Horor vo Švédsku: Traja mladíci znásilnili ženu v priamom prenose na Facebooku. + Orbán prekonal sám seba. Tak ostrá kritika Únie tu ešte nebola

UPPSALA – Švédska polícia vypočúvala dnes trojicu mužov, ktorých zadržala v nedeľu v meste Uppsala pre podozrenie zo znásilnenia Švédky. Muži údajné znásilnenie vysielali naživo na sociálnej sieti Facebook pre uzavretú skupinu členov, informoval dnes na tlačovej konferencii zástupca prokurátora Magnus Berggren.

Na konci filmu jeden z mužov vyhlásil „bola si znásilnená“ a zasmial sa. Polícia potvrdila, že video videli „mnohí“ a jedna mladá diváčka zavolala políciu. Josefine Lundgrenová (21) povedala pre denník Expressen, že videla, ako jeden z mužov strhal zo ženy šaty a potom ju zaľahol. Ďalší z mužov mal podľa nej pištoľ.
Foto TU: Horor vo Švédsku: Traja mladíci znásilnili ženu v priamom prenose na Facebooku
Online svedkovia povedali švédskym médiám, že videli aj ďalšiu časť, v ktorom tá istá približne 30-ročná žena poprela znásilnenie. Neboli si však istí, či nekonala pod nátlakom. Švédska rozhlasová a televízna spoločnosť SVT uviedla, že muži ešte stále streamovali, keď do bytu dorazila polícia.

Troch mužov vo veku od 19 do 25 rokov na mieste zatkla. „Nemáme prístup k (odvysielanému) filmovému materiálu, ktorý ukazoval údajné napadnutie,“ povedal dnes na tlačovej konferencii zástupca prokurátora a dodal, že polícia má iba niekoľko klipov. Má však dôkazy z miesta činu, výpovede podozrivých a ľudí, ktorí videli online stream.


Hovorkyňa polície Lisa Sannerviková vyzvala ľudí, ktorí si stiahli uvedený stream, aby ho nešírili a odovzdali ho policajným vyšetrovateľom. V skupine, ktorá incident v danej chvíli online sledovala, bolo podľa švédskych médií zalogovaných asi 200 ľudí. Facebook ponúka live-stream od konca roka 2015. Často túto funkciu využívajú najmä médiá.

http://www.topky.sk/cl/11/1603991/Horor-vo-Svedsku–Traja-mladici-znasilnili-zenu-v-priamom-prenose-na-Facebooku

Orbán prekonal sám seba. Tak ostrá kritika Únie tu ešte nebola: Nesplnené ciele, strata miliónov pracovných miest, státisíce cudzincov, o ktorých nevedno, čo tu hľadajú… A bolo to ešte horšie

Žiadny z cieľov prístupových rokovaní s Európskou úniou sa nepodarilo naplniť a Európa ani svoje vlastné veľké ciele nedokázala zrealizovať. Podľa spravodajského servera origo.hu to povedal dnes v Budapešti na konferencii Maďarskej národnej banky (MNB) predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.

Orbán prekonal sám seba. Tak ostrá kritika Únie tu ešte nebola: Nesplnené ciele, strata miliónov pracovných miest, státisíce cudzincov, o ktorých nevedno, čo tu hľadajú… A bolo to ešte horšie
Premiér ako nesplnené ciele únie menoval vytvorenie spoločného eurázijského hospodárskeho priestoru, ktorý by siahal až po Vladivostok, projekt eura, ako aj spoločnú bezpečnostnú politiku.

Orbán zdôraznil, že neexistuje európsky národ, preto by sa podľa jeho slov EÚ mala vzdať ilúzie federalizmu. „EÚ by mala prejsť na systém, aký funguje aj v spolupráci zoskupenia Vyšehradská štvorka,“ dodal.

Maďarský ministerský predseda v prejave kritizoval Úniu za pomalý rozvoj eurozóny, za stratu šiestich miliónov pracovných miest po roku 2008, za státisíce cudzincov, o ktorých „nevedno, čo tu hľadajú“, a pripomenul, že v krajinách, kde sa usadilo mnoho prisťahovalcov, stúpla kriminalita.

Podľa Orbána trápi Európu kríza ekonomického rastu, demografie a bezpečnosti. Za krízovú označil premiér aj oblasť diplomacie. So Spojenými štátmi by mala únia uzatvoriť novú dohodu o voľnom obchode, pretože Transatlantické obchodné a investičné partnerstvo (TTIP) podľa jeho slov „v podstate neexistuje a nič z neho ani nebude“. Obchodnú dohodu treba uzavrieť aj s Čínou a treba riešiť aj otázku Ruska, vyhlásil Orbán.

http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Orban-prekonal-sam-seba-Tak-ostra-kritika-Unie-tu-este-nebola-Nesplnene-ciele-strata-milionov-pracovnych-miest-statisice-cudzincov-o-ktorych-nevedno-co-tu-hladaju-A-bolo-to-este-horsie-283465

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.