Zbraňami v boji s migráciou a kebabmi by podľa fanklubu FK DAC 1904 Dunajská Streda mali byť točená zmrzlina a kurací papríkáš. + Nórska ministerka varuje pred no-go zónami: “Nechceme skončiť ako Švédi”

Škandál v Dunajskej Strede: Toto nie je vtip, boj fanúšikov proti kebabom, boja sa islamizácie
BRATISLAVA – Proti utečencom broja sladkou pochúťkou a národným jedlom! Zbraňami v boji s migráciou a kebabmi by podľa fanklubu futbalového klubu FK DAC 1904 Dunajská Streda mali byť točená zmrzlina a kurací papríkáš.

Na kauzu upozornil aktivista a liberál Martin Dubéci na svojom Facebooku. „Papríkášom a točenou zmrzlinou proti islamizácii. Povedalo vo svojej verejnej výzve vedenie fanklubu DAC Dunajská Streda,“ napísal vo svojom statuse a ako dôkaz zacitoval časť vyhlásenia: „Nepodporujme rozmach islamského národa. Stačí nám aj naša točená zmrzlina namiesto balkánskej, náš kurací paprikáš namiesto kebabu.“

Futbaloví fanúšikovia by ale poslali domov všetkých utečencov bez ohľadu na to, či sú to moslimovia alebo kresťania, a či dorazili teraz alebo pred 30 rokmi. „Podporujeme domácu pôrodnosť!!! Ak niekoho osud odvial od jeho domoviny, radi mu pomôžeme dostať sa domov,“ citujú maďarské noviny Új Szó. Výzvu tam šéf YBS Roland Domonkos takto vysvetľoval: „Možno, že sú to dva chýbajúce centy k ďalšiemu teroristickému činu“.

Svoju odpoveď neskôr dvakrát zmiernil. To, že by domov mali byť poslaní všetci cudzinci, vraj myslel inak. „Tým nemyslíme tých, ktorí tu žijú dvadsať rokov, ale tých, ktorí sú ešte na hraniciach v Srbsku, Grécku alebo Turecku,“ povedal Domonkos.

Dubéci pripomína, že o spojení kebabu a islamizácie hovoril aj terajší šéf parlamentu Andrej Danko. „Chcieť riešenia v bezpečnosti či migrácii je úplne normálne. Sú to vážne a dôležité témy. Prečo sme ale potom dovolili, aby naša verejná diskusia klesla do týchto nížin, kde riešime takéto veci, to fakt netuším,“ uzatvára.

Od vyhlásenia fanúšikov Dunajskej Stredy sa ale nedištancuje SMK-MKP. „Chápem autorov výzvy. Politická elita ich nechala osamote v znepokojení a obavách plynúcich z masívneho a nekontrolovaného prisťahovalectva. Preto zostali zúfalí a svojím vlastným spôsobom úprimne reagujú,“ povedal pre Új Szó József Menyhart, predseda strany. Za tento stav podľa neho môžu predovšetkým západní politici a nemecká kancelárka Angela Merkelová.

Klub zatiaľ na naše otázky neodpovedal.

http://www.topky.sk/cl/100535/1600649/Skandal-v-Dunajskej-Strede–Toto-nie-je-vtip–boj-fanusikov-proti-kebabom–boja-sa-islamizacie

 

Nórska ministerka varuje pred no-go zónami: “Nechceme skončiť ako Švédi”.

Nórska politička Siv Jensenová sa vyjadrila, že nechce svoju krajinu dohnať do stavu, aký momentálne panuje v susednom Švédsku. Vyhradila sa proti no-go zónam a takisto označila migračnú politiku Švédska za zlý príklad, z ktorého si treba zobrať ponaučenie.

Švédsko má s integráciou veľkého množstva migrantov značné problémy, ktoré zatiaľ nemajú východiska. Takémuto stavu krajiny sa chce vyhnúť nórska ministerka financií Siv Jensenová. Podľa ministerky je nekontrolované prisťahovalectvo a nedostatočná integrácia migrantov veľkou hrozbou pre pokojný život a fungovanie krajiny.

Ako príklad zlyhania migračnej politiky uviedla susedné Švédsko. Ak sa však nórski politici nepoučia z chýb ich švédskych kolegov, môže prísť „rozdelenie krajiny“.

„Skúsenosti najbližších susedov by mali byť budíčkom pre nás všetkých. Nedostatok integrácie môže rozdeliť aj našu krajinu,“ povedala Jensenová, ktorá zastáva v Nórsku viacero významných pozícii. Okrem funkcie ministerky financií zastáva aj post líderky konzervatívnej Strany pokroku, ktorá je súčasťou koalície.

„Miesta, kde je bezprávie, kde neplatí vnútorná bezpečnosť a kde je vysoká miera kriminality a činnosti gangov, sú dôkazom neúspešnej a absolútne nezvládnutej integračnej a imigračnej politiky,“ pokračovala ministerka.

Jensenová už v minulosti viackrát upozorňovala na možné dôsledky migračnej krízy. V roku 2009 sa však jej slová stretli s veľkou kritikou zo strany liberálov.

„Stretla som sa s výsmechom a kritikou. Niektorí hovorili, že Strana pokroku by nemala riešiť imigračnú politiku. Čas ukázal, že upozornenia boli oprávnené,“ dodala na margo migračnej politiky. Jej celé vyjadrenie na situáciu z roku 2009 priniesol server express.co.uk.

V Nórsku sa tento rok budú konať parlamentné voľby. Aj to je jedným z dôvodov, prečo sa teraz v Nórsku rieši migračná kríza intenzívnejšie, ako v predchádzajúce obdobie.

„Dokiaľ má Strana pokroku slovo v tejto záležitosti, podmienky vo Švédsku nikdy nebudú alternatívou pre Nórsko,“ dodala Jensenová.

Juraj Paška

http://www.hlavnespravy.sk/norska-ministerka-varuje-pred-no-go-zonami-nechceme-skoncit-ako-svedi/882289

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.