teroristických útokov v Paríži z 13. novembra 2015. Na ich základe je možné nariadiť zavretie miest náboženského kultu, kde vo verejných prejavoch dochádza k šíreniu nenávisti či k výzvam k násilným a teroristickým činom alebo ich schvaľovaniu.

Cazeneuve spresnil, že od začiatku platnosti týchto opatrení úrady nariadili zatvoriť už približne 20 mešít. Od stredy do tohto zoznamu pribudli aj mešity v departementoch Yvelines, Seine-Saint-Denis a Val-de-Marne.

V prípade Val-de-Marne ide o mešitu al-Islah vo Villiers-sur-Marne, kde úrady v auguste objavili ilegálne zriadenú náboženskú školu. Podľa poznatkov tajných služieb ju navštevovalo 12 osôb, ktoré boli ešte v apríli tohto roku odsúdené z členstva v džihádistickej sieti napojenej na Sýriu.

V krajine Yvelines úrady nariadili zavrieť modlitebňu v Ecquevilly, navštevovanú ľuďmi blízkymi salafistickému hnutiu, pre ktoré je typický striktný výklad Koránu. V príhovoroch k veriacim tam zaznievali aj výzvy na diskrimináciu a násilie.

V departemente Seine-Saint-Denis bola úradne zavretá mešita v Stains a v Clichy-sous-Bois, ktoré navštevovali „osoby napojené na džihád“ – a v prvom prípade aj také, ktoré podnecovali k spáchaniu teroristického útoku na francúzskom území.

http://www.webnoviny.sk/svet/clanok/1115006-francuzi-zatvorili-mesity-ktore-sirili-radikalny-islamizmus/

 

Žena (29) v rakúskej nemocnici v šoku: Do izby sa jej vlámal Somálčan (18) a chcel ju znásilniť

INNSBRUCK – Somálskeho migranta podľa rakúskych médií zatkli po tom, čo sa vlámal do nemocnice a sexuálne napadol pacientku. K pokusu o znásilnenie údajne došlo na psychiatrickom oddelení Fakultnej nemocnice v rakúskom Innsbrucku.

Dievčina mala rande pri Eiffelovke: Namiesto romantiky prišlo to najhoršie, čo sa žene môže stať
Štátna polícia v Tirolsku uviedla, že 18-ročný migrant sa zameral na 29-ročnú pacientku, ktorá však dokázala stlačiť núdzové tlačidlo pri posteli a tým upozorniť ošetrujúci personál. Sestrička (40), ktorá na signál zareagovala, stiahla násilníka z jeho obete a zavolala políciu. Mladíka zatkli a zostáva vo väzbe v nápravnom zariadení pre mládež v Innsbrucku. Žiadne ďalšie podrobnosti nie sú podľa portálu thelocal.at zatiaľ k dispozícii.

Rakúski policajti vyšetrujú aj ďalší útok migranta, ktorý sa odohral v zariadení špeciálnej starostlivosti v meste Mödling, južne od hlavného mesta Viedne. Afganec (19) sa tu mal vyhrážať psychologičke, ktorá práve mala sedenie s iným pacientom. Údajne hrozil, že jej podreže hrdlo a dokonca jej zotne hlavu. Po príchode polície sa stal ešte agresívnejším.

Bojoval s mužmi zákona, ktorí sa ho pokúšali dostať do auta a potom si v hliadkovom vozidle udieral hlavu počas jazdy o zadné okno. Skončil v detenčnom centre vo Wiener Neustadt.

http://www.topky.sk/cl/11/1586051/Zena–29–v-rakuskej-nemocnici-v-soku–Do-izby-sa-jej-vlamal-Somalcan–18–a-chcel-ju-znasilnit

 


Už je to tady. Uprchlík znásilnil v pražské nemocnici Na Bulovce zdravotní sestru

V nočních hodinách z neděle na pondělí došlo na infekčním oddělení nemocnice na Bulovce k znásilnění zdravotní sestry. Alespoň tak vyhodnotila skutek policie, která ještě ten den podle tiskové mluvčí Ivety Martínkové pachatele zadržela a obvinila z trestného činu znásilnění.

1. Iveta Martínková – mluvčí policie, zdroj: AKTU.cz
Podle informací AKTU.cz by mělo jít o cizince a to mladého muže, který do České republiky přišel z Afganistánu a nemá v České republice zatím trvalé bydliště. V nemocnici byl podle informací zpravodajské agentury AKTU.cz s rodinou, která zde má jednoho z rodiných příslušníků hospitalizovaného. Incident potvrdil i mluvčí nemocnice Martin Šálek.

1. Martin Šálek – mluvčí Nemocnice Na Bulovce, zdroj: AKTU.cz
K incidentu došlo ve chvíli, kdy byl pavilon téměř prázdný. Mladý muž měl podle svědků incidentů a zaměstnaců nemocnice zátahnout zdravotní sestřičku někam do míst, kde na ně nebylo vidět a tam ji začít osahávat. K pohlavnímu styku podle informací AKTU.cz naštěstí nedošlo, protože sestřičce přibehli na pomoc ostatní pracovníci nemocnice. Zákon je v tomto směru poměrně hodně tvrdý a za znásilnění se považují i tzv. měkké praktiky, tedy i osahávání.

1. K incidentu mělo dojít na infekčním oddělení nemocnice. Zdroj: AKTU.cz
Pachatel pak z místa utekl. V pondělí, ho podle informací AKTU.cz zadrželi kriminalisté, kteří případ vyšetřovali. Muže obvinili a v současné době se rozhoduje o vzetí pachatele do vazby.

K tématu:

Desatero pro slušné lidi dobré vůle, proč nepomáhat uprchlíkům a migrantům. Oni si naši pomoc, soucit a milosrdenství nezaslouží

Africký přistěhovalec mnohonásobně znásilnil 15 bílých žen. Prý tím bojoval proti rasismu. Otřesné video. Podívejte se
Pouliční válka černých přistěhovalců s policií v Itálii. Další drsné záběry, které vám Česká televize asi neukáže

Jih Itálie. Černoši rabují a pálí. Záběry, které v České televizi asi neuvidíte. Za chvíli bude to samé u nás

Čtěte také:

Dvanáctičlenný muslimský gang sedm hodin non-stop znásilňoval matku dvou dětí. Muslimští diváci v soudní síni tleskali a volali „děvka“ a „patří jí to“. Znásilnit nezahalenou bílou ženu není hříchem proti islámu

Islám v praxi: Žena znásilněná a rozřezaná na kousky. Odporný pohled jen pro silné povahy. Necenzurováno

Většinu znásilnění v Oslu páchají imigranti

83 z celkem 86 znásilnění v Oslo mají na svědomí muži „nezápadního původu“

Islám v praxi: Žena znásilněná a rozřezaná na kousky. Odporný pohled jen pro silné povahy. Necenzurováno

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/16251-uz-je-to-tady-uprchlik-znasilnil-v-prazske-nemocnici-na-bulovce-zdravotni-sestru.aspx

 

 

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.