Zatvoriť predajne počas štátnych sviatkov je postupným krokom k ich zatvoreniu počas každej nedele. + Počet penzistov v SR sa za dekádu zvýšil o 145,5 tisíca

Koalícia chce zatvorením obchodov počas sviatkov zlepšiť rodinné prostredie

Zatvoriť predajne počas štátnych sviatkov je postupným krokom k ich zatvoreniu počas každej nedele. V diskusnej relácii V politike to povedal poslanec strany SNS Tibor Bernaťák. O podobe otváracích hodín predajní počas sviatkov budú poslanci diskutovať už na januárovej schôdzi Národnej rady.

http://www.ta3.com/clanok/1098031/koalicia-chce-zatvorenim-obchodov-pocas-sviatkov-zlepsit-rodinne-prostredie.html


Počet penzistov v SR sa za dekádu zvýšil o 145,5 tisíca

Najvýraznejšie od konca roka 2006 stúpol počet vyplácaných starobných dôchodkov.
Sociálna poisťovňa evidovala ku koncu minulého roka takmer 1,38 milióna dôchodcov na Slovensku. Od konca roka 2006, teda počas desiatich rokov, sa ich počet zvýšil o 145,5 tisíca. Počet vyplácaných dôchodkov, ktorých môže penzista dostávať aj viacero súčasne, za rovnaké obdobie vzrástol o 185,3 tisíca na vyše 1,68 milióna. Vyplýva to zo štatistík Sociálnej poisťovne.

Najvýraznejšie od konca roka 2006 stúpol počet vyplácaných starobných dôchodkov. Na konci minulého roka poisťovňa vykázala takmer 1,05 milióna starobných penzií, čo bolo o 132,5 tisíca viac ako na konci roka 2006. Počet invalidných dôchodkov za desať rokov vzrástol o 52,3 tisíca na 235,1 tisíca.

Pokles o 24,5 tisíca Sociálna poisťovňa za rovnaké obdobie zaznamenala pri počte predčasných starobných dôchodkov, ktorých ku minulého mesiaca vyplácala 20,2 tisíca.

http://openiazoch.zoznam.sk/cl/173661/Pocet-penzistov-v-SR-sa-za-dekadu-zvysil-o-tisica

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.