Vyhlásenie KSI k tzv. protiextrémistickým novelám. + “Ak tak miluješ Ježiša, zomrieš ako on!” + Blahoslavenej Márii Serafíne ukázal anjel M. Luthera v pekle

Vyhlásenie Kongresu slovenskej inteligencie k tzv. protiextrémistickým novelám

Dňa 25. októbra 2016 poslanci NRSR – hlasmi vládnej koalície a SAS – prijali tzv. protiextrémistické novely trestných kódexov z diele ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej, nominantky maďarskej strany Most-Híd.
1-1093-640x336
Tieto právne úpravy obsahujú závažné riziká a zavádzajú viaceré totalitné prvky.
V prvom rade samotný pojem „extrémizmu“ nie je jasne a záväzne definovaný, čo vytvára veľký priestor na jeho politické a mocenské zneužívanie. Občanov SR obvinených z „extrémizmu“ má súdiť nie riadny, ale špecializovaný trestný súd. V praxi to môže znamenať, že pred rovnakým súdom sa ocitne občan, ktorý mal doma „nevhodný“ historický materiál, povedľa nebezpečného vraha.
Zákonné úpravy sú tiež prelomom v právnej praxi, keďže pri trestnom čine prechovávania tzv. extrémistického materiálu sa prakticky ruší prezumpcia neviny garantovaná ústavou SR.

plagatik-03122016_4_s-1
Sme presvedčení, že podobné právne úpravy do demokratickej spoločnosti nepatria, ba priamo spochybňujú výdobytky Novembra 1989, z ktorých najvýznamnejším je práve sloboda slova.
Úsilie ministerky Žitňanskej o zvýšenie počtu odhalených a potrestaných prípadov nám skôr pripomína snahy z 50. rokov, keď sa odhaľovali tzv. triedni nepriatelia, vládlo udavačstvo a spoločenská atmosféra sa bičovala tak, aby (domnelí) nepriatelia boli čo najprísnejšie potrestaní.
Nové právne úpravy akiste nebudú slúžiť na ochranu štátotvorného národa, ani na ochranu kresťanstva a kultúrnych tradícií, ktoré sú mimoriadne ohrozené práve dnes – tlakom globalizácie a islamizácie. Naopak, bude zneužitý na prenasledovanie politických oponentov či jednoducho ľudí, ktorí sa vymykajú z mantinelov súčasného politického establišmentu.
Z tohto dôvodu KSI vyjadruje svoj zásadný nesúhlas.

Peter Štrelinger – predseda Výboru KSI
Martin Lacko – 1. hovorca KSI
Viliam Komora – 2. hovorca KSI

 

“Ak tak miluješ Ježiša, zomrieš ako on!”

O tom, čo musia podstupovať kresťania na územiach okupovaných Islamským štátom a o diabolskej beštialite IS, podáva svedectvo miestny kresťan, otec troch detí. Esam je kresťan, ktorému sa podarilo ujsť z oblasti okupovanej touto teroristckou organizáciou ešte pred jej príchodom. Také šťastie však nemala rodina jeho manželky. Všetci kresťania na okupovanom území dostali ultimátum: buď konvertovať na islam, platiť tzv. daň za ochranu (ktorú musia platiť kresťania na moslimskom území ako ľudia druhej kategórie) alebo smrť.

bitka-pri-viedni-film-pozvanka

Esam pre World Watch Monitor potvrdil, že jeho švagor bol ukrižovaný kvôli svojej viere.Teroristi mu povedali , že ak tak veľmi miluje Ježiša, umrie ako Ježiš.

Muža ukrižovali pred očami jeho manželky a detí, nožom mu rozpárali brucho a mučili ho päť hodín, od šiestej do jedenástej hodiny poobede. Nakoniec ho zastrelili a nechali visieť na kríži. To všetko bola jeho manželka a deti nútené sledovať.

Manželke a deťom mučeníka nakoniec pomohla nemenovaná švédska organizácia, ktorá sa ich ujala. Samotný Esam utiekol, ako mnoho iných kresťanov, do susedného Jordánska.

Esamov švagor nie je jediným členom rodiny, pre ktorého sa stal IS osudným. Ďalší príbuzenský manželský pár bol unesený teroristickou organizáciou. O mužovi už nikto nič nepočul a manželka žije s jedným emírom IS.

Mladé dievčatá z rodného mesta Esama boli odvlečené k bojovníkom IS ako sexuálne otrokyne. Esam vie o 12 dievčatách, ktoré žijú s bojovníkmi IS, ale číslo môže byť väčšie.

Katarína Hanzlíková

http://www.hlavnespravy.sk/ak-tak-milujes-jezisa-zomries-ako-on/865496

 

Kde se nachází Luther po své smrti?

V knize 100 otázek o onom světě čteme v otázce 43: Vy tedy věříte, že Luther místo slávy mezi světci v nebi hoří v pekelném ohni?

Nikoliv já, ale církevní tradice a také bl. Marie Serafína od Nejsvětějšího Srdce (světským jménem Klotillda Micheli (1849-1911), zakladatelka Kongregace sester od Andělů.

V roce 1883 se nacházela v Eislebenu, Lutherově rodišti. Bylo to právě v den 400. výročí narození tohoto velkého heretika (10. listopadu 1483), který roztrhl Evropu i církev na dvě části. Ulice byly vyzdobeny k velké slavnosti. Budoucí blahoslavená bylo z toho velmi zmatena a velice toužila vstoupit do nějakého chrámu, aby se poklonila Nejsvětější Svátosti. V podvečer došla ke kostelu, ale jeho brána byla zavřena. Poklekla proto na schody a zatímco se modlila, zjevil se jí její anděl strážný a řekl: „Povstaň, to je kostel protestantský“. A pak dodal: „Ale chci ti ukázat místo, kde Luther odsouzený k věčnému trestu podstupuje muka za svou pýchu“.

Po těchto slovech spatřila hroznou pekelnou propast s nesčíslným počtem duší. Na dně této propasti byl muž, Martin Luther, obklopený démony, kteří ho přinutili padnout na kolena a vyzbrojeni velkými kladivy usilovali vbít mu do jeho hlavy velký hřeb, ale marně. Budoucí sestra a zakladatelka řádu si pomyslela: Kdyby lidé z těchto slavností viděli tuto dramatickou scénu, jistě by mu nevzdávali pocty a neoslavovali by tuto osobnost“. Kdykoliv se jí pak později naskytla příležitost, připomínala svým sestrám, aby žily v pokoře a ve skrytosti. Byla přesvědčena, že Martin Luther byl v pekle především pro svou pýchu.

Paolo Deotto: Riscossa Cristiana

http://www.lumendelumine.cz/index.php?page=kde-se-nachati-luther-po-sve-smrti

Ružomberok, 28. 11. 2016

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.