Primátor pod tlakom kvôli Kotlebovmu stretnutiu s občanmi. + Opozícia odhalila tajné informácie zo Smeru: Kaliňáka vraj vyhodia a prídu rošády vo vláde

Kotlebova Ľudová strana naše Slovensko má v stredu 25. januára o 18:00 hodine naplánované stretnutie s občanmi v dome kultúry v meste Nové Zámky

Niektorým sa to však nepáči. Politológ Grigorij Mesežnikov a historik Tomáš Lang aj v mene židovskej obce vyzvali primátora Nových Zámkov, aby stretnutie Kotlebovcov s občanmi v dome kultúry zrušil.

Legitímne zvolenej parlamentnej strane ĽSNS je už dlhodobo upieraná účasť v televíznych politických debatách. Politikov z tejto strany nepozýva dokonca ani verejnoprávna RTVS. Kotlebovci sa preto rozhodli, že svoje názory budú prezentovať priamo na stretnutiach s občanmi.

Stretnutia s občanmi už uskutočnili vo viacerých mestách na východnom Slovensku. Najbližšie chcú zamieriť na západ, konkrétne do mesta Nové Zámky.
Politológ Grigorij Mesežnikov však bije na poplach a nezávislého primátora Nových Zámkov, Otta Kleina, ktorý prenajal mestský priestor Kotlebovcom, poriadne skritizoval:

“Buď je to prejav alibizmu, oportunizmu, alebo hlbších sympatií s radikálnou pravicou”.

Proti stretnutiu strany ĽSNS s občanmi v mestskom priestore je aj novozámocký historik Tomáš Lang:

“Vo svojom mene aj v mene židovskej náboženskej obce v Nových Zámkoch som vyjadril dôraznú žiadosť, aby toto nepripustili v objekte, ktorý patrí mestu,” povedal Lang pre denník SME .

Politológ Grigorij Mesežnikov taktiež tvrdí, že poskytnutím domu kultúry Kotlebovcom “primátor legitimizuje fašistickú stranu”, pričom najúčinnejším bojom proti extrémistom má byť ich izolácia. Kotlebova strana už však je legitimizovaná tým, že bola zvolená do parlamentu a podľa najnovších prieskumov im izolácia zo strany mainstreamových médií príliš neuškodila, naopak, strana preferenčne narastá.

Primátor Nových Zámkov Otto Klein zatiaľ stretnutie ĽSNS v dome kultúry, na ktorom sa má zúčastniť predseda Marián Kotleba, Milan, Uhrík, Milan Mazurek a Ján Kecskés, nezrušil no už viackrát sa stalo, že po silných tlakoch niektorých mediálne známych osôb a mainstreamových médií primátori svoje rozhodnutia zmenili.

Samuel Gdovin

http://www.hlavnespravy.sk/primator-pod-tlakom-kvoli-kotlebovmu-stretnutiu-s-obcanmi/887114

 

Opozícia odhalila tajné informácie zo Smeru: Kaliňáka vraj vyhodia a prídu rošády vo vláde

BRATISLAVA – Tak to je bomba. Podpredsedníčka parlamentu Lucia Nicholsonová odhalila tajné informácie zo zákulisia. Poslankyňa disponuje naozaj zaujímavými zdrojmi. Podľa nej totiž už onedlho skončí minister vnútra Robert Kaliňák. A to nie je všetko. Nicholsonová pozná aj jeho náhradu.

Podpredsedníčka parlamentu rozvírila vody v slovenskej politike. Stačili jej napísať iba dve vety. A to poriadne kontroverzné „Kaliňáka dajú dole, vystrieda ho Richter a Ondruš bude minister práce. Vraj naozaj,“ napísala včera politička.

Zisťovali sme v Smere, či tieto rošády podľa Nicholsonovej nejako súvisia s realitou. „Na nezmysly pani podpredsedníčky NR SR nebudeme reagovať,“ zareagovala pre Topky Ľubica Končalová, hovorkyňa strany Smer. Komentovať nechcel tieto špekulácie ani minister práce Ján Richter.

Robert Fico v pondelok ukázal na videu Denisu Sakovú, ktorá by mala s Petrom Pellegrinim prevziať štafetu od starších smerákov. A jedným z nich by mohol byť práve Kaliňák, za ktorého by mohla Saková nastúpiť. O Kaliňákovom konci sa špekuluje už dlho.

Opozícia odhalila tajné informácie
Meno Petra Pellegriniho je verejnosti dobre známe. Oveľa menej je známa tajomníčka na Kaliňákovom ministerstve. Saková na ministerstve vnútra pôsobila štyri roky aj ako vedúca služobného úradu v rokoch 2012-2016. Počas prvej Ficovej vlády bola u Kaliňáka šéfkou sekcie informatiky a bezpečnosti.

Richter by bola veľká neznáma

Podľa známeho politológa Jána Baránka sa iba ťažko vyjadruje k takýmto špekuláciám. Keby sa tak udialo, „bol by to jeden zo signálov zmeny, o ktorej sa v Smere hovorilo pred snemom v decembri. V tom generačnom striedaní sa to týka Ondruša, ako nastupujúca generácia,“ myslí si analytik.

Otázky v Baránkovi však vzbudzuje osoba Jána Richtera na ministerstve vnútra. „Lebo je to predsa len úplne iný rezort. Neviem na koľko ho Richter pozná. Ministerstvo vnútra by v podstate riadil niekto, kto nemá kontinuitu ako napríklad Denisa Saková. Ak tam príde Richter vyvoláva to rôzne závery – Kaliňákovi ľudia budú odstavení,“ myslí si Baránek.

Otázka komunikácie

Či by Smeru táto výmena pomohla, je otázne. Podľa politológa by záležalo, ako by ju odkomunikovali. Či by Smer priznal kauzou Bašternák vinu alebo či by našiel iný dôvod.

http://www.topky.sk/cl/10/1603311/Opozicia-odhalila-tajne-informacie-zo-Smeru–Kalinaka-vraj-vyhodia-a-pridu-rosady-vo-vlade

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.