Azylant v Nemecku využil 12 identít. „Dostal protiprávne približne 45.000 eur! + Po smrteľnom bodnutí 21-ročného mladíka pred predajňou kebabu v poľskom meste Elk vypukli nepokoje

Migranti začínajú v Nemecku vymýšľať: Miliónové podvody, zriadená je už aj osobitná komisia
HANOVER – Mesto Braunschweig v severnom Nemecku zriadilo osobitnú komisiu na vyšetrenie viac než 300 aktuálnych prípadov podvodov so sociálnymi dávkami, ktorých sa dopustili žiadatelia o azyl.

Prípady sa väčšinou týkajú utečencov zo Sudánu, ktorí dorazili do Nemecka vo vlne státisícov azylantov v lete 2015, uviedol v nedeľu predseda komisie z Braunschweigu Jörn Memenga. Odhadol, že podvody, ktoré ako prvá odhalila verejnoprávna stanica NDR, dosiahli celkovú výšku niekoľkých miliónov eur.

Pôvodná správa ukázala, že utečenci sa zaregistrovali opakovane na rôznych miestach, aby dostali dávky viackrát. Väčšina z nich využila tri alebo štyri totožnosti, uviedol Memenga. K metódam podvodníkov patrilo napríklad to, že si nechali narásť bradu, nasadili si okuliare či skrátili vlasy. Vždy však použili iné priezviská.

Memenga tvrdí, že preťažení zamestnanci úradov nemohli podvod odhaliť – na vrchole vlny príchodu migrantov registrovali 2000 ľudí za deň. Každý z uvedených žiadateľov o azyl podľa citovaného predstaviteľa pripravil úrady v priemere o tisíce eur. V jednom prípade využil azylant 12 identít. „Dostal protiprávne približne 45.000 eur,“ dodal Memenga.

Prokurátorka z Braunschweigu Julia Meyerová nepovažuje za pravdepodobné, že by niektorý z týchto prípadov skončil na súde – pokým sa na ich podvodné konanie príde, poväčšine už odídu inam.

http://www.topky.sk/cl/1000851/1599341/Migranti-zacinaju-v-Nemecku-vymyslat–Milionove-podvody–zriadena-je-uz-aj-osobitna-komisia

 


Po smrteľnom bodnutí 21-ročného mladíka pred predajňou kebabu v poľskom meste Elk vypukli nepokoje

Po tom, čo sa ukázalo, že útočníci pochádzali z Tuniska, Alžírska a Maroka, sa začali na mieste činu schádzať protestujúci

Polícia podľa hovorkyne zatkla 21 demonštrantov, ktorí na obchod s kebabom hádzali dlažobné kamene a petardy, píše AFP. Hovorkyňa popísala zadržaných ako “agresívnych”. Starosta Elk vyzval ľudí v severovýchodnom poľskom meste k zachovaniu pokoja .

Počas silvestrovskej noci bol 21-ročný Poliak bodnutý po hádke s niekoľkými mužmi. Polícia zatkla štyroch podozrivých. Podľa správ z poľských médií pochádzajú útočníci z Tuniska, Alžírska a Maroka a boli zamestnancami obchodu s kebabom, ktorý v nedeľu napadli demonštranti.

Dňa 1.1.2016 sa začali v okolí kaviarne objavovať skupiny Poliakov, medzi ktorými bolo množstvo futbalových výtržníkov a neonacistov, ktorí zaútočili na podnik kameňmi, vybili okná a poškodili interiér podniku. Nakoniec založili v podniku požiar.

Po príchode polície zaútočili výtržníci na policajtov kameňmi a petardami. Pokiaľ skupina Poliakov zamestnávala políciu, iná skupina zlikvidovala ďalší podnik, patriaci majiteľovi spomenutej kaviarne a kebabárne Princ Kebab. Keďže polícia situáciu nezvládala, do akcie sa zapojili aj príslušníci vojenskej polície a armády, ktorým sa nakoniec podarilo situáciu dostať pod kontrolu.

Podľa správ muž, ktorého napadli a na smrť dobodali útočníci, hodil počas silvestrovskej noci petardu smerom k obchodu, čo bolo príčinou potýčky.

http://www.hlavnespravy.sk/po-smrtelnom-bodnuti-21-rocneho-mladik-a-v-polskom-meste-elk-vypukli-xenofobne-nepokoje/879275

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.