Víťazstvo Trumpa odhalilo totálnu lož mainstreamu. + Miloš Zeman si totálne užil víťazstvo Donalda Trumpa

Jeden povolebný: Zrejme prvý krát v dejinách USA sa stane to, že sa miliardár nasťahuje do štátneho bytu po černošskej rodine:=)!
Víťazstvo Trumpa je povstanie voči elitám – americký expert o prezidentských voľbách v USA
Tak ako sa každou hodinou stáva reálnejším víťazstvo Donalda Trumpa v amerických prezidentských voľbách v USA, čoraz častejšie sa začína skloňovať termín “povstanie bežných Američanov voči vládnemu establishmentu” tvrdí profesor Anthony Montero (fakulta afroamerického výskumu) z Pennsylvánskej univerzity Temple. Informáciu priniesla rusvesna

Donald-Trump

Doterajší priebeh volieb v USA naznačuje úspech Donalda Trumpa. Podľa profesora Monteira ide o jednoznačné vyjadrenie odporu bežných Američanov voči ich politickým lídrom, ktorí USA v posledných rokoch viedli.

Profesor Montero upozorňuje na skutočnosť, že okrem Trumpa sa v amerických voľbách snažili presadiť aj kandidáti Zelených a Libertariánov.

“Všetci, ktorí nevolili Hillary Clintonovú ukázali svoj nesúhlas s politikou amerického etablishmentu, rovnaký postoj zaujala aj väčšina Afroameričanov. Afroameričania urobili všetko, aby bol ich hlas vypočutý a nedôverovali Hillary Clintonovej a dali svoj hlas Trumpovi, napriek silnej kampani, ktorá sa ho snažila vykresliť ako rasistu a xenofóba.

Voľba Donalda Trumpa za prezidenta USA sa zvýšila po jeho víťazstvách v štátoch Florida, Ohio a Severná Karolína.

http://www.hlavnespravy.sk/vitazstvo-trumpa-je-povstanie-voci-elitam-americky-expert-o-prezidentskych-volbach-v-usa/856617

NIČ SA NESTALO, LEN V AMERIKE VYHRAL CHLAP S PRÍČESKOM VOĽBY

Máme za sebou neuveriteľné politické predstavenie, ktoré raz za štyri roky upúta svet a ktoré familiárne voláme voľby prezidenta USA. OK, odmyslime si, že sa v krajine za morom toho volilo, referendovalo a kampaňovalo viac. Komické bolo, čo si nik neuvedomuje. Priznaním, že tieto voľby, ktorých sa nikto z nás nemá právo zúčastniť a ktoré mnohí tak intenzívne prežívali, nás ovplyvňujú, dokazujeme svoj podriadený submisívny, priam koloniálny status našich krajín. Je to rovnaká situácia ako za čias Rímskej ríše, keď “občania Ríma” volili cisára, aby rozhodnutie aj s následkami rozhlásili po celom impériu. Bohužiaľ, je to pravda.

V princípe nám môže byť jedno, koho Američania a s akým zámerom zvolia. Ak im kvôli tomu začne buď kolabovať, či stúpať ekonomika, pocítime to, ale až sprostredkovane. Horšie následky má politika zahraničná. A tu sa vždy treba zastaviť a prichystať sa.

Donald Trump nie je mierotvorca. Je to tvrdý obchodník, ktorý na jednu misku váh dáva potrebu riešiť vnútropolitické problémy a na druhú potrebu obhajovať americké záujmy vo svete. Aj keď deklaruje snahu riešiť veci dohodou a aj keď ho neplatia ropní šejkovia, americké záujmy nepustia. Možno chce menej vojen a peniaze použiť skôr doma, tieto veci začne riešiť pri kontakte s realitou. Dôkazom, že predvolebné reči netreba brať príliš vážne je jeho náhla ochota “kamarátiť sa” s Hillary Clinton, rovnako ako nie príliš často spomínaný zámer navýšiť financie na armádu. Na druhej strane má veľký mandát verejnosti, jeho víťazstvo bolo drvivé, takže nie je možné ignorovať všetky sľuby. Z nich je asi pre nás najdôležitejší prestať klásť prekážky pri likvidácii islamských teroristov, prestať ich podporovať, či dokonca vytvárať. Vzhľadom na to, že si túto hračku Amerika pestovala na hranici Európy, bude fajn, keď sa prestane hrať s teroristickými zápalkami.

Ďalšou komickou vecou je konečne priznanie, že masmediálny trh je trhom politickej reklamy. S objektívnosťou to nemá nič spoločné. Hillary Clinton aj Donald Trump boli legitímni kandidáti. Avšak zo ženy, ktorá v politike 40 rokov podvádzala, zrádzala,klamala a korumpovala, médiá urobili sväticu. Z normálneho obchodníka, ktorý bol roky miláčikom médií, urobili splodenca pekla. Po týchto voľbách radím každému nepredĺžiť predplatné novín. Je to taká istá situácia, ako keby si človek platil reklamy v televízii zvlášť 🙂

A nakoniec, ale ako úplne najkomickejšiu poznámku k celým voľbám. Tí, ktorí majú najviac plné ústa slobody, demokracie a boja proti fašizmu či inému extrémizmu vystupovali proti Trumpovi, ktorý chce práve viac slobody, demokracie a práv pre legálnych občanov USA. Sloboda nemôže byť postavená na anarchii a diktatúre menšín, ale na spoločenskom konsenze. Ronením krokodílych sĺz nad prehrou Hillary Clinton priznávajú, že im je blízky model spoločenstva, kde menšiny ovládajú spoločnosť ako diktatúru. Pľutie jedovatých slín na každého, kto nezdieľa ich názor, len dokazujú svoj iracionálny status. Odmietať demokratickú voľbu amerického ľudu, lebo sa nam to “nepáči” zas hovorí o totalitných manieroch uvedených ľudí.

Mimochodom, Donnie, gratulujeme a skús splniť aspoň niečo z toho nákladu sľubov, ktoré si do volieb priviezol.

http://medzicas.sk/nic-sa-nestalo-len-v-amerike-vyhral-chlap-s-priceskom-volby/

 

Zúčtování: Miloš Zeman si totálně užil vítězství Donalda Trumpa. Podívejte se. Ale pane Schapiro, vy ne

K výsledkům prezidentských voleb ve Spojených státech amerických a k vítězství Donalda Trumpa se již vyjádřil i prezident České republiky Miloš Zeman.

„Mám velikou radost z výsledku amerických prezidentských voleb a chtěl bych srdečně blahopřát panu Donaldu Trumpovi. Jak víte, 28. září jsem vyjádřil veřejnou podporu tomuto kandidátovi a byl jsem jeden z mála evropských politiků – a to z toho důvodu, že souhlasím s jeho názory jak na migraci, tak na boj proti islámskému terorismu,“ řekl úvodem Zeman.

„Domnívám se, že americké volby prokázaly vůli amerického lidu nenechat sebou manipulovat sdělovacími prostředky, neboť média nemají podle mého názoru tvořit veřejné mínění, ale informovat o veřejném mínění,“ poukázal dále Zeman.

„Vážím si i způsobu vyjadřování Donalda Trumpa, který mluví jasně, někdy drsně, ale srozumitelně. Vyhýbá se tomu, čemu se říká politická korektnost a která je sbírkou nicneříkajících frází,“ podotkla česká hlava státu. Jak uvedl následně, dnes Trumpovi odeslal blahopřejný dopis, v němž jej mimo jiné pozval na návštěvu České republiky. „Věřím, že se vztahy se Spojenými státy ještě zlepší,“ zmínil. Nechybělo ani rýpnutí do velvyslance Andrewa Schapira, s nímž má Zeman dlouhodobé půtky. Jeho rady označil za nevyžádané a podotkl, že se Schapiro nezúčastnil ani státního svátku 28. října na Pražském hradě.

„Jsem si vědom toho, že někteří čeští novináři mě označují jako českého Donalda Trumpa. Vždy jsem jej bral nikoliv jako urážku, ale jako ocenění,“ řekl rovněž ve své řeči.

„V závěru mi dovolte poznámku k průzkumům veřejného mínění – výzkumníci se totálně zmýlili. A domnívám se, že bychom se měli všichni zamyslet nad tím, proč. A tady bych citoval svého oblíbeného Jana Wericha: Buď to dělají z blbosti, nebo za cizí peníze. Takže bych chtěl vašim prostřednictvím vzkázat – aby příště neprodávali teplou vodu a aby si uvědomili, že když to neumí, nemají to dělat. Jediným skutečným průzkumem veřejného mínění jsou volby,“ uzavřel Zeman.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zuctovani-Milos-Zeman-si-totalne-uzil-vitezstvi-Donalda-Trumpa-Podivejte-se-Ale-pane-Schapiro-vy-ne-462038

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.