Na povolebné stretnutia ĽS Naše Slovensko v Nových Zámkoch a Turčianskych Tepliciach prišli stovky ľudí. + Trump zakázal sýrskym utečencom vstup do USA

ĽS Naše Slovensko po nástupe do NR SR, na rozdiel od iných politických strán, nezabudla na občanov. Darmo by ste nás však hľadali na plese snobov a zbohatlíkov v opere. Najlepšie sa cítime medzi bežnými ľuďmi – hliadkovaním vo vlakoch, pomáhaním chudobným rodinám, ale aj na stretnutiach s občanmi. Posledný januárový týždeň sme sa stretli a vypočuli si problémy, ktoré trápia obyvateľov v Nových Zámkoch a v Turčianskych Tepliciach.

Primátor Nových Zámkov sa pokúsil stretnutie s občanmi zakázať. Na míting však prišlo takmer 500 ľudí!
Nové Zámky boli v 17. storočí jedna z najsilnejších a najslávnejších protitureckých pevností v strednej Európe. V roku 1663 dokázalo zhruba 3 tisíc odvážnych Novozámčanov celých 6 týždňov brániť mesto proti 50-tisícovej tureckej armáde. Turci napriek takmer 20-násobnej presile nevedeli túto „prekliatu pevnosť“ nijako dobyť. A keby nebolo nešťastnej nehody v mestskom muničnom sklade, tak možno by mesto nedobyli nikdy.

Dnes stojí na čele tejto kedysi najmocnejšej pevnosti primátor, ktorý sa bojí povoliť míting legitímne zvolenej parlamentnej strany len preto, aby o ňom bulvárnych médiách nenapísali niečo „škaredé“. Primátor Otokar Klein totiž podľahol tlaku protislovenských organizácií a na poslednú chvíľu zakázal objednanú akciu v mestskom Dome kultúry s absolútne absurdným odôvodnením – údajne z úcty k obetiam 2. svetovej vojny. Primátor zrejme nevníma, že nikto zo súčasnej ĽS Naše Slovensko nenesie za udalosti z 2. svetovej vojny žiadnu zodpovednosť. Nové Zámky boli počas 2. svetovej vojny predsa okupované Maďarskom a bombardované americkým letectvom.

Zbabelosť primátora však nezlomila našu odhodlanosť. V priebehu 1 dňa sme našli náhradný súkromný priestor a po celom meste sme rozniesli viac ako 10-tisíc nových informačných letákov. Na stretnutie s predstaviteľmi ĽS Naše Slovensko prišlo dokopy takmer 500 ľudí. Žiaľ, veľa z nich sa do malej sály nedostalo, pretože miestnosť bola už úplne preplnená. Na stretnutí sa ľuďom prihovorila najskôr okresná predsedníčka ĽS Naše Slovensko Andrea Hudecová a po nej predseda nitrianskeho krajského klubu Bc. Ján Kecskés.

Poslanec NR SR Milan Mazurek vo svojom príhovore popísal zhoršujúcu sa bezpečnostnú situáciu, za ktorú môžu najmä neprispôsobiví cigánski asociáli. Tí ohrozujú ľudí nielen vo vlakoch na severovýchode Slovenska, ale rovnako obťažujú ľudí aj na námestí v Nových Zámkoch. Pred nečinnou políciou nemajú títo asociálni paraziti už takmer žiadny rešpekt. Preto ĽS Naše Slovensko zaviedla vlakové hliadky zostavené z nebojácnych chlapov, vedľa ktorých asociáli len ticho a slušne sedia. Navzdory lživej mediálnej propagande si bežní ľudia naše vlakové hliadky pochvaľujú a preto s nimi neprestaneme až do chvíle, kým si polícia a štát nezačne opäť robiť svoju prácu tak, ako má.

Poslanec Milan Uhrík vo svojom príhovore predstavil pôsobenie ĽS Naše Slovensko v NR SR. V úvode upozornil najmä na to, aby ľudia neverili správam z veľkých médií ovládaných vládou a finančnými skupinami, pretože tie o našej činnosti buď otvorene klamú alebo fakty úmyselne prekrúcajú tak, aby nás očiernili. O tom, že je tomu tak, sa najlepšie presvedčíte sami, ak si budete pozornejšie všímať napríklad vysielanie v televíziách. Od nástupu do parlamentu nebola ĽS Naše Slovensko pozvaná ani do jednej diskusnej relácie vo veľkých súkromných televíziách (Markíza, JOJ, atď.). RTVS ovládaná vládnymi stranami pozvala od volieb do diskusnej relácie „O 5 minút 12“ už viac ako 115 politikov z parlamentných aj mimoparlamentných strán, ale ani raz nepozvala zástupcu z parlamentnej strany ĽS Naše Slovensko! Bez ohľadu na to sú však poslanci ĽS Naše Slovensko v NR SR veľmi aktívni. Od nástupu do parlamentu sme sa zapojili do takmer 300 diskusií k rôznym návrhom zákonov. Zapájame sa najmä odbornými príspevkami a vecnými faktickými poznámkami. Nekonštruktívne diskusie a politické hádky ignorujeme. Doposiaľ sme predložili takmer 15 návrhov užitočných zákonov, vrátane pozmeňujúcich a procedurálnych návrhov.


Predseda ĽS Naše Slovensko Marian Kotleba vo svojom príhovore zhrnul celkový stav krajiny. Zo Slovenska sa vplyvom zradnej politiky všetkých doterajších vlád stala postupne len kolónia ovládaná zahraničnými podnikateľmi, finančnými skupinami, mimovládnymi organizáciami a skorumpovanými politikmi. Medzi koalíciou a tzv. štandardnou opozíciou neexistuje prakticky žiadny rozdiel. Marian Kotleba upozornil aj na neustále rastúci dlh Slovenska, ktorý dosahuje už 42 miliárd eur. Nemáme vlastné hranice, nemáme vlastnú menu, vlastné potraviny, vlastnú armádu a celý štát ovláda hŕstka navzájom previazaných mafiánov. Situácia je horšia, ako kedykoľvek predtým. Je našou povinnosťou proti tomuto prehnitému systému povstať a postupne tejto mafiánsko-politickej chobotnici odtínať chápadlá, až kým jej nakoniec neodtneme aj hlavu.

V Turčianskych Tepliciach bola plná kinosála
V podobne príjemnej atmosfére sa nieslo aj ďalšie stretnutie s občanmi v Turčianskych Tepliciach, kde prišlo odhadom okolo 250 ľudí. Na mesto s menej ako 7-tisíc obyvateľmi to bola vynikajúca účasť. Rovnako ako na každom stretnutí, aj tu sa mohli občania spýtať vedúcich osobností ĽS Naše Slovensko otázku bez akejkoľvek cenzúry. V Turčianskych Tepliciach diskutovali s občanmi Marian Kotleba, Milan Uhrík, Milan Mazurek, Andrej Medvecký a Jana Drengubiaková.

Mediálna mašinéria proti ĽS Naše Slovensko naberá na obrátkach. Obviňujú nás aj už aj z úplných absurdností, len aby nás za každú cenu zdiskreditovali. Nás však nezlomia a nezastavia. V ťažení za dôstojný život slušných ľudí budeme pokračovať. V našich stretnutiach s občanmi nepoľavíme a v najbližších týždňoch navštívme ďalšie a ďalšie mestá.

http://www.naseslovensko.net/nasa-praca/povolebne-stretnutia-v-novych-zamkoch-a-turcianskych-tepliciach/

 

Trump zakázal sýrskym utečencom vstup do USA

Prijatie sýrskych migrantov by bolo podľa Trumpa v protiklade so záujmami USA

Americký prezident Donald Trump zakázal v piatok sýrskym občanom vstup do Spojených štátov, ak sú utečenci. Povedal, že zakazuje ich vstup, a to bez ohľadu na to, či sú imigranti alebo nie sú, pretože prijať ich by bolo “v protiklade so záujmami USA”.

Tento zákaz zostane v platnosti kým Spojené štáty neurobia zmeny vo svojom programe prijímania utečencov. Vyplýva to z výkonného nariadenia, ktoré Trump podpísal v piatok s cieľom dôkladne posilniť kontrolu moslimských imigrantov, ktorí chcú prísť do USA.


Na rozhodnutie prezidenta Trumpa reagovalo viacero politikov i organizácií

Starosta Berlína, ktorý po desaťročia rozdeľoval Berlínsky múr, skritizoval Trumpovo rozhodnutie, aby bola podobná bariéra postavená medzi Spojenými štátmi a Mexikom.
“Berlín, mesto rozdelenej Európy, mesto slobodnej Európy, nemôže mlčať, keď nejaká krajina plánuje vztýčiť nový múr,” vyhlásil Thomas Müller.

My Berlíňania vieme lepšie ako ktokoľvek iný, koľko utrpenia môže spôsobiť rozdelenie kontinentu ostnatým drôtom a cementom,” dodal.

Müller sa vyjadril dva dni nato, ako Trump podpísal výkonný príkaz “na okamžitú výstavbu reálneho múru na južnej hranici”, aby sa zabránilo ilegálnej imigrácii do USA. Počas studenej vojny, v rokoch 1961 až 1989, delil Berlínsky múr mesto na západnú a východnú časť.

Müller svoju kritiku zakončil slovami: “Vyzývam amerického prezidenta: Pomyslite na svojho predchodcu Ronalda Reagana. Spomeňte si na jeho slová: ‘Strhnite ten múr.’ A preto hovorím: Vážený pán prezident, nestavajte tento múr!”

Dve agentúry OSN – Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) a Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) – vyzvali dnes administratívu nového prezidenta, aby neprestala ponúkať azyl ľuďom, ktorí utekajú pred vojnou a prenasledovaním, keďže toto právo zaručuje medzinárodná legislatíva.

“Potreby utečencov a migrantov z celého sveta ešte nikdy neboli naliehavejšie a americký presídľovací program je jedným z najdôležitejších na svete,” uvádza sa v spoločnej výzve oboch agentúr sídliacich v Ženeve.

Reagovali tak na najnovšie Trumpovo nariadenie, ktorým na štyri mesiace zastavil program prijímania utečencov v Spojených štátoch. Počas najmenej 90 dní sa do USA navyše nedostanú občania krajín, ktoré vyvolávajú obavy v súvislosti s terorizmom.

Trojmesačný zákaz sa podľa ministerstva zahraničných vecí vzťahuje na Irak, Sýriu, Irán, Sudán, Líbyu, Somálsko a Jemen.

IOM a UNHCR sú aj naďalej odhodlané spolupracovať s vládou USA na spoločnom cieli zaručenia bezpečného presídlenia. “Pevne veríme, že utečencom by sa malo dostať rovnakého zaobchádzania a príležitostí na presídlenie bez ohľadu na ich vierovyznanie, národnosť alebo rasu,” konštatovali agentúry OSN.

Od vlaňajšieho októbra do 20. januára, keď sa Trump stal prezidentom, bolo v rámci programu UNHCR presídlených do USA 29.898 utečencov.

Spojené štáty prijali za rozpočtový rok 2016 (október 2015 – september 2016) celkom 84.995 utečencov zo 79 krajín; 72 percent z nich boli ženy a deti, 70 percent pochádzalo iba z piatich krajín: Konžskej demokratickej republiky, Sýrie, Mjanmarska, Iraku a Somálska. V rozpočtovom roku 2017 chcela americká vláda prijať 110.000 utečencov, novým nariadením bol ich počet obmedzený na 50.000.


Zeman víta Trumpovo rozhodnutie pozastaviť prijímanie utečencov

Naopak pražský hrad privítal rozhodnutie prezidenta Donalda Trumpa pozastaviť na 120 dní prijímanie utečencov. Jeho hovorca Jiří Ovčáček dnes na Twitteri oznámil, že český prezident Miloš Zeman sa dlhodobo vyjadruje proti prijímaniu moslimských migrantov a teraz “máme v USA spojencov”.

“Prezident USA Donald Trump chráni svoju krajinu, ide mu o bezpečnosť občanov. Presne to, čo elity EÚ nerobia,” reagoval Ovčáček podľa webu Novinky.cz na zverejnenie Trumpovho nariadenia.

“Pán prezident sa dlhodobo vyjadruje proti prijímaniu moslimských migrantov. Bezpečnosť občanov ČR je prioritou. Teraz máme spojenca v USA,” dodal Ovčáček.

Irán skritizoval Trumpovo nariadenie o pozastavení vydávania víz Iráncom

Iránsky prezident Hasan Rúhání sa naopak, vyjadril kriticky. Nesúhlasí ani s Trumpovým rozhodnutím postaviť múr na hranici USA s Mexikom. “Časy rozdeľovania ľudí múrmi sú definitívne preč,” povedal Rúhání a dodal, že cestou k riešeniu sporov je dialóg.

Podľa iránskeho prezidenta “žijeme v časoch globalizácie… ktorá urobila zo všetkých národov susedov”. K lepšiemu porozumeniu iných kultúr, a tým aj k väčšej tolerancii, prispieva obzvlášť turizmus, upozornil Rúhání.

Diplomatické vzťahy medzi Iránom a USA sú prerušené už takmer 40 rokov. Iránske vedenie patrí v súčasnosti medzi úhlavných politických nepriateľov Wahshingtonu.

Po islamskej revolúcii z roku 1979 emigrovali milióny Iráncov do USA, predovšetkým do Kalifornie. Mnohí obyvatelia Iránu sa teraz obávajú, že po nástupe Trumpa do prezidentskej funkcie už nebudú môcť navštevovať svojich príbuzných v USA.

http://www.hlavnespravy.sk/trump-zakazal-syrskym-utecencom-vstup-do-usa/890817

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.