Danko dnes otvorene priznal: Dostal som ponuku byť premiérom. + Dekadencia Cirkvi v Rakúsku: homosexuáli s dieťaťom na titulke farských novín

BRATISLAVA – Nie všetko, čo povie opozícia, je zlé, v diskusnej relácií V politike televízie TA3 to dnes vyhlásil predseda parlamentu a predseda strany Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko.

„Sú tu rôzne názory na riešenie ekonomického prostredia, sú tu veci, keď nám bude treba ústavný zákon, príde zákon o ochrane pôdy. Ako predseda Národnej rady SR som povinný viesť dialóg, neviem si však predstaviť viesť dialóg s opozičnými lídrami, pretože je to veľmi ťažké, keď nemajú ucelené poslanecké kluby. Tam si každý hlasuje ako chce,“ spomenul Danko. V relácii sa vyjadril aj k téme premiérstva. „Mal som ponuku z opozície byť premiérom. Nemôže však nikto hovoriť o premiérstve, keď nevyhrá voľby a SNS dnes v preferencii politických strán nevedie,“ poznamenal.

„Ak nejaký predseda strany povie, že nemá ambíciu mať čo najviac percent a vyhrať voľby, tak klame,“ pokračoval s tým, že SNS nemá záujem o predčasné voľby. „Ak by som mal vytvoriť koalíciu so stranami, s ktorými sa dohodnete na hlasovaní o zákone a potom sa to mení, to je problém nefungovania politiky,“ zhrnul Danko a doplnil, že koalícia je dnes efektívna.

Podpredseda parlamentu a predseda strany Most-Híd Béla Bugár dnes pri bilancovaní politiky na Slovensku v tomto roku poznamenal, že po tohtoročných voľbách rozmýšľal na tým, že vstúpi do vlády. „Namiesto toho, aby sme dostali vyše osem percent, sme mali 6,5 percenta, musel som teda energiu venovať strane. Opýtajte sa hociktorého ministra. Ráno ide do roboty, večer skončí. Kedy by som sa venoval strane? Preto som sa musel „obetovať“ takto,“ doplnil s tým, že minister nemusí byť odborník, musí však byť dobý manažér. Kauza Bašetrnák je podľa neho kauzou bývalej vlády, v ktorej jeho strana nebola a novela rokovacieho poriadku nemôže zmeniť myslenie a štýl vystupovania poslancov. Bugár v diskusnej relácii povedal aj to, že súčasná vládna koalícia je stabilná.

http://www.topky.sk/cl/100535/1596691/Danko-dnes-otvorene-priznal–Dostal-som-ponuku-byt-premierom


Rakúsko: homosexuáli s dieťaťom na titulke farských novín

Kardinál Christoph Schönborn pokračuje v zvestovaní rôznych neortodoxných a dvojzmyselných správ, prichádzajúcich z jeho Viedenskej diecézy. Len nedávno sme informovali o podpore rodovej teórie na jeho webovej stránke; teraz farský spravodaj jeho Katedrály svätého Štefana vo Viedni obsahuje článok prezentujúci homosexuálnu dvojicu s ich adoptívnym synom.

Ako 30. septembra 2016 informovala rakúska katolícka webstránka Kath.net, tento oficiálny spravodaj Cirkvi obsahoval článok, zobrazujúci fotku celebrity (muža z médií), Georga Urbanitscha, spolu s jeho mužským „partnerom“ a ich adoptívnym synom. Pod článkom „My sme rodina“, Urbantisch žiarivým spôsobom opisuje život jeho „rodiny“.

Kath.net informuje:

On [Urbanitsch] žije spolu s majiteľom viedenskej reštaurácie, Berndom Schlacherom. Na konci roku 2012 spolu vstúpili do civilného zväzku. V roku 2014 si adoptovali syna z Južnej Afriky. Následne ho nechali pokrstiť vo farnosti Katedrály svätého Štefana. Toni Faber, kňaz farnosti – ktorý sa podľa týždenníka Profil, tiež podieľal na celebrovaní ich civilného partnerstva – viedol sviatosť [krstenia].

48 stranový, oficiálny farský spravodaj Katedrály svätého Štefana, ktorý tiež obsahuje mnohé články, týkajúce sa aspektov Amoris Laetitia (Radosť lásky), si môžete pozrieť tu. Na strane 17 tohto spravodaja, hovorí autor Urbanitsch:

Dúhová rodina, moderná rodina, nekonvenčná rodina…. Existuje mnoho opisov pre naše jemné hniezdo bezpečia. No my necítime, že sme nezvyčajní či „odlišní“ My – to znamená otecko Bernd, tatko Georg a Syn Siya.

Kardinál Schönborn preto poskytol ďalší priestor a podporu pre podkopávanie katolíckeho morálneho učenia – ktorého čírym cieľom a významom je priniesť duše do neba. To vyvoláva ďalšie pochybnosti, či kardinál je tou správnou osobou, ktorá pomôže Pápežovi Katolíckej cirkvi pohnúť sa správnym ortodoxným smerom. V tomto kontexte by mohlo byť užitočné si pripomenúť, čo mi v interview v roku 2015 povedal odvážny prelát, biskup Athanasius Schneider.

Praktizujúci homosexuáli sú osoby, ktoré závažným spôsobom páchajú hriech proti vôli Boha stvoriteľa, pretože svojim konaním odmietajú Božský poriadok sexuality. Avšak, poriadok sexuality sa skladá len z dvoch rodov, muža a ženy, a tento poriadok bol vytvorený a vyhlásený za správny Božou nekonečnou múdrosťou a dobrotou. Ak niekto vedome koná proti tomuto poriadku, potom sa búri proti Božej múdrosti a láske a napokon odmieta Božiu vôľu vo veľmi dôležitej oblasti. Ak niekto odmieta Božiu vôľu v dôležitej oblasti, potom nahrádza Božiu vôľu svojou vlastnou vôľou, svojimi vlastnými pohľadmi a svojou vlastnou túžbou. Taká osoba preto vylučuje seba z večného spoločenstva s Bohom, z večnej blaženosti, a vyberá si večné zatratenie. Praktizujúci homosexuáli, podobne ako iní hriešnici so smrteľným hriechom na ich duši, sa ocitajú v najnebezpečnejšej duchovnej situácii – akoby stáli na kraji priepasti – pretože riskujú, že naveky stratia svoju dušu. Kristus trpel a nechal svoju vzácnu krv na kríži, aby nebol nikto na veky stratený, aby radšej konvertoval, t.j. plne akceptuje Božiu vôľu vo všetkom, a jeho duša môže byť zachránená. Kristus nemôže zachrániť a odpustiť tomu, čo nekonvertuje (pozri Mk 4: 12).

http://www.lifenews.sk/content/rak%C3%BAsko-homosexu%C3%A1li-s-die%C5%A5a%C5%A5om-na-titulke-farsk%C3%BDch-nov%C3%ADn

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.