Janka Cigániková (SaS): Málo zarábajúci ľudia sú ťuťmáci. My, poslanci, si zaslúžime vyššie platy

Janka Cigániková (SaS): Málo zarábajúci ľudia sú ťuťmáci. 

V národnej rade Slovenskej republiky sa tento týždeň prerokovával vládny návrh na zmrazenie platov poslancov. Proti tomuto návrhu boli hlavne poslanci z liberálnej strany SaS. Poslankyňa za túto stranu, Janka Cigániková dokonca povedala, že poslanci si zaslúžia vyššie platy a bežných ľudí zarábajúcich menej nazvala “ťuťmákmi”

V rozprave k tomuto návrhu vystúpil poslanec za SaS, Martin Poliačik, ktorý je proti zmrazeniu platov poslancov. Zaujímavejšia bola však reakcia jeho kolegyne Janky Cigánikovej, ktorá sa v predvolebnej kampani preslávila tým, že si stiahla nohavičky.
Janka Cigániková (SaS) : Málo zarábajúci ľudia sú ťuťmáci. My poslanci si zaslúžime vyššie platy
“A ja vám to poviem na rovinu, ja by som chcela, aby poslanci, ministri, aby takýto ľudia mali vyšší plat,” povedala Cigániková na úvod.

Následne vysvetlila, prečo si to myslí :

“Viete, prečo by som to chcela? Aby sem do tohto parlamentu si sadli ľudia, ktorí niečo v živote dosiahli, niečo dokázali, ktorí dnes zarábajú možno 10 tisíc euro, možno viacej a zarábajú tie peniaze preto, lebo boli vo svojom živote veľmi šikovní.”

Ako ďalej dodala: “Takýmto spôsobom, pre týchto ľudí, ktorí dnes zarábajú tisíce, pre tých je ten plat, ktorý sa poslancovi ponúka, pre takéhoto človeka je to smiešny plat.”

Potom vyšlo z úst tejto liberálky šokujúce vyjadrenie :

“Samozrejme pre nejakého ťuťmáka, ktorý v živote nič nevytvoril, ktorý sa narodil so zlatou vidličkou v zadku možno, tak pre toho, pre toho je to možno atraktívne, ale ja by som chcela, aby sem chodili šikovní manažéri, ktorí budú rozhodovať o tom ako sa v tejto krajine bude dariť”.

Na kontroverzné vystúpenie Cigánikovej (SaS) zareagoval Marián Kotleba (ĽSNS), ktorý sa zastal bežných ľudí:

“Pán poslanec Poliačik ale aj kolegynka zo SaSky, no, vy dnes jednoducho ukazujete svoju pravú tvár o tom, ako ľudí, ktorí robia za minimálnu mzdu a nedosahujú ich príjmy ani len priemernú mzdu, nazývate ťuťmákmi, to je proste vizitka vašej strany”.

Následne položil rečnícku otázku:

“Ja sa pýtam, komu je málo za to, že tu sedíme tie peniaze, ktoré na rozdiel od ľudí v továrňach poberáme, komu je to málo?”

Kotleba si nemyslí, že si posanci zaslúžia vyššie platy:

“Ak je vám to málo, treba to povedať, je vám to málo, ale nehrať sa nám je málo alebo poďme to nejako valorizovať. Začo, čo sme spravili v tomto volebnom období pre ľudí na Slovensku, aby sa mali lepšie, keď vy rozprávate o tom, že uvažujete o zdvíhaní platov?”

http://www.hlavnespravy.sk/janka-ciganikova-sas-malo-zarabajuci-ludia-su-tutmaci-my-poslanci-si-zasluzime-vyssie-platy/863843

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.