Má recidíva systému, ktorý vyhladil slovenskú elitu prvej SR šancu to zopakovať aj s elitou zakladateľov druhej SR? + Ortel sa po slovensky povie Kotleba, po americky Trump

Bude repríza roku 1945?
Vývoj politickej situácie na Slovensku po roku 1989 sa nápadne podobá tomu, ktorý nastal po druhej svetovej vojne. Ibaže vtedy o osudoch politikov prvej Slovenskej republiky rozhodovala Praha, kým o osudoch politikov druhej slovenskej štátnosti sa usiluje rozhodovať Bratislava.
slovensky_znak
Respektíve neslovenskí politici a médiá, výdatne podporovaní zahraničím. Vysokí predstaviteľ katolíckej cirkvi na Slovensku kedysi prezradil dôvod toho, prečo sa Cirkev v roku 1992 zachovala tak vlažne k iniciatívam za samostatnosť. Vysvitlo, že klérus mal obavy, aby neskončil ako Tiso po vojne. A ukazuje sa, že recidíva systému, ktorý vyhladil slovenskú elitu prvej Slovenskej republiky, má šancu to zopakovať aj s elitou zakladateľov druhej Slovenskej republiky.
Prvým znakom, ktorý si nemožno nevšimnúť, je ustavičné prízvukovanie akéhosi mečiarizmu. Pojmu, ktorý vznikol na ostrakizovanie aktérov zakladajúcich štát. Nevie sa síce presne, čo obsahuje, ale bojovníci proti mečiarizmu zdôrazňujú nerešpektovanie opozície v NR SR v rokoch 1994-1998, divokú privatizáciu, demarše, izoláciu Slovenska. Aj v ostatnej diskusnej relácii či už vo verejnoprávnej televízii alebo súkromnej odznela kritika mečiarizmu, no do relácie nebol pozvaný nijaký jeho predstaviteľ. A to nie je ojedinelý úkaz, naopak, ide o cielenú diskreditáciu tvorcov štátnosti. Treba pripomenúť, že v rokoch 1994-1998 Výbor NR SR pre životné prostredie si mohol odhlasovať akúkoľvek kontrolu ktoréhokoľvek orgánu verejnej moci, lebo mal v ňom absolútnu väčšinu. A aj to maximálne využíval. Či už kontrolou úradov štátnej správy, televízie, ministerstva obrany a ďalších inštitúcií.

O organizovaní demaršov opozíciou by niečo vedel povedať aj dnešný poslanec Anton Hrnko (SNS), ktorý bol v tom čase poslancom za Demokratickú úniu Slovenska spolu s Milanom Kňažkom či Jozefom Moravčíkom. Denník Sme s istou perverzitou v tom čase uverejňoval prípravu demaršu voči slovenskej vláde v súvislosti s jazykovým zákonom. O privatizácii boli napísané mnohé štúdie, no treba pripomenúť, že prvým ministrom privatizácie bol Ivan Mikloš. Mečiarova vláda prijala zákon o ochrane štátneho záujmu pri privatizácii štátnych strategických podnikov. Vyčlenila dve skupiny, prvá obsahovala podniky, ktoré nebolo možné privatizovať. Týkalo sa to 27 podnikov z oboru energetického a plynárenského priemyslu, pošty, telekomunikácií, vojenskej a strojárenskej výroby, poľnohospodárstva, riadenia lesov a vodných tokov. Podniky z druhej skupiny mohli byť privatizované, ale s podmienkou, že bude v nich zachovaný väčšinový podiel štátu a ak v nich štát už nemal takýto podiel, tak zaviedol tzv. zlatú akciu. V septembri 1999, prvá Dzurindova vláda, novelizovala zákon o veľkej privatizácii a výsledok je verejnosti dobre známy. Štát prišiel o všetko.
Zrútenie sa zbrojárskeho priemyslu na Slovensku gestom prezidenta Václava Havla prinieslo obrovský prepad zamestnanosti. Mečiar hľadal odbytiská aj na východe. A ako povedal pre Slovenské národné noviny, keď prišiel do Moskvy, vždy tam našiel politikov z Nemecka či Veľkej Británie. A práve títo mu hrozili bojkotom Slovenska do EÚ, ak uskutoční ďalšiu cestu do Moskvy.
Prečo si tieto skutočnosti treba pripomínať? Lebo tak, ako Západ nám bránil v získavaní trhov na východe, tak ich vazalskí politici na Slovensku sa opäť začínajú hlásiť do služby. Iveta Radičová dostala 40 minút v TA3, aby napokon oznámila neslovenskej verejnosti, že je pripravená znovu ísť do politiky. Dá sa predpokladať, že príležitosť využije Alojz Hlina, keďže KDH osobnosťami neoplýva. Fundament majú v podstate rovnaký, ona sa angažovala v podpisovaní petície za zachovanie spoločného štátu s Čechmi a KDH zasa hlasovalo proti Deklarácii o zvrchovanosti Slovenskej republiky.
Ozvali sa aj ďalší dvaja aktéri z protimečiarovskej koalície, Mikuláš Dzurinda a Ivan Mikloš. Aj títo páni plánujú obsadiť politickú scénu a azda navždy skoncovať s proslovenskými silami. V súčasnosti za takúto možno považovať iba ĽS NS a jej blokáda zo strany všetkých parlamentných strán je výrečným dôkazom toho, čo by nastalo po ďalších voľbách, ak sa pronárodné strany nespamätajú a nezomknú. Rok 1945 môže mať pre slovenskú elitu po budúcich voľbách opäť reprízu.
Eva Zelenayová

 

LAURA KOVALOVÁ: ORTEL SA PO SLOVENSKY POVIE KOTLEBA, PO AMERICKY TRUMP

Mne ťa hystéria okolo fašizácie spoločnosti…to ukazovanie prstom na každého kto má iný názor, že je extrémista, rasista ale tak lezie na nervy!!!

To je totiž najlepšia kampaň ako pre jednu, tak aj pre druhú stranu…. hlavne pre tu druhú!!! …. a menej chytrí občania, ktorí sú so svojou životnou situáciou dlhodobo nespokojní a miesto ich problémov sa rieši kŕmenie a absolútna imunita cudzích hladných krkov, to naozaj môžu pochopiť tak, že sa z nich stanú naozajstní extrémisti a rasisti, ktorí si však svoju zlosť začnú vybíjať na tých nevinných… na tých, čo budú len v nesprávny čas na nesprávnom mieste, na bežných ľudí, ktorý žijú svoj bežný život začlenení do spoločnosti a od ostatných sa odlišujú len farbou oči,pleti, vlasov, prízvukom…

Ozajstný menej chytrý obyvateľ si totiž nepôjde buchnúť do cigánskej osady, alebo utečeneckého táboru, tam kde naozaj spočíva jeho problém, ale vyberie si cestu najmenšieho odporu, vyberie si počerného chlapca od susedov napr. Šarkezyovcov, Šípošovcov, Vargovcov, alebo Mugambeovcov, keď bude cupitať s husličkami do hudobky, alebo keď sa bude večer vracať z doučovania z matiky, alebo ich tmavého otca keď sa bude večer vracať domov z práce… vtedy ešte len začne naozajstný prúser.

Pritom v realite NIKTO K ŽIADNEMU EXTRÉMIZMU, K ŽIADNEMU FAŠIZMU, NACIZMU , NENÁVISTI NENABÁDA!!!! To , že nechce neoprávnené privilégiá pre neprispôsobivé menšiny na úkor pracujúcej väčšiny… či už sú to naši rómski spoluobčania , alebo imigranti, alebo alebo ( nechce sa mi teraz písať o rôznych prapodivných stvoreniach na rozhraní pohlaví, to je iná téma)…

Ja neverím, že by aj to najväčšie hovädo z krčmy v Brezne išlo ublížiť nešťastnej žene, ktorá naozaj utiekla pred hrôzou vojny pešo cez pol sveta, s malými deťmi, ktorá by pokorne požiadala o pomoc a začlenila sa normálne do spoločnosti, ktorá jej podala pomocnú ruku. Neverím, že by ju niekto nútil vzdať sa svojej viery a prijať vieru našu. Stačilo by, keby netrvala na tom, že sa všetci musíme prispôsobiť jej viere,zvyklostiam a neurážať jej vieru napr. takým vianočným stromčekom a lebo jedením bravčového mäsa v jej prítomnosti … a keby rešpektovala naše zvyklostí a po prekonaní prvotného šoku by sa snažila asimilovať a byť tiež prospešná pre spoločnosť, pracovať a nielen naťahovať ruku….

Ale nám všade ukazujú mladých silných nasratých tmavých chlapov, ktorí vykrikujú o svojich právach a plánoch podmaniť si svojich hostiteľov a aplikovať tu svoje pravidlá a svoje právo, svoje náboženstvo a svoju (ne-)kultúru!!!

Keď tí, ktorých nemáme radi, ukážu prstom na niekoho ako na svojho najväčšieho nepriateľa, vytvárajú si vlastne opozíciu. Pretože priateľ môjho priateľa je aj môj priateľ. Nepriateľ môjho nepriateľa = automaticky môj priateľ…. a tak je to u nás s Kotlebom. Nikto by o ňom ani nechyroval, neuslyšal, nebyť tej hystérie okolo neho. A viete čo tým strašením Kotlebom vytvorilo?? Martýr. Modla. Národný hrdina. (veď aj Jánošík bol zbojník, zlodej, vrah…ale mal spoločného nepriateľa s pospolitým chudobným, obyčajným ľuďom.)

Podľa mňa budúci SK premiér, pretože ho budú voliť ľudia ako alternatívu! Ako liek na svoje boľačky. Kotleba je tzv. ” inteligenciou” démonizovaný, prisudzujú sa mu všetky zlé vlastnosti, vyťahujú sa na neho komické kauzy… Premiér býva zadarmo v byte kriminálneho živlu, ktorý okradol štát o milióny eur, minister vnútra s tým živlom spoluvlastní firmy, bývalý minister financií, jeden z najbohatších Slovákov zmizol niekde za veľkou mlákou, ale Kotleba je zločinec, vrah, deviant, lebo má sídlo strany vo vlastnom rodinnom dome, čím podľa prepočtov novinárskej presstitútky ukráti štát na daní asi o 23? bez DPH…

A ktorého samozrejme náš demokratický prezident za premiéra nevymenuje.. lebo je podľa neho fašista, extrémista a do vlády podľa neho nepatrí…. a tým naserie ešte viac ľudí a začne začarovaný kruh…

Neveríte mi??? Môj “bezvýznamný” blog o Kotlebovi koluje po FB už 3 roky a žije vlastným životom bez môjho pričinenia, bez akejkoľvek reklamy!!! Zo SME ho stiahli keď mal čítanosť cez 150 tis ľudí, na ďalšom Blogovisku ďalších 190tis… a prebralo ho kopec stránok, šeruje sa ďalej …. Prečo je táto téma tak atraktívna? Pretože všetci tí, čo majú nejaký hlas, či už aktuálni politici,alebo najnovšie všetkémurozumejúci umelci, nadávajú tým čo sa boja o svoju bezpečnosť, o svoje deti, ženy , o svoje rodiny, o svoju krajinu, vieru…do paranoidných xenofóbnych zadubených extrémistov, fašistov, radistov, nacistov.

A ľudia hľadajú niekoho, kto hovorí ich rečou, rozumie ich strachu a nenadáva im do debilov!!!! A to nie je len problém Slovenský!!! Je to problém zjavne aj český, celoeurópsky a voľby v USA ukázali, že aj celosvetový.

Ale mne sa nechce veriť, že o tomto nevedia ľudia , ktorí o svetovom dianí rozhodujú…že tu vzniká paralela s minulým storočím … že sa falošným altruizmom ( samozrejme za peniaze z mimovládok) vyvolá všeobecná nenávisť a zlosť všade tam kde doteraz bola len nespokojnosť…

Doteraz som nepoznala žiadny Ortel. Ale vďaka masívnej ” kampani” si to idem vyhľadať a vypočuť…. veď keď to 2 x po sebe získalo strieborného vtáka a porazilo to aj taký kultúrny skvost ako Gipsy CZ…. tak to musí byť…

Laura Kovalová – občan tejto krajiny

http://medzicas.sk/laura-kovalova-ortel-sa-po-slovensky-povie-kotleba-po-americky-trump/

 

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.