Keď si „mainstream“ odmieta priznať porážku, hrozí revolúcia. + Menej zbytočných úradníkov a viac hmatateľných výsledkov! ĽS Naše Slovensko v praxi ukazuje, ako má vyzerať efektívna verejná správa

Práve skončené prezidentské voľby sú označované ako vzbura proti elitám, či revolúcia. Áno, naozaj ide o revolučný výsledok, pretože doterajší elitársky systém bol verejne porazený a zdiskreditovaný. Napriek Trumpovmu víťazstvu však ešte nie je koniec. Koniec a tým pádom nový začiatok bude až keď novozvolený prezident oficiálne zasadne do bieleho domu.
ja-nedostanem-na-vianoce-kufrik
Ako by povedal Winnetou: Biely dom bude opäť obývať „bílí otec z Washingtonu.“ No násilnosti, ktoré sa spustili doslova z hodiny na hodinu neveštia nič nedobré. V niektorých amerických konzervatívnych denníkoch sa objavujú obavy o vyhlásenie stanného práva. Na webových stránkach Chage.org bola zverejnená petícia, aby volitelia ignorovali výsledky volieb a hlasovali pre Hillary Clintonovú. Podpísali ju 2 milióny ľudí. Typické – 2 milióny nespokojných „vyznavačov demokracie“ žiada od voliteľov ignorovanie demokratických volieb. Slovami klasicka: typická schizofrénia neoliberálov. Pozrime sa v skratke na hlavné body povolebných udalostí v USA

Skompromitovaní odborníci a analytici

Po voľbách v krajine „ľudských práv a demokracie“ sledujeme neuveriteľné divadelné predstavenie tzv. „mienkotvorcov.“ Napriek verejnému zosmiešneniu, ktorého sa im dostalo, odmietajú priznať porážku. Pred voľbami sa to len tak hemžilo vzdelanými odborníkmi, analytikmi, ktorí rozdávali zaručené prognózy. Všetky médiá hlavného prúdu, tlačené aj elektronické mali jednoznačného favorita. Huffington post dával šancu Hilary 98,1%. Štatistické eso a prognostický „guru“ Nate Silver v tom mal tiež jasno. U nás na Slovensku bolo aktivované celé „proamerické spektrum.“ Spomeňme za všetkých aspoň „absolútneho odborníka“ – Pavla Demeša s jeho „Clinton-friendly“ prognózou. Neoliberálny Poliačik z „antisulíkovského“ krídla SaS a mnohí ďalší dávali hlučne najavo svoje odhady a sympatie. Ani jeden z nich žiaľ neuhádol. Možno keby namiesto mainstreamových prognóz pozerali Simpsonovcov, boli by zorientovaní lepšie. Žiaľ, nestalo sa a tak si ich teraz vychutnávajú alternatívne médiá a tzv. „konšpirátori.“

 

Ako štekot besných psov

Bezprostredne po voľbách začal zúfalý pokus o zvrátenie výsledku formou protestov a občianskych nepokojov. „Mierumilovní“ voliči Hillary, príslušníci „americkej inteligencie“ odhodili masky. Zmenili sa na bytosti, ktoré svojim správaním pripomínajú primitívnu čriedu šimpanzov, akú môžeme nájsť v tej poslednej džungli na tejto planéte. Heslá ako „F*ck Donald Trump“, pálenie štátnej vlajky, nepokoje v uliciach, rozbíjanie okien, fyzické útoky na voličov Trumpa – toto sú USA posledných dní. Stále veríte, že voliči Hillary sú mierumilovní občania, usilujúci o víťazstvo pravdy a lásky? Že sú tolerantní, bojujú za práva menšín, že im ide o lásku a jednotu v národe? Aby ste neboli prekvapení, čo všetko z týchto ľudí ešte vylezie.

Páliť vlajku vlastnej krajiny len preto, že „moja kandidátka“ prehrala voľby? Sociálne siete obehli dva statusy Clintonovej voličky, ktorá bol plná lásky, mieru, odpustenia, zmierenia a jednoty v USA, kým preferencie vo volebnú noc ukazovali víťazstvo Hillary. O pár hodín už z toho istého konta sršal oheň a síra. „F*ck America…“ a podobné explicitné výrazy neboli nič nezvyčajné. Ako ďaleko sú schopní zájsť títo neoliberálni extrémisti? Na internete sú už prvé videá z násilností a fyzických útokov proti Trumpovým voličom. Deti slnka sa teda vedia parádne „rozčertiť.“ Toto je teda tá americká inteligencia? Toto sú tí „vzdelaní voliči“ Hillary? Pripomínajú skôr bandu psychopatov, ktorí sa nevedia ovládať a prijať svoju porážku.

Poplatní „aktivisti“ a „odborníci“ stále nič nechápu

Tí, ktorí volebným výsledkom utrpeli debakel a fiasko sa opäť ozývajú. Dalo by sa o tom popísať mnoho – od zahraničných až po „domácich „krikľúňov.“ Ale nie je to nutné. Preto vyberiem len tri reprezentatívne príklady.
Tom Nicholson komentuje pre SME: „biely nemali právo strhnúť celý dom.“ Pouličné násilnosti označil za oprávnené. Čo toto je? Selektívna demokracia? Začíname oprávneným hnevom a skončíme oprávneným rezaním hláv? Vracia sa manipulácia z čias ukrajinského Majdanu, keď boli neonacistickí extrémisti označovaní za mierumilovných demonštrantov? Úbohé, priehľadné. Na toto už neskočia ani ortodoxní „SME-čkári“. Alebo žeby predsa? Tak to nebudú mať viac rozumu ako neoliberáli s primitívnym sebavyjadrením, ktorí si práve za oceánom ničia krajinu.
Skutočný skvost predviedla transrodová aktivistka a extrémistka, „madam“ Pietruchová. Táto dobre vydržiavaná bojovníčka za všetky druhy práv pre všetky druhu rodov, pohlaví a farieb dúhy, tolerantne označila Trumpových voličov za „biely odpad.“ Biely odpad, „White trash“ rozhodol voľby, hmm aké tolerantné.
V Čechách sa vyznamenal predseda strany zelených Sropnický,: víťazstvo Trumpa je zúfalý pokus o návrat nadvlády bieleho muža vo svete, ktorý mu už nepatrí….
Všímate si to? Biely muž, biela rasa, biely odpad…Toto sa na nás vyrojilo po oznámení volebného výsledku v USA. Sú bojovníci proti rasizmu self-hateri? Nenávidieť vlastnú rasu, to je diagnóza pre psychiatra. Vážení „aktivisti,“ ak vám vadí farba vašej pokožky, neobťažujte tým väčšinu, ktorej farba ich pleti neprekáža. Vyriešte si svoje komplexy v tichosti.
Čo však čakať od „zapredaných presstitútov,“ ktorí o nevzdelaných ilegálnych imigrantoch písali ako o intelektuálnej elite arabského sveta, o majdanských neonacistoch ako o mierumilovných demonštrantoch, o teroristoch v Sýrii hovorili ako o prodemokratických silách?
Práve tento štýl manipulácie stvoril nového prezidenta USA – Trumpa. Tento štýl zdvihol aj v Európe vlnu odporu, ktorá sa napr. v Británii prejavila brexitom. Títo nič nechápajúci „odborníci“ vo svojej zadubenosti dodnes nepochopili skutočný dôvod ich porážky a pokračujú v tom naďalej. Pokračujú v nasadenej línii a stávajú sa nečitateľnými a neakceptovateľými.

http://tandem.blog.pravda.sk/2016/11/11/ked-si-mainstream-odmieta-priznat-porazku-hrozi-revolucia/


Menej zbytočných úradníkov a viac hmatateľných výsledkov! ĽS Naše Slovensko v praxi ukazuje, ako má vyzerať efektívna verejná správa

Množstvo politikov získava už desiatky rokov hlasy voličov aj vďaka tomu, že neustále sľubujú ako zavedú efektívnu verejnú správu a ako skončí buzerovanie občanov zo strany niektorých rozmaznaných úradníkov. Keď však boli títo politici vo vláde (pravicovej či ľavicovej) a keď mali možnosť veci zmeniť, tak neurobili nič. Jediným výsledkom ich „optimalizácie“ sú rozkradnuté a nefunkčné projekty elektronizácie verejných služieb za miliardu eur.
pocty-zamesntnancov-na-uradoch
Úrad Banskobystrického samosprávneho krajaNaša predstava o efektívnom fungovaní štátu je však iná a na Úrade Banskobystrického samosprávneho kraja to v praxi dokazujeme. Zrušili sme teplé miestečká a odstránili zbytočnú viacvrstvovú štruktúru riadenia. Citlivo sme centralizovali kľúčové rozhodovanie a decentralizovali to rutinné. Zaviedli sme osobnú zodpovednosť zamestnancov za pridelené úlohy a motivačné odmeny prideľujeme len za naozaj nadpriemernú prácu. Na Úrade BBSK dnes nenájdete znudeného alebo nevyťaženého zamestnanca. A tak to má byť! Tí, ktorí si pomýlili prácu na úrade so súkromným biznisom už nie sú v našom pracovnom kolektíve! Tí, ktorí boli z čias bývalého vedenia zvyknutí na ležérne úradnícke tempo a odmietali podávať reálne výkony boli nahradení novými šikovnými ľuďmi. Množstvo z nich sme našli transparentne cez inzeráty. Výsledkom nášho optimalizovaného riadenia je, že Úrad BBSK patrí medzi jeden z najefektívnejšie a najhospodárnejšie pracujúcich úradov na Slovensku. Svedčí o tom fakt, že náš úrad pracuje s najnižším počtom zamestnancov spomedzi všetkých samosprávnych krajov. Agendu majú všetky úrady samosprávnych krajov podľa zákona o VÚC tú istú. Rozdiely sú minimálne a týkajú sa regionálnych špecifík. Rozpočty krajov a aj objem práce je tiež približne ten istý, keďže samosprávne kraje boli na Slovensku vytvorené v rámci možností čo najviac rovnomerne.

Napríklad taký Bratislavský samosprávny kraj má v porovnaní s Banskobystrickým samosprávnym krajom zhruba rovnaký počet obyvateľov, ale 5x menšiu rozlohu a o 15 % nižší rozpočet. Napriek tomu župan Pavol Frešo zamestnáva na svojom úrade až o 107 ľudí viac, ako župan Marian Kotleba! Akú dôležitú prácu všetci títo úradníci robia?! A okrem toho, že sa Pavol Frešo rozváža na Audi A8 za 116 tisíc eur, tak pre svojich úradníkov nakúpil ďalšie 4 luxusné limuzíny Škoda Superb celkovo za 171 tisíc eur! Takto si predstavujú efektívnu verejnú správu „štandardné“ pravicové a ľavicové strany na Slovensku?!

Zhrnutie:

V Banskobystrickom samosprávnom kraji robíme zhruba tú istú agendu, aká sa robí aj v iných samosprávnych krajoch. Potrebujeme na to najmenej úradníkov spomedzi všetkých krajov, pretože pracujeme efektívne. Obstarávame za najvýhodnejšie trhové ceny. Tento rok sme opravili historicky rekordné množstvo – takmer 90 kilometrov krajských ciest. Kým iné kraje sa ešte viac zadlžujú, my splácame dlhy po starom vedení najrýchlejším tempom. A pritom nám aj tak v rozpočte peniaze vystávajú a máme neustále rozpočtový prebytok. Jednoducho preto, lebo nekradneme. Napriek tomu nás zapredaní politici a ich médiá neustále označujú za extrémistov a hlupákov a hľadajú na nás aj nemožné. Mediálne „kauzy“, ktoré sú doslova až smiešne! My sa však odradiť nenecháme a sme odhodlaní zopakovať naše úspechy aj na úrovni celého štátu!

Ing. Milan Uhrík, PhD.
riaditeľ Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja

http://www.naseslovensko.net/nasa-praca/menej-zbytocnych-uradnikov-a-viac-hmatatelnych-vysledkov-ls-nase-slovensko-v-praxi-ukazuje-ako-ma-vyzerat-efektivna-verejna-sprava/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.