Šokujúce VIDEO z nemocnice v Skalici: Starčeka nechali trápiť sa, pobúrené reakcie Slovákov. + Nahnevaní migranti vo Švédsku: Očakávali prázdne domy a priateľky. “Prečo ste nás sem vôbec volali?”

SKALICA – Na sociálnej sieti sa objavilo bezcitné video zo skalickej nemocnice. Medzi verejnosťou okamžite vzbudilo veľké rozhorčenie. Zdravotná sestra na videu podľa autora strčila bezvládnemu starčekovi do ruky jogurt s lyžičkou a viac sa o nič nestarala.

Na videu je zachytené, ako ležiaci pacient drží v jednej ruke jogurt. V takejto polohe je nemožné sa najesť, preto sa druhou rukou horko-ťažko usiluje na posteli posadiť sa.

Šokujúce VIDEO z nemocnice
„Takto funguje interné oddelenie v Skalici. Takto dala sestrička nevládnemu pacientovi jogurt do ruky po ležiačky, on sa nevedel ani posadit. Viac ju nezaujímal ten človek. To nebol jeden prípad,“ napísala k zverejnenému videu užívateľka Eva a doplnila, že druhému pacientovi s preležaninami, ktorý bol úplne pripútaný na lôžku, ich (preležaniny pozn. red.) zdravotná sestra „drhla ako s nejakým kartáčom“. Starček podľa nej o dva dni zomrel.

Na prípade je azda najmustnejšie, že staručký pacient s najväčšou pravdepodobnosťou odrobil celý život, platil zdravotné poistenie a vo chvíli, keď to najviac potrebuje, sa mu adekvátnej pomoci očividne nedostalo. V prípade zdravotných sestier je zasa všeobecne známe, že pravidelne bojujú za zvýšenie platov. Ich náročná a obetavá práca nie je adekvátne ohodnotená. O smutnom videu zo skalickej nemocnice sa dá povedať, že aj takto to vyzerá, keď systém zlyháva.

Prečítajte si aj:
Tvrdá realita: Slovensko má 4. najhoršie zdravotníctvo v EÚ, polovica Slovákov zomrela zbytočne!
Na sociálnych sieťach sa po zverejnení videa razom roztrhlo vrece s negatívnymi reakciami. Diskutujúci nešetria nadávkami na zdravotníctvo, ale aj personál. Vybrali sme miernejšie komentáre.


TU: Šokujúce VIDEO z nemocnice

O vyjadrenie sme požiadali aj nemocnicu v Skalici. „Sme vďační za všetky námety a upozornenia, ktoré umožnia predchádzať pochybeniam pri poskytovaní čo najlepšej zdravotnej starostlivosti,“ uviedla výkonná riaditeľka Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Skalici Renáta Kormanová.

Vyjadrenie ministerstva zdravotníctva

„Akýkoľvek prístup zdravotníckeho personálu, v ktorom chýba empatia, ľudský prístup a patričná ľudská dôstojnosť, považuje ministerstvo zdravotníctva za nesprávny. Spokojnosť pacienta je pre nás prioritou. Nemocnica v Skalici nespadá pod zriaďovateľskú pôsobnosť ministerstva zdravotníctva, je úlohou manažmentu tejto nemocnice, aby situáciu bezodkladne prešetril a vyvodil dôsledky,“ uviedla hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová a doplnila, že k vzniknú v zdravotníckom zariadení problémy a súvisia s možným narušením vzťahu zdravotnícky personál – pacient, je vhodné riešiť uvedené priamo v konkrétnej nemocnici. Nemocnice majú zriadené úseky so špecialistami, ktorí sa tejto oblasti venujú.

http://www.topky.sk/cl/10/1599891/Sokujuce-VIDEO-z-nemocnice-v-Skalici–Starceka-nechali-trapit-sa–poburene-reakcie-Slovakov

 

Nahnevaní migranti vo Švédsku: Očakávali prázdne domy a priateľky. “Prečo ste nás sem vôbec volali?”

Migranti vo Švédsku sa sťažujú: „Cítime sa u vás mizerne. Ukážte, že sa o nás dokážete postarať.“

Migranti vo Švédsku sú nespokojní s kvalitou života, ktorá im bola poskytnutá švédskymi daňovými poplatníkmi a obviňujú ich za ich „neschopnosť sa o nich postarať“. Správu o tom priniesol Breitbart.

„Cítime sa mizerne a za to môžete vy,“ povedal Sýrčan Mohammad Jumaa vo švédskom verejnom vysielači Thursday, v ktorom sa posťažoval ako on a ďalší migranti čakali rok na to, kým im bude poskytnutý „dobrý a normálny život“, vrátane dobre platenej práce: „Sme ľudia, nie zvieratá, ktoré len jedia a spia!“

Pred vojnou utekajúci migrant si rovnako „udrel“ aj do Švédov, ktorí podľa neho nútia migrantov čakať v schátraných príbytkoch: „Nemôžem uveriť tomu, že toto je Švédsko! Prečo ste otvorili brány nám, utečencom, ak nám nedokážete pomôcť žiť dôstojný, úctivý a plnohodnotný život? Som čestný a poctivý muž. Mnoho utečencov preklína deň, kedy sem prišli,“ sťažoval sa Jumaa.

„Nevyhovárajte sa, že ste vzali do Švédska toľko veľa migrantov. Viem to. Ale nechápem, prečo nás chcete nechať zomrieť. Tento čakací proces je ako keby ste nás zabíjali. Čakanie je to isté ako umieranie a je z toho veľa stresu a veľa zlých pocitov,“ vysvetľoval Sýrčan doplňujúc, že mnoho migrantov sa cíti podobne. Zároveň prosil Švédov o to, aby ukázali, že sa vedia postarať o neho i jeho spolumigrantov a aby videli, že sú ľudskými bytosťami a nie len zvieratami alebo číslami.

Rovnako sa posťažoval aj ďalší Sýrčan, Mahmoud, s ktorým bol v tom istom vysielači robený rozhovor:

„Chcem dom, lebo predtým som býval v byte, čo mi znižovalo šance nájsť si priateľku.“

Reportérka Katarina Gunnarssonová však poznamenala fakt, že migranti majú ubytovanie ako v hoteli, ale Mahmoud odpovedal, že mal o živote vo Švédsku oveľa vyššie očakávania.

„Dúfal som, že dostanem svoj vlastný dom. A dali mi tento byt, ktorý je ako utečenecký tábor. Aký je medzi nimi rozdiel?“ sťažoval sa ďalší, pred vojnou utekajúci migrant. „Mám 25 rokov a ešte nikdy som nemal priateľku. Som ešte panic a chcem si nájsť priateľku, chcem si nájsť manželku. Ale je to nemožné. Ako môžem žiť v takejto izbe?“

Gunnarssonová mu pripomenula, že mnoho Švédov by mu závidelo byt v Štokholme, ktorý mu bol zadarmo – peniazmi švédskych daňových poplatníkov – poskytnutý.

„Prišiel som do Švédska a vkladal som doň veľké nádeje, že tu začnem žiť svoj život. Ale po roku a ôsmich mesiacoch strávených tu, začínam túto nádej strácať.“

Branislav Zaujec

http://www.hlavnespravy.sk/nahnevani-migranti-vo-svedsku-ocakavali-prazdne-domy-a-priatelky-preco-ste-nas-tu-vobec-volali/879350

 

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.