Pobirmovaný komunista R. Fico priznal, že SMER SD klamal občanov SR, že vôbec nie je sociálny ale i to, že byť politicky nekorektný ako ĽSNS je správne. + SMERáci stratili už všetky zábrany. Primátor Košíc odignoroval petíciu 17-tisíc obyvateľov mesta

SMER chce hovoriť pravdu, aby oslabil extrémistov

Na sneme strany SMER, ktorý sa konal v sobotu v Prešove, hľadali delegáti cestu ako zastaviť klesajúce preferencie. Nádej vidia v “hovorení pravdy a sociálnej politike smerom k občanom”.

Vo vzťahu k rómskej problematike navrhuje predseda Fico hovoriť rovnako otvorene ako ĽSNS a v sociálnej oblasti chcú predkladať zákony v prospech rodičov na materskej dovolenke a ľudí, ktorí opatrujú ťažko zdravotne postihnutých, hoci za podobné zákony z dielne Sme rodina nezahlasovali

Predseda Róbert Fico novú rétoriku predstavil delegátom vo svojom príhovore:

“Politická korektnosť nás zabíja, my sa bojíme niečo povedať, lebo je to nekorektné, ale druhá strana extrémisti, radikáli, tento jazyk používajú a získavajú ním obrovskú prevahu a obrovskú podporu. Chcem vás povzbudiť k odvahe, nazývajme veci správnymi a zrozumiteľnými slovami. Politická korektnosť nemá miesto na tomto svete, lebo ak štandardné politické strany sa budú správať takto, môžeme byť svedkami prudkého nástupu ľudí, ktorí používajú úplne iný slovník.”

A hneď to aj predviedol:

“Nebudeme tolerovať ľudí, ktorí svojím spôsobom života zneužívajú sociálny systém, ktorí obťažujú ľudí dodržiavajúcich zákon a narúšajú pokojný život v mestách a obciach. Dosť bolo tolerancie, predsa platia zákony. Musíme urobiť v rómskych osadách poriadky, lebo už to nechce akceptovať slovenská verejnosť.

Rok 2017 musí byť rokom, v ktorom nás musia zaujímať najprv naši ľudia, hovorím teraz o občanoch Slovenskej republiky. Chceme pomáhať pracujúcim, napríklad rodičom na materskej dovolenke, a preto oznamujem, že s účinnosťou od 1.mája 2017 ideme zvýšiť materskú pre pracujúcich rodičov na materskej dovolenke. Ďalej chceme pracovať na domácej starostlivosti pre ťažko postihnutých ľudí. Poďme hľadať také cesty, aby sme ľuďom, ktorí sa takto doma starajú o svojich postihnutých, aby sa ich príjem priblížil k minimálnej mzde, lebo ľudia ktorí potrebujú takúto pomoc, sa tisíckrát lepšie cítia v domácom prostredí ako v opatrovateľských ústavoch. Toto je ľavicová politika.”

Zákon o opatrovateľskom príspevku opakovane predkladala poslankyňa Petra Krištúfková (Sme Rodina), no zakaždým ho zamietla vládna väčšina.

http://www.hlavnespravy.sk/smer-chce-hovorit-pravdu-aby-oslabil-extremistov/872833

 

SMERáci stratili už všetky zábrany. Primátor Košíc odignoroval petíciu 17-tisíc obyvateľov mesta. Na výbere parkovného zarobí súkromná firma!

12. decembra 2016 sa delegácia ĽS Naše Slovensko na čele s poslancami NR SR Jánom Morom a Milanom Mazurekom zúčastnila zasadnutia mestského zastupiteľstva v Košiciach. O účasť na tomto zastupiteľstve nás požiadali obyvatelia Košíc, ktorí sa obávali opätovného zneužitia mestskej polície zo strany úradujúceho primátora Rašiho. Posledné zasadnutie mestského zastupiteľstva totiž pripomínalo viac policajné manévre, ako kultivované zasadnutie demokraticky zvoleného zboru.

Hlavnou témou tohto zasadnutia mestského zastupiteľstva v Košiciach bolo definitívne schválenie koncepcie spoplatneného mestského parkovania. Peniaze za parkovné však nebude od ľudí vyberať mesto, ale súkromná firma, ktorá si z vybranej sumy ponechá provízie. Mesto tak uvidí len časť z vybraných peňazí.

Obyvatelia Košíc s touto politikou mesta rezolútne nesúhlasia. Petíciu proti spoplatneniu parkovania podpísalo už 17-tisíc Košičanov. Napriek tomu ju primátor Raši a poslanci SMERu odignorovali a namiesto vôle ľudí uprednostnili biznis so súkromnou firmou, ktorá bude parkovné vyberať.

Diskusia k téme plateného parkovania bola na zastupiteľstve dlhá a búrlivá. Vážnosť situácie znásobovala aj asi 300 členná skupina obyvateľov mesta – aktivistov, ktorá jednotlivých diskutujúcich odmieňala striedavo piskotom a striedavo potleskom. Na obyvateľoch Košíc bolo vidno, že po pol roku búrlivých diskusií sú už z celej situácie unavení a znechutení. Okrem toho mnohí boli zastrašení aj policajnými manévrami, ktoré organizoval magistrát mesta.

ĽS Naše Slovensko sa tvrdo stavia proti tomu, aby súkromné firmy zarábali na poplatkoch, ktoré občanom niekto povinne nanúti príkazom. Považujeme to za tú najprimitívnejšiu formu okrádania, pretože občania sa pred takýmto kšeftom súkromnej firmy nemajú ako brániť. Preto sme sa aj na mestskom zastupiteľstve v Košiciach postavili na stranu slušných ľudí, ktorých predstavitelia mesta plánujú zneužiť na svoje kšefty s parkovným. Primátor Raši sa však nezastal záujmov ľudí. Tí sú mu už dávno ukradnutí. Práve naopak. Nespokojných občanov a Kotlebovcov označil za “čistých extrémistov” a “agresorov”, ktorých jeho mestská polícia v prípade potreby “zrovná so zemou”. Až takto ďaleko zašla pachtivosť upadajúcich SMERákov. Zo svojich pozícií sa snažia vytĺcť, čo to dá.

Dúfajme, že Košičania nestratia pamäť a v komunálnych voľbách, ktoré budú o dva roky, to poslancom SMERu na čele s primátorom Rašim náležite vrátia aj s úrokmi!

http://www.naseslovensko.net/nasa-praca/smeraci-stratili-uz-vsetky-zabrany-primator-kosic-odignoroval-peticiu-17-tisic-obyvatelov-mesta-na-vybere-parkovneho-zarobi-sukromna-firma/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.