Obrana kresťanského charakteru nášho štátu nie je fašizmus. + Ficov Smer spustil novú mediálnu kampaň: Radikálny prepad preferencií, v hre sú predčasné voľby

Sila islamu v Európe narastá nebývalou rýchlosťou. Už aj na Slovensku boli zaznamenané prvé snahy zaradiť islam medzi registrované cirkvi. Práve ĽS Naše Slovensko otvorene hovorí, že islamizácia Európy je problém, pred ktorým si nesmieme zakrývať oči. Považujeme za našu povinnosť vzdorovať narastajúcej islamizácii a brániť prenikaniu radikálneho islamu do našej spoločnosti.

Z tohto dôvodu sme podporili novelu zákona, ktorá reguluje registráciu nových cirkví a náboženských spoločností. Pri rokovaní v NR SR sme predložili návrh, aby sa počet členov potrebných na registráciu novej cirkvi zvýšil zo súčasných 20 tisíc členov až na 250 tisíc členov novo registrovanej cirkvi. Zdôvodnenie tohto nášho návrhu bolo jednoznačné: „Vzhľadom na kresťanský charakter nášho štátu odmietame, aby sa na Slovensku transformovali rôzne sekty na oficiálne registrované náboženské spoločnosti. Slovenské dejiny sú kresťanské dejiny, slovenská identita je aj kresťanskou identitou.“

Je zaujímavé, že na zmienku o kresťanskom charaktere Slovenska reagoval mimoriadne útočne najmä poslanec Ondrej Dostál (SaS), ktorý je známy svojimi protikresťanskými a protislovenskými postojmi.

Dostál označil poslancov, ktorí chcú zachovať kresťanský charakter Slovenska za fašistov. Toto slovo vo svojom chabom prejave použil až 8 krát. Žeby nedostatok argumentov? A tu sa opäť ukazuje zvláštna logika poslanca Dostála. Ľudí, ktorí chcú brániť kresťanský charakter nášho štátu označuje za fašistov, ale naopak ľudí, ktorí v mene islamu hlásajú prenasledovanie inovercov, považuje za obohatenie našej spoločnosti. Úplne na mieste bola teda otázka poslanca Stanislava Mizíka (ĽS Naše Slovensko), ktorý sa Dostála pýtal, či svoj poslanecký sľub skladal na polmesiac alebo na slovenský dvojkríž?!

 

My nie sme slepí a dobre vidíme čo spôsobuje islamizácia v západnej Európe. Urobíme všetko, aby sa islam nezakorenil v našom štáte. Zachovanie kresťanského charakteru nášho štátu je pre nás hodnota, z ktorej nikdy neustúpime.

http://www.naseslovensko.net/nase-nazory/obrana-krestanskeho-charakteru-nasho-statu-nie-je-fasizmus/

Ficov Smer spustil novú mediálnu kampaň: Radikálny prepad preferencií, v hre sú predčasné voľby

BRATISLAVA – Nové bilbordy, nový mediálny tím a najnovšie aj Ficove útoky na novinárov. Toto všetko naznačuje, že v zákulisí Smeru sa dejú veci. Veľký prepad preferencií by mohol vyvolať dokonca aj predčasné voľby. O tom, že táto myšlienka nie je v Smere nečakaná, svedčia aj posledné aktivity v kuchyni Smeru. Najmä mobilizácia v komunikácii smerom k svojim voličom.

Predčasné voľby?

Kuloárne informácie tvrdia, že Smer sa už pripravuje na parlamentné predčasné voľby v roku 2017. Pre Topky nemenované zdroje potvrdili, že táto možnosť nie je vôbec vylúčená aj vzhľadom na veľký prepad preferencií. V marcových voľbách mal Smer 28,28% hlasov, posledný prieskum agentúry Focus mu nameral iba 23 percent. Oproti obdobiu druhej Ficovej vlády je to radikálny pokles.

Prvé zmeny v Prešove

V rokoch druhej Ficovej vlády (2012 – 2016) mal Smer až 83 poslancov. Podľa nového prieskumu agentúry Focus by zastupovalo Smer po novom už iba 40 poslancov, čo je až o polovicu menej. Pokračovanie tohto trendu by mohlo v Smere vyvolať paniku, ktorú by chceli zatrhnúť predčasnými voľbami. Prvé zmeny v strane sa dotknú podpredsedníckych stoličiek – už tento víkend na sneme v Prešove má definitívne skončiť bývalá veľká postava košickej vetvy Smeru, expredseda parlamentu, Pavol Paška a exminister školstva a zakladateľ strany Dušan Čaplovič.

O tom, že sa Smer môže pripravovať na nové voľby, svedčí aj niekoľko krokov vládnej strany – nový mediálny tím na Úrade vlády, Slovensko oblepené smeráckymi bilbordami či platená reklama na Facebooku.

Noví spin doktori na Úrade vlády

Pred vyše mesiacom upútala správa, že tajomník ministerstva školstva Erik Tomáš sa vracia naspäť k Ficovi, aby mu robil mediálneho poradcu. Tomáš tvrdí, že na ministerstve sa mu nedarilo presadiť svoju agendu, ale pravde bude úplne niekde inde. Na Úrade vlády totiž začali budovať nový mediálny tím. Od volieb totiž Smeru padajú percentá a aby strana neskončila ako Mečiarovo HZDS, je potrebné reagovať.

Okrem Tomáša v ňom pôsobí aj Michal Hlaváč, politický marketér, ktorý stojí za blogom Vrtieť psom. Pred marcovými parlamentným voľbami spolupracoval s Procházkovou stranou Sieť. Zaujímavé je, že vtedy tvrdo kritizoval nielen Smer, ale aj premiéra. Dnes to už neplatí, prešiel na opačnú stranu.

Ďalšou posilou je bývalý novinár rádia Slobodná Európa, manžel političky Zuzany Martinákovej Marián Bednár. Ten pracoval naposledy pre primátora Bratislavy. Bednár sa dlhodobo pozná s Erikom Tomášom a práve ten prišiel za ním s ponukou.

Nový tím má lepšie odkomunikovať najmä kopiace sa smerácke kauzy (kauza Bašternák, kauza Čistý deň, kauza šafárenia u Lajčáka). Smer je pod tlakom aj zo strany silnejúcej SNS, ktorej percentá v prieskumoch verejnej mienky solídne rastú.

Oblepené Slovensko

Smeráci stavili na istotu. Na bilbordoch sa objavuje ich najpopulárnejší politik – sám premiér Fico, ktorý hovorí, že držia slovo a plnia sľuby. Kampaň s novými bilbordami je podozrivá, hlavne keď od volieb ubehlo iba osem (!) mesiacov. Na bilbordoch sa smeráci chvália, že plnia sľuby, že nezamestnanosť klesá, že nestúpajú ceny energií a že povinné utečenecké kvóty neplatia.

Pred pár rokmi bol Robert Fico na Facebooku skoro neviditeľný. Dnes už neubehne deň, kedy by nepridal príspevok, status alebo fotku z nejakej výjazdovej akcie. Zrejme už aj u predsedu vlády pochopili, že doba si vyžaduje komunikáciu na sociálnych sieťach. A zobrali to od podlahy. Svoje príspevky si predseda vlády finančne podporuje, aby sa dostali k čo najväčšiemu počtu užívateľov.

Fico si tiež pred nedávnom zmenil profilovú aj úvodnú fotku. Na titulnú si zavesil svojho psa Larryho. Pomôže mu to?

Podľa podpredsedu Smeru a podpredsedu parlamentu Martina Glváča téma predčasných volieb nie je na stole. „Tento rok bolo na Slovensku vytvorených 50 tisíc pracovných miest, nezamestnanosť klesá, zahraničné investície sa zvýšili o 188 percent, ceny energií stagnujú, resp. klesajú, máme 3,6% rast HDP, očakávame rast minimálnej a priemernej mzdy. Médiá to nezaujíma, preto sme sa v Smere-SD rozhodli pre menšiu infokampaň. Predčasné voľby nie sú aktuálne, vláda má veľmi dobré výsledky, je stabilná, túto tému preto považujem len za špekuláciu,“ zareagoval Glváč pre Topky.

„Kampaň bola nasadená len na november a už doznieva, pričom Focus vyšiel až v decembri. 93 percent všetkých prieskumov favorizovalo Clintonovú na prezidentský post v USA, pritom vyhral Trump. Aj pre tento príklad strana vo všeobecnosti nekomentuje prieskumy verejnej mienky, lebo ich dôveryhodnosť je otázna. Určíte nebudeme hystericky reagovať na jeden prieskum. Slovensko potrebuje stabilitu, nie predčasné voľby. Strana sa sústredí na svoj vlastný výkon, ktorého podstatou zostáva silná sociálna politika,“ zareagovala pre Topky hovorkyňa strany Smer Ľubica Končalová.

Zastaví Fico prepad preferencií?

ÁNO
20%
NIE
80%

http://www.topky.sk/cl/10/1591077/Ficov-Smer-spustil-novu-medialnu-kampan–Radikalny-prepad-preferencii–v-hre-su-predcasne-volby

 

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.