ĽSNS žiada lekárov, aby prestali vykonávať potraty. + Prezident Andrej Kiska vo svojom novoročnom prejave vyzval cirkev na boj proti ĽSNS

Práve v čase, keď prezident vyzýva Cirkev, aby spustila boj proti ĽSNS, jej poslanci žiadajú, aby sa na Slovensku skončilo s genocídou nenarodených detí

Ľudová strana Naše Slovensko písomne vyzýva riaditeľov všetkých zdravotníckych zariadení, kde sa vykonávajú umelé potraty, aby s týmto vyhladzovaním najmladšej skupiny obyvateľstva prestali.

Snímka ilustruje, ako sa prevádza potrat do 12. týždňa tehotenstva – tzv. vysatím dieťaťa z maternice matky. Dieťa končí ako biologický odpad

“Život je Boží dar (…). Zabiť človeka je hriech, zabiť bezbranného je o to väčší hriech. Počaté a nenarodené dieťa je plnohodnotným človekom, a preto je neprípustné svojvoľne a beztrestne ho zabíjať.”

Autorka výzvy, lekárka a poslankyňa klubu Natália Grausová, sa pri tom opiera aj o nedávne úspešné ukončenie vykonávania potratov v niektorých častiach Slovenska. Ako príklad možno uviesť nemocnice v Snine, Vranove nad Topľou ako aj Polikliniku Terasa v Košiciach, kde došlo ku konsenzu stiahnuť zo svojej ponuky umelé potraty. Z „potratovej mapy“ zmizla aj Banská Štiavnica, keďže gynekologické výkony sa presťahovali do Žiaru nad Hronom. Informovali sme vás o tom TU.

Zabíjanie nenarodených detí ide otvorene proti kresťanskému presvedčeniu a proti životu ako takému všeobecne. Paradoxom je, že práve v rovnakom čase prezident Andrej Kiska vyzval predstaviteľov cirkví na Slovensku, aby zatiahli do boja proti ĽSNS, nakoľko predpokladá, že cirkev je rovnako ako on znepokojená, že sa “za Boha, za národ, za kresťanské hodnoty a údajnú ochranu koreňov a hodnôt našej civilizácie schovávajú výhonky nebezpečného zla”.

Svojich nenarodených detí sa na Slovensku denne zbavuje približne 40 žien práve vďaka tomu, že umelý potrat je legálny a je prevádzaný na požiadanie.


Výzva lekárom na zastavenie umelých potratov

http://www.hlavnespravy.sk/lsns-ziada-lekarov-aby-prestali-vykonavat-potraty/883467

 

Andrej Kiska: Za slovami Boh či národ sa často skrývajú výhonky zla. Prezident vyzval cirkev na boj proti ĽSNS

Prezident Andrej Kiska vo svojom novoročnom prejave vyzval cirkev na boj proti ĽSNS

Za slovami ako Boh, národ či za kresťanské hodnoty a údajnú ochranu koreňov a hodnôt našej civilizácie sa často schovávajú výhonky nebezpečného zla. Napríklad fašizmus, neonacizmus, pohŕdanie ľuďmi iného vierovyznania, inej rasy či národnosti. Vo svojom novoročnom príhovore k predstaviteľom cirkví a náboženských spoločností to dnes uviedol prezident SR Andrej Kiska.

Na snímke vľavo apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Mario Giordana a vpravo prezident SR Andrej Kiska počas tradičného novoročného prijatia zástupcov cirkví a náboženských spoločností v Prezidentskom pláci
Na snímke vľavo apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Mario Giordana a vpravo prezident SR Andrej Kiska počas tradičného novoročného prijatia zástupcov cirkví a náboženských spoločností v Prezidentskom pláci
„Tak ako by mali vrcholní predstavitelia našej krajiny dbať na slušnosť, mali by sa tiež postaviť proti otvoreným a skrytým prejavom politického extrému a byť osobným príkladom pre spoločnosť. Tak vás predpokladám rovnako znepokojuje, ako sa za Boha, za národ, za kresťanské hodnoty a údajnú ochranu koreňov a hodnôt našej civilizácie schovávajú výhonky nebezpečného zla,“ uviedol v príhovore prezident. Ako dodal, ide napríklad o fašizmus, neonacizmus, pohŕdanie ľuďmi iného vierovyznania, inej rasy, národnosti alebo iného názoru.

Podľa jeho slov si všetci, či už v politike, v občianskom živote, alebo v cirkevných a náboženských spoločenstvách, musíme vybrať, kde stojíme a kde postavíme hranice. „Vyzývam na to politikov, povzbudzujem k tomu občanov a dnes o to s najväčšou naliehavosťou prosím aj vás,“ uviedol smerom k predstaviteľom cirkví a náboženských spoločností Kiska.

Hlava štátu pripomenula, že ľudia často pociťujú menej stability a bezpečia. Nie vždy sú však tieto pocity odôvodnené. „Neboli sme zasiahnutí ani terorizmom, ani žiadnou formou nepokojov. Obišli nás utečenci, nepýtajú sa k nám migranti. Ekonomicky sa Slovensku celkovo darí, aj keď sa nedarí každému rovnako, a máme veľa problémov aj oprávnenej nespokojnosti,“ povedal Kiska. Určite však podľa jeho slov žijeme v historicky najlepších časoch, čo sa týka úrovne kvality života.

http://www.hlavnespravy.sk/za-slovami-boh-ci-narod-sa-podla-andreja-kisku-casto-skryvaju-vyhonky-zla/883513

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.