STANOVISKO MATICE SLOVENSKEJ – Agresivita tzv. bratislavskej kaviarne stúpa. + Trumpov štart: Z webu Bieleho domu zmizli stránky o právach LGBT i zmienky o Afroameričanoch

Matica slovenská,
ako národná ustanovizeň, ktorej úlohou je aj spájať Slovákov a Slovenky v mene kultúrneho dedičstva a odkazu našich predkov, je ZNEPOKOJENÁ aktuálnymi aktivitami skupiny občanov a médií, ktoré sa považujú za jediných vykladačov pravdy, demokracie a slušnosti.

Najnovšie sa agresívne útoky vzniesli proti oficiálnym predstaviteľom Slovenskej republiky aj iných štátov. Slovenský herec Juraj Kemka v relácii Štefana Hríba Pod lampou hrubo urážal viacerých politikov. Premiéra SR Roberta Fica nazval „chudákom“, predsedu Národnej rady Slovenskej republiky Andreja Danka „zmrdom“, prezidenta Českej republiky M. Zemana „chrapúňom“ a prezidenta Ruskej federácie V. Putina „vrahom“. Následne Denník N na svojom webovom sídle uverejnil fotomontáž, v ktorej A. Danka označil tým najhrubším výrazom medzi nadávkami slovenského jazyka.
Vyjadrenia predstaviteľov tzv. bratislavskej kaviarne sú stále agresívnejšie a vyvolávajú v slovenskom národe nepriateľskú atmosféru smerujúcu k podpore násilných prejavov. Ich konania presahujú nielen etické hranice, ale aj trestnoprávnu zodpovednosť. Matica slovenská sa cíti oprávnená k takýmto konaniam vyjadrovať sa, nakoľko priamo ohrozujú morálnu podstatu slovenského národa.

Link na video: Herec Juraj Kemka hrubo uráža politikov

Link na inkriminovanú karikatúru:

Ing. Marián TKÁČ, predseda Matice slovenskej
Mgr. Maroš SMOLEC, správca Matice slovenskej

20. januára 2017 in Aktuálne informácie Matice slovenskej Ivana Polákova
http://matica.sk/news/2017/01/stanovisko-matice-slovenskej-agresivita-tzv-bratislavskej-kaviarne-stupa-2/

 

Trumpov štart: Z webu Bieleho domu zmizli stránky o právach LGBT i zmienky o Afroameričanoch

Po inaugurácii nového amerického prezidenta Donalda Trumpa z oficiálnej webovej stránky Bieleho domu boli odstránené niektoré časti, ktoré sú v rozpore s jeho volebným programom

Ako informuje portál The Daily Beast, z webu Bieleho domu zmizli stránky o občianskych právach a tiež stránky o právach LGBT, o zmenách klímy a o zdravotnej starostlivosti.

Zatiaľ čo stránka o takzvaných sexuálnych menšinách bola jednoducho odstránená, stránku o zmenách klímy zmenili na „Prvý energetický plán Ameriky“ – kapitolu z programu Donalda Trumpa, v ktorej sa hovorí, že „prezident Trump sa usiluje o odstránenie škodlivých a nepotrebných stratégií, ako je plán postupu v oblasti zachovania klímy“.

V novej podčasti „Zahraničná politika Ameriky“ zmizli zmienky o Rusku a o Číne, namiesto ktorých sa posudzuje porážka Islamského štátu a rad zamýšľaných obchodných dohôd.

Stránka o občianskych právach bola zmenená na stránku o polícii a o podpore právneho poriadku, pričom zahrnuté sú aj Trumpove volebné sľuby o zväčšení počtu policajtov.

Zo stránky Bieleho domu sa po Trumpovej inaugurácii tiež vytratili slová „čierny“ a „Afroameričan“, podľa The Daily Beast ich teraz nemožno nájsť na žiadnej stránke webu.

Vladimír Mohorita

http://www.hlavnespravy.sk/trumpov-start-z-webu-bieleho-domu-zmizli-stranky-o-pravach-lgbt-i-zmienky-o-afroamericanoch/887783

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.