Indický kňaz unesený islamistami prosí pápeža Františka o pomoc. + Kolín nad Rýnom – Vianočná omša s policajnou ochranou

Katolícky kňaz, ktorého radikálni islamisti v Jemene uniesli uplynulú jar, prosí vo videu pápeža Františka o pomoc pri jeho oslobodzovaní
Saleziánsky kňaz Tom Uzhunnalil bol unesený počas slúženia svätej omše v centre pre starých ľudí, ktoré viedli sestry misionárky Matky Terezy v Adene. Militanti prepadli budovu, zavraždili 16 ľudí vrátane 4 rehoľných sestier a kňaza Toma uniesli.

V päťminútovom videu, ktoré sa dostalo na portál Youtube 26. decembra, kňaz prosí, aby pápež zasiahol.

“Drahý pápež František, drahý Svätý otec, ako otec, prosím, postarajte sa o môj život,” hovorí kňaz. “Moje zdravie sa zhoršuje. Čoskoro pravdepodobne budem musieť byť hospitalizovaný. Prosím, príďte mi rýchlo na pomoc.”

Salezián tiež prosí Cirkev a vládu svojej krajiny (Indie), aby sa zaangažovali do procesu jeho záchrany. Tvrdí, že jeho únoscovia sa už pokúšali kontaktovať kompetentných, no ostalo to bez odozvy.

“Prešlo niekoľko mesiacov a moji únoscovia viackrát kontaktovali vládu Indie”, hovorí kaz. “Som veľmi sklamaný, že sa nič nedeje”. Zverejnené video je prvou komunikáciou zo strany kňaza od jeho zajatia, 4. marca tohto roku. Osoba vo videu má dlhú sivú bradu a dlhšie vlasy, rozpráva pomaly a zdá sa, že číta z vopred pripraveného textu.

“Tiež prosím iných biskupov po celom svete, aby mi prišli na pomoc a zachránili môj život,” hovorí otec Tom. “Prosím aj ľudí rôznych vlád, aby na mňa mysleli ako na ľudskú osobu a prišli mi pomôcť oslobodiť ma a zachrániť tak môj život.”… “Potrebujem vašu pomoc, prosím, pomôžte mi”, povedal.

V deň, kedy došlo k útoku islamistov, päť etiópskych kresťanov utekalo zalarmovať rehoľné sestry z centra pre starých ľudí v Adene, že “ISIS je nablízku a chystá sa ich zabiť”. Laaické ženy, ktoré v centre pracovali, následne počas útoku kričali: “Nezabíjajte sestry, nezabíjajte sestry!”, ale džihádisti ich ignorovali a zabili okrem sestier aj tieto ženy.

Misionárky matky Terezy boli “jedinou známkou prítomnosti kresťanstva” v Adene, píše sa v oficiálnej správe z útoku, a “ISIS sa chce zbaviť celého kresťanstva”.

Deň po masakri pápež František nazval tento útok “diabolským násilím” v správe, ktorú zaslal rodinám obetí útoku. Tiež povedal, že štyri zabité rehoľné sestry sú “mučenice dnešnej doby, ktoré vydali svoju krv za Cirkev”.

http://www.hlavnespravy.sk/indicky-knaz-uneseny-islamistami-prosi-papeza-frantiska-o-pomoc/878123


KOLÍN NAD RÝNOM – VIANOČNÁ OMŠA S POLICAJNOU OCHRANOU

Ako každý rok najväčší kostolný zvon na svete Dickie Pitter (Peter Veľký) zvolával ľudí na vianočnú omšu.

Ale omša tohto roku bola iná ako tie doteraz.

Večer námestie pred katedrálou bolo tesne uzavreté policajnými autami a policajti dôsledne kontrolovali všetkých vchádzajúcich do katedrály. Neďaleko tradičného Betlehema stáli po zuby ozbrojení policajti. Farár Gerd Bacher, správca katedrály povedal: “Niečo také sa stalo po prvý krát v dejinách”. Myli sa Gerd Bacher. Dejiny poznajú pojem INCASTELLAMENTO. Znamená to, že ľudia budovali opevnenia aby sa zachránili pred rôznymi útočiacimi dobyvateľmi. Jednými z tých dobyvateľov boli moslimovia pred ktorými sa ľudia museli opevňovať. Aj na Slovensku tento proces prebiehal.

Dnes máme Schengen, nemáme hranice a prichádza nové INCASTELLAMENTO. Zatiaľ nesmelo, počas sviatkov, lebo aj novodobí dobyvatelia sú ešte nesmelí, ešte ich málo priplávalo cez more ci prešliapalo Balkán.

Ale bude ich viac a tak aj výskytov INCASTELLAMENTO bude viac.

Dej vyzerá, že je zdanlivo nezvratný.

Mariusz Malinowski

http://medzicas.sk/kolin-nad-rynom-vianocna-omsa-s-policajnou-ochranou/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.