Kresťania sú vo svete zdecimovaní, Židia utekajú z Európy. + Terorista napálil nákladiakom do vojakov. + Klaus: Za migraci nemůže IS, ani chaos, ale evropské elity

Najprenasledovanejšou skupinou na svete, na ktorej obranu sa však len málokedy zdvihne zo západného sveta hlas, sú kresťania. Tak ako v prvých storočiach, aj teraz sú kresťania prenasledovaní, mučení a zabíjaní pre svoju vieru

Centrum pre štúdium nových náboženstiev (Censur), ktoré sídli v Turíne, uvádza, že za rok 2016 bolo vo svete zabitých okolo 90 tisíc kresťanov, z nich časť bola aj umučená.

Český týždenník Reflex priniesol článok, v ktorom uvádza informácie publikované riaditeľom Centra, Massima Introvigna. Podľa štúdie v priebehu minulého roka zomrel násilnou smrťou kresťan každých 6 minút, milióny boli obmedzované vo vyznávaní svojej viery. Reštrikcie voči kresťanom sa týkajú najmä moslimských krajín, Činy, Indie a Severnej Kórey.

Z celkového čísla 90 tisíc zabitých kresťanov dve tretiny zahynuli v kmeňových konfliktoch v Afrike. Zostávajúca tretina zahynula pri prenasledovaní v moslimských krajinách a pri teroristických útokoch.

Štúdia sa zmieňuje aj o kresťanoch, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy, alebo z nich boli z priamo vyhnaní. Týka sa to najmä Sýrie a Iraku.Čísla sú aj tu neradostné.

V Sýrii,ktorá patrila medzi najstaršie kresťanské komunity, je enkláva kresťanov zdecimovaná. Za posledných 5 rokov sa počet kresťanov znížil z 1,5 milióna na 500 tisíc a exodus stále pokračuje.

Čo sa týka Iraku, ten mal v roku 1947 takmer 3 milióny nasledovníkov Krista a v roku 2003 to bolo už len 1,5 milióna a v súčasnosti zostala len zdecimovaná komunita s počtom 200 tisíc ľudí. Irackí kresťania sú často terčom atentátov, ich kostoly sú vypaľované. „Dá sa to prirovnať k etnickým čistkám, alebo genocíde,“ uvádza Reflex.

Podobný osud postihol po druhej svetovej vojne aj Židov žijúcich v arabských krajinách. Z týchto krajín boli vyhananí takmer všetci Žida.

V tejto súvislosti je zaujímavý fakt, že dnes začínajú Židia opúšťať Európu. Ide hlavne o západoeurópske krajiny so silnou moslimskou komunitou. Najvypuklejšia je situácia vo Francúzsku, ktoré ročne opúšťajú tisícky židovských obyvateľov, nakoľko sa v krajine už necítia v bezpečí a stávajú sa terčom teroristických útokov. Budú nasledovať aj kresťania?

Časpis Reflex končí svoj článok konštatovaním:“ V týchto prípadoch nie je počuť hlas Európy na obranu kresťanov a Židov nijako silne. Kresťania totiž dlho neboli bojujúcou stranou a snažili sa konflikty riešiť nenásilne.“…

Katarína Hanzlíková

http://www.hlavnespravy.sk/krestania-su-vo-svete-zdecimovani-zidia-utekaju-z-europy/881806

Zverejnili brutálne VIDEO z teroristického útoku: Nákladiak vpáli do chodcov, hlásia mŕtvych
Terorista napálil nákladiakom do vojakov
JERUZALEM – Štyria ľudia zahynuli a najmenej 15 ich bolo zranených, keď dnes vo východnom Jeruzaleme nákladné auto vrazilo do skupiny chodcov. Stav jedného zo zranených je vážny. Polícia tento čin označila za teroristický útok. Dodala, že „terorista bol neutralizovaný“.

Podľa polície vodič náhle stočil nákladné auto k skupine izraelských vojakov, ktorí práve vystupovali z autobusu. Potom ešte podľa očitých svedkov cúval v zjavnej snahe prejsť čo najviac ľudí, než ho zlikvidovali. Médiá zverejnili fotku predného skla vozidla, ktoré riadil, s mnohými priestrelmi.
Incident sa odohral vo východnom Jeruzaleme, v blízkosti obľúbenej promenády Armon Hanaciv s výhľadom na Staré mesto. Auto, ktoré vrazilo do chodcov, malo izraelské evidenčné číslo.

Video nie je vhodné pre maloletých divákov a ľudí s citlivou povahou!

Obeťami sa stali tri ženy a jeden muž, všetci vo veku okolo 20 rokov. Jedna osoba bola pri útoku zranená ťažko. Zranenia ďalších štyroch ľudí sú stredne ťažké. Desať ľudí utrpelo ľahšie zranenia, informoval izraelský server Ynetnews.

Podľa šéfa polície Roniho Alšeicha pochádzal páchateľ, Palestínčan Fadi Kanabir, z arabskej štvrte východného Jeruzalema a býval prakticky neďaleko miesta činu. Doteraz nebol v hľadáčiku polície. Alšeich povedal novinárom, že nemôže vylúčiť, že sa útočník nechal inšpirovať podobným incidentom v decembri na vianočnom trhu v Berlíne, kde iný páchateľ zabil kamiónom 12 ľudí.
„Je samozrejme možné, že bol ovplyvnený sledovaním televízie, ale je ťažké sa dostať do hlavy každého jednotlivca a stanoviť, čo ho podnietilo. Niet ale pochýb o tom, že tieto veci majú vplyv,“ povedal Alšeich.

Susedia útočníka označili za vyznávača fundamentalistickej formy islamu – salafizmu. Nepatril ale vraj k žiadnej palestínskej politickej frakcii. Radikálna verzia salafizmu je blízka k ideológii Islamského štátu. Ani ten sa ale k útoku neprihlásil.

Incident podľa všetkého súvisí s viac ako rok trvajúcou sériou násilných útokov Palestínčanov na Izraelčanov, ktorých sa páchatelia väčšinou dopúšťajú nožmi. Niekoľkokrát bolo už ale ako zbraň použité taktiež vozidlo. Od októbra pri podobných incidentoch už prišlo o život viac ako 220 Palestínčanov a skoro štyri desiatky Izraelčanov.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu povedal, že všetko nasvedčuje tomu, že útočník podporoval Islamský štát (IS). Podľa webu denníka Times of Israel sa tak vyjadril pri návšteve miesta útoku. „Vieme, že tu máme sériu útokov, a mohla by tu byť medzi nimi súvislosť, od Francúzska po Berlín, a teraz v Jeruzaleme,“ povedal Netanjahu.

Netanjahu povedal, že polícia štvrť, z ktorej útočník pochádza, uzavrela a vykonáva v nej „akcie“, o ktorých nechcel povedať bližšie podrobnosti. Podľa všetkého úrady pátrajú po jeho príbuzných a priateľoch. Netanjahu predtým mal schôdzku na úrovni bezpečnostnej rady štátu s ministrom obrany Avigdorom Liebermanom, veliteľom armády Gadim Eizenkotom a ďalšími vysoko postavenými bezpečnostnými činiteľmi, upozornil Times of Israel.

http://www.topky.sk/cl/11/1600537/Zverejnili-brutalne-VIDEO-z-teroristickeho-utoku–Nakladiak-vpali-do-chodcov–hlasia-mrtvych

 

Klaus: Za migraci nemůže IS, ani chaos, ale evropské elity

Masovou migraci do Evropy nezpůsobily konflikt na Blízkém východě a násilí páchané teroristickou skupinou Islámský stát (IS), ale může za ni politika evropských elit. V pořadu Partie na televizi Prima to v neděli řekl bývalý prezident Václav Klaus. Vyjádřil také přesvědčení, že Evropskou unii v příštích letech čekají zásadní změny, její rozpad ale neočekává.

„Je potřeba jasně přiznat, a bohužel naše vláda to pořád nedělá, že masová migrace do Evropy je důsledkem nikoli IS, nikoli chaosu na Blízkém východě a v severní Evropě, ale je důsledkem politiky evropských elit a pseudoelit,“ řekl Klaus. Prohlásil také, že politika Spojených států a části EU přispěla k rozvrácení tohoto regionu.

Klaus považuje za samozřejmé, že mezi migranty jsou i lidé, kteří chtějí v Evropě páchat teroristické útoky. „Migrace je zdrojem teroristických útoků zde v Evropě, to je věc pro mě jasná. Jestli Evropa konečně nezmoudří a neudělá nějakou změnu, tak to s námi dopadne špatně,“ řekl.

Bývalý prezident také prohlásil, že v celé EU vnímá nespokojenost se současnou podobou evropské integrace. Projevilo se to podle něj loňským rozhodnutím Británie unii opustit a tlak na změny bude pokračovat. „Budou zásadní protesty a budou zesilovat ty protesty, aby se změnilo to či ono v Evropské unii,“ řekl.

Opakování brexitu v jiné evropské zemi ale neočekává, i proto, že vztah Británie k EU byl vždy jiný než u ostatních států. Nemyslí si proto, že by se unie v blízké budoucnosti rozpadla, přesto ale podle něj změny přijdou. „Já očekávám, že Evropa se bude zásadně měnit a to bude určitě k lepšímu,“ řekl.

http://echo24.cz/a/warvY/klaus-za-migraci-nemuze-is-ani-chaos-ale-evropske-elity

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.