Povolebné diskusie s poslancami ĽS Naše Slovensko prilákali na východnom Slovensku stovky ľudí. + Vyhlásenie ĽS Naše Slovensko k výsledku prezidentských volieb v USA. + ĽS Naše Slovensko predložila v NR SR návrh zákona, ktorý zakazoval papalášom kupovať si drahé autá. „Štandardní“ politici však hlasovali proti!

Povolebné diskusie s poslancami ĽS Naše Slovensko prilákali na východnom Slovensku stovky ľudí
V pondelok a utorok, 7. a 8. novembra uskutočnila ĽS Naše Slovensko dve povolebné stretnutia v Stropkove a vo Vranove nad Topľou, teda v okresných mestách východného Slovenska. Dôvod na tieto stretnutia bol jednoduchý. Médiá hlavného prúdu totiž neustále systematicky cenzurujú informácie nielen o našej práci v NR SR, ale aj mimo nej. Zároveň sa predbiehajú v šírení účelových klamstiev a reportážach o našich údajných prehreškoch, v ktorých nás vždy zásadne vykresľujú len v tom najhoršom svetle. Pravda je pritom niekde úplne inde.

vranov-meeting-thumb

ĽS Naše Slovensko nie je ako všetky ostatné, tzv. štandardné strany, a na občanov Slovenska nemyslíme len pred voľbami. Zaujíma nás, čo občanov trápi a v čom im môžeme pomôcť. Dôkazom toho sú aj tieto povolebné stretnutia, kde mali občania možnosť položiť našim poslancom akúkoľvek otázku, prípadne nám navrhnúť námety na ďalšiu prácu.

V pondelok 7. novembra 2016 v Stropkove diskutovali s občanmi poslanci NR SR Milan Uhrík, Natália Grausová a Milan Mazurek spolu s okresnými predsedami za Vranov n. Topľou (Jozef Mihalčin), Humenné (Peter Demjan) a Stropkov (Eduard Kočiš).

S občanmi sme diskutovali hlavne o našej práci v NR SR, predstavili sme nami podané návrhy zákonov, o ktorých sa z médií nemajú možnosť dozvedieť, vysvetlili sme všetky nedávne konšpirácie týkajúce sa sídla našej strany, a rovnako sme objasnili fungovanie a príčiny vzniku našich vlakových hliadok. Mnohí ľudia ostali informáciami od nás zaskočení. Málokto si totiž vedel živo predstaviť obrovskú priepasť medzi informáciami prezentovanými v médiách a realitou. Na oboch stretnutiach tiež prebiehala viac než hodinová diskusia, kde mal každý možnosť položiť akúkoľvek otázku. Ľudia sa pýtali vecne a fundovane a na každú otázku dostali úprimnú odpoveď.

V utorok 8. novembra 2016 sa mítingu vo Vranove nad Topľou zúčastnil aj predseda našej strany Marian Kotleba

Záujem občanov o stretnutie s našimi poslancami bol naozaj obrovský. Obe sály sa naplnili stovkami ľudí tak, že neostávali takmer žiadne voľné miesta. Zatiaľ čo v Stropkove prišlo na náš míting približne 200 ľudí, vo Vranove nad Topľou to bolo viac než 400.

Všetkým zúčastneným ľuďom ďakujeme za ich čas a záujem vypočuť si pravdu a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie.

http://www.naseslovensko.net/nasa-praca/povolebne-diskusie-s-poslancami-ls-nase-slovensko-prilakali-na-vychodnom-slovensku-stovky-ludi/

 


Vyhlásenie ĽS Naše Slovensko k výsledku prezidentských volieb v USA

Prezidentské voľby vnímame ako internú záležitosť každého zvrchovaného štátu. Preto nám neprináleží hodnotiť a súdiť kandidáta, ktorého si Američania zvolili. Výsledok ich voľby treba rešpektovať. Ani my si predsa neželáme, aby USA spoza veľkej mláky hodnotili našu vnútroštátnu politiku a súdili našich politikov. Jeden meter na všetkých.

Múdrosť a politická zrelosť nás naučili, že politici sa nemajú hodnotiť podľa slov a sľubov, ale podľa činov. Chápeme, že zvolenie Donalda Trumpa za prezidenta USA vlialo nádej do sŕdc mnohých zúfalých ľudí. Tiež sme radi, že voľby nevyhrala besná zástankyňa 3. svetovej vojny Hillary Clintonová. Ale aj v prípade Donalda Trumpa si však treba opatrne počkať na činy a až potom ho chváliť alebo odsudzovať. Nezabúdajme, že Donalda Trumpa nominovali ako svojho overeného kandidáta Republikáni, ktorí nominovali za prezidentov aj Georga Busha staršieho, aj Georga Busha mladšieho.

Novozvolenému prezidentovi, tak ako každému, prajeme zdravie, múdrosť a rozvahu. Nech je lepší, ako tí pred ním.

Ing. Milan Uhrík, PhD.
podpredseda ĽS Naše Slovensko

http://www.naseslovensko.net/nase-nazory/vyhlasenie-ls-nase-slovensko-k-vysledku-prezidentskych-volieb-v-usa/

 

ĽS Naše Slovensko predložila v NR SR návrh zákona, ktorý zakazoval papalášom kupovať si drahé autá. „Štandardní“ politici však hlasovali proti!

Dlh Slovenskej republiky je gigantický. Dosiahol už takmer 42 miliárd eur! Tzv. štandardní politici, ktorí tu vládli posledných 26 rokov a ktorí sa radi titulujú ako „odborníci“ tak zadlžili každého Slováka sumou viac ako 7600 eur. Presne takýto dlh budete musieť raz na daniach zaplatiť aj Vy, aj každý člen vašej rodiny. Členovia vlády, mnohí župani, primátori, starostovia, riaditelia štátnych podnikov a ďalší vysoko postavení zamestnanci verejnej správy si však z toho ťažkú hlavu nerobia. Väčšiny z nich sa totiž splátky nejakých dlhov už dávno netýkajú. Práve naopak. Veľmi radi si za peniaze od daňových poplatníkov doprajú ešte viac snobského luxusu.

Napríklad župan Pavol Frešo nakúpil na jar tohto roku pre zadlžený Bratislavský samosprávny kraj 4 limuzíny Škoda Superb v plnej výbave za 171 tisíc eur! Občanov, ktorí sa pýtali, že pre koho sú tieto autá určené, odbili pracovníci Frešovho úradu s maximálnym cynizmom – vraj „pre šoférov“. Len pre porovnanie, v rovnaký čas sme nakupovali služobné autá aj my na Úrad Banskobystrického samosprávneho kraja. Trojicu praktických služobných vozidiel sme dokázali nakúpiť za celkovú cenu 30 tisíc eur. Čiže za cenu jedného auta, ktoré nakúpil župan Frešo sme my dokázali nakúpiť 3 autá a ešte nám aj 12 tisíc eur vystalo! Podobné snobské maniere však majú aj ďalší župani a primátori. O členoch vlády ani nehovoriac.

Z týchto a aj z mnohých ďalších príkladov je zrejmé, že u tzv. štandardných politikov sa pri hospodárení s verejnými financiami vôbec nedá spoliehať na ich charakter! Na ich charakter sa totiž nedá spoliehať vôbec v ničom. Preto prišli poslanci ĽS Naše Slovensko v parlamente s návrhom zákona, ktorým by sa stanovili fixné cenové stropy pre nákup osobných automobilov pre jednotlivých verejných funkcionárov. Nariadenie vlády, ktoré v súčasnosti stanovuje cenové stropy pre zopár predstaviteľov rozpočtových a príspevkových organizácií je totiž len na okrasu. V skutočnosti je úplne bezzubé. Naším zámerom bolo zákonom stanoviť cenové stropy pre nákup osobných áut pre všetky subjekty verejnej správy a aj pre ich dcérske subjekty. Podrobný zoznam navrhovaných cenových limitov pre jednotlivých funkcionárov nájdete tu. Napríklad župani by podľa nášho návrhu mohli mať auto maximálne za 30 tisíc eur s DPH. Kto by tento zákon porušil a napriek tomu by si z verejných zdrojov kúpil drahšie auto, spáchal by trestný čin. Kto chce luxusnejšie auto, nech si ho kúpi za svoje vlastné peniaze.

Tento návrh zákona by pomohol v priebehu pár rokov ušetriť milióny eur z peňazí daňových poplatníkov. Okrem toho by mal aj výchovný účinok, keďže vysokopostavení verejní funkcionári by boli donútení aspoň trochu sa priblížiť životnej úrovni bežných ľudí. Žiaľ, tento náš návrh zákona nepodporila žiadna z tzv. štandardných politických strán. Politici zo SMERu, SNS, Most-Híd, SaS a OĽaNO tým jasne dokázali, že politika je pre nich v prvom rade o teplých miestach a o biznise.

http://www.naseslovensko.net/nasa-cinnost-v-nr-sr/ls-nase-slovensko-predlozila-v-nr-sr-navrh-zakona-ktory-zakazoval-papalasom-kupovat-si-drahe-auta-standardni-politici-vsak-hlasovali-proti/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.