Biblie pri prísahe Donalda Trumpa. + G. Soros bol hlavným sponzorom sporného ‘Woman’s march’. + Organizátorka „Pochodu žien“ má kontakty s Hamasom

Washington D.C., 21.1.2017 (kath.net/Petra Lorlebergová) 020 102 -„Prezident Trump a viceprezident Pence prejavili pri prísahe dobrú vôľu: Americký prezident prisahal na dve na sebe položené Biblie – rodinnú Bibliu a na Bibliu prezidenta Abraháma Lincolna. Jeho viceprezident položil ruku na Bibliu prezidenta Ronalda Reagana.“


Tak komentuje teológ, žurnalista, televízny moderátor a spisovateľ Günther Klempnauer na Facebooku detail z prísahy nového amerického prezidenta v piatok a pripomína: „Šiesti duchovní, sa za oboch modlili. Teraz však musia nasledovať aj činy. Nesporné je v každom prípade, že americkí vládcovia neváhali pred celou svetovou verejnosťou priznať sa ku svojmu Stvoriteľovi a Vykupiteľovi Ježišovi Kristovi. Taký demonštratívny rituál by sme na tak zvanom kresťanskom Západe u vedúcich politikov, žiaľ, hľadali márne. Nie som fanúšik Donalda Trumpa, ale Boh dokáže aj na krivých riadkoch rovno písať.“ Výpoveď Klempnauera sa na Facebooku kontroverzne diskutovalo.

Trumpova Biblia je vydanie, ktoré mu darovala jeho matka v r. 1955 po dokončení nedeľnej školy. Jeho matka mu napísala aj venovanie. Mary Anne MacLeodová, v Škótsku narodená protestantka, zomrela v auguste r. 2000. Trump v interview pre „CBN“ povedal, že táto Biblia je pre neho dôležitá a že si v nej veľa číta.

Druhá Biblia pri Trumpovej prísahe bola „Lincolnova Biblia“, kvôli jej veku a daždivému počasiu bola prezentovaná v ochrannom kartóne. Aj táto Biblia má svoju históriu. Kvôli hrozbám atentátu Lincoln v r. 1861 prisahal v noci a s veľkým náhlením. Svoju vlastnú Bibliu nemal v tom zmätku pri sebe a tak si zobral jednu, ktorá bola po ruke a ktorá nebola ani nejakým slávnostným vydaním. No tento exemplár má zlatý rez, je viazaný v zamate a má malý uzáver. „Lincolnova Biblia“ je „Biblia kráľa Jamesa“ (Jakuba) a tým plne osvedčeným anglickým vydaním Biblie. „Biblia kráľa Jamesa“ bola po prvý raz vydaná v r. 1611 v Anglikánskej cirkvi, odvtedy bola občas prepracovaná pre celú anglickú oblasť a vo význame je rozhodne porovnateľná s dôležitosťou Lutherovej Biblie v nemeckej oblasti. Po Lincolnovi túto Bibliu po prvý raz použil až Barack Obama, Trumpov predchodca pri prísahe v r. 2009.

Viceprezident Mike Pence položil pri prísahe ruku na Bibliu prezidenta Ronalda Reagana. V r. 2004 zosnulý 40. americký prezident bol v úrade v r. 1981 až 1989. Táto Biblia sa použila po Reaganovi po prvý raz.
Americkí prezidenti nie sú zaviazaní pri skladaní prísahy používať Bibliu. Ak Bibliu použijú, sami si zvolia jej exemplár. Trumpov predchodca Barack Obama položil pri druhej prísahe ruku na Bibliu bojovníka za ľudské práva Martina Luthera Kinga. Prvý katolícky americký prezident histórie, John F. Kennedy (zastrelený v r. 1963 v úrade), zložil prísahu 20. januára 1961 na typické katolícke vydanie Biblie „Douay Bible“.

 

‘Women’s march’ – partner Planned Parenthood – sponsor Soros

Washington D.C., 23.1.2017 (kath.net/rn) George Soros bol hlavným sponzorom sporného ‘Woman’s march’ (Pochodu žien) proti Trumpovi v sobotu na celom svete. Tento malý ale nie nevýznamný detail sa cez víkend v médiách zamlčal! Soros sa na Trumpa hnevá. Pred voľbami stavil na Trumpovu porážku. Po Trumpovom zvolení však kurzy na burze masívne stúpli a Soros stratil viac ako miliardu dolárov!
Iba niekoľko dní po porážke Hillary Clintonovej sa Soros, ktorý roky podporuje potratové hnutia na celom svete, stretol s americkými demokratmi a ukul plán, ako Trumpovi sťažiť život.
Teraz vydal Soros znova niekoľko miliónov a financoval „Pochod žien“. Prvý partnerom „Pochodu žien“ je mimochodom najväčšia potratová organizácia na svete „Planned Parenthood“ a aj tú podporuje Soros.
Podľa novín „New York Times“ miliardár má spojenie s viac ako 50 organizáciami, ktoré vystupovali ako oficiálni partneri „Women´s March“. Soros sa považuje za najväčšieho sponzora demokratky Hillary Clintonovej.

 

 

Trumpov človek kritizuje médiá: ‘Je to hanba!’

Washington D.C., 23.1.2017 (kath.net) Oficiálny predstaviteľ Bieleho domu sa sťažoval v „NBC News“ na nepravdivé prezentácie v tlači po „Pochode žien“, ktorý bol protestom proti americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi:
„Je to hanba, že Pochod za život, ktorý sa odhaduje na podobne vysoký počet účastníkov vo Washingtone D.C. (650 000 v r. 2013) a ktorý sa bude v piatok znova konať, nemá nikde ani približne rovnaké rozsiahle spravodajstvo ako tento pochod – a to hoci pri „Pochode žien“ navyše neboli vítané nijaké ochrankyne života!“
Pracovník Trumpovej vlády kritizoval aj speváčku Madonnu, ktorá ako pozvaná hovorkyňa Pochod žien verejne zastupovala a vyhlásila, že jej napadá myšlienka Biely dom vyhodiť do vzduchu. Trumpova vláda síce víta robustnú diskusiu o dôležitým témach ako ženy a rodiny, no „takéto poznámky sú absolútne neakceptovateľné“. „Keby to Madonna povedala o prezidentovi Obamovi, médiá „mainstreamu“ by to búrlivo odsudzovali“.

 

 

Organizátorka „Pochodu žien“ má kontakty s Hamasom

USA, 23.1.2017 (kath.net) Linda Sarsourová (foto), jedna z organizátoriek sporného ‘Woman’s March’ (Pochodu žien), ktorýs a v sobotu organizoval na celom svete, je v podozrení, že je v spojení s členmi teroristickej skupiny Hamas. Informoval o tom „The Daily Caller“ v nedeľu. Linda Sarsourová vystúpila nedávno na veľkom moslimskom zhromaždení v Chicagu, kde ju vidno so Salahom Sarsourom, členom Islamskej spoločnosti v Milwaukee a bývalým členom Hamasu. Salah Sarsour sám bol okrem toho aj bodyguardom dcéry tureckého prezidenta Erdogana. Aj viacerí bratranci Lindy pôsobia v Hamase a boli už v Izraeli väznení. Sarsoursvá oficiálne popiera každý kontakt s teroristami.
Podľa novín má však Sarsourová kontakt aj k inej skupine – Nadácii Svätej zeme – Holy Land Foundation (HLF). Tú založili iba na to, aby zháňala peniaze pre Hamas. Aj židovská Liga proti hanobeniu (ADL) uverejnila podklady, z ktorých vyplýva, že Sarsourová prinajmenšom v r. 1990 mala v banke West Bank spojenie s Hamasom. Jej brat podľa FBI je priamo zapojený do získavania fondov pre Hamas.

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.