Po D. Trumpovi aj Svätý Otec František podporil Pochod za život organizovaný vo Washingtone. + Islamisti plánujú austro-kalifát! Agresívne gangy imigrantov útočia vo Viedni. + Rakúšania chcú zastaviť prílev migrantov zo strany Slovenska

Vatikán/USA 28. januára (RV) Pápež František vyjadril plnú podporu Pochodu za život, do ktorého sa včera vo Washingtone, ale aj v ďalších amerických mestách, zapojili tisíce veriacich. Každoročne tento pochod pripadá na 27. januára, kedy si Spojené štáty pripomínajú legalizovanie potratu rozsudkom najvyššieho súdu v roku 1973.

V liste, ktorý zaslal vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin, sa píše:

„Jeho Svätosť pápež František zasiela srdečný pozdrav a ubezpečuje o svojej blízkosti v modlitbe tisíce mladých ľudí z celej Ameriky, ktorí sa zišli v arcidiecéze Washington a diecéze Arlington na ročnom každoročnom Pochode za život. Jeho Svätosť je hlboko vďačná za toto pôsobivé svedectvo o posvätnosti ľudského života. Ako jasne uviedol, «hodnota ľudského života je taká veľká a právo na život nevinného dieťaťa, ktoré rastie v lone svojej matky, je také neodňateľné, že žiadne údajné právo … nemôže ospravedlniť ukončenie toho života» (porov. Amoris Laetitia, 83). Verí, že táto akcia, počas ktorej tak veľa amerických občanov hovorí v mene našich najbezbrannejších bratov a sestier, prispeje k mobilizácii svedomia na obranu práva na život a účinných opatrení, aby bola zaistená adekvátna právna ochrana. Svätý Otec všetkým srdečne udeľuje svoje apoštolské požehnanie, ako záruku posily a pokoja v Pánovi“.

Na Pochode za život sa zúčastnil aj viceprezident USA Mike Pence, ktorý povedal: „Život opäť v Amerike zvíťazí“. Novozvolený americký prezident Donald Trump nechal zablokovať federálne zdroje pre mimovládne medzinárodné organizácie, ktoré propagujú potrat. Manifestujúcich podporil aj prostredníctvom správy na sociálnej sieti Twitter.

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20170128003

Trump ochrancom života: Máte moju podporu!

USA, 27.1.2017 (kath.net) 020 133 – V USA sa v piatok konal veľký „Pochod za život“, na ktorom sa zúčastnili státisíce ľudí, mnohí politici a mnohí kardináli a biskupi. Krátko po 17 00 hod. Donald Trump cez Twitter oznámil:
„Tento pochod je taký dôležitý. Všetkým, ktorí dnes pochodujete: Máte moju plnú podporu.“
Viceprezident Mike Pence sa zúčastnil na pochode priamo. V príhovore vyhlásil, že sa cíti poctený byť prvým viceprezidentom v histórii USA, ktorý sa na tomto pochode zúčastňuje:
„Som pro-life a nebudem sa za to ospravedlňovať. Neoddýchneme si, dokiaľ nedosiahneme kultúru života v USA! Národ, ktorý nestojí za životom, nebude dlho existovať.“

Kardinál Dolan mal na pochode krátky príhovor a neskôr na Twitteri napísal: „Aleluja za tieto odvážne duše, ktoré sa zúčastňujú na Pochode za život, predovšetkým za mladých ľudí.“
Pozdravy najväčšiemu pochodu za život na svete, na ktorom sa podľa EWTN zúčastnilo viac ako 500 000 ľudí, poslal v piatok aj pápež František, ktorý v liste napísal, že nič nedokáže ospravedlniť, ak sa nevinné dieťa v tele matky zavraždí. Pápež sa poďakoval za „veľkolepé svedectvo o svätosti každého ľudského života“.

Islamisti plánujú austro-kalifát!

Viedeň, 28.1.2017 (kath.net) Rakúske štátne orgány rozbili vo štvrtok v Grazi a vo Viedni od r. 2015 sledovanú sieť prívržencov tzv. „Islamského štátu“ (IS).
Členovia islamisticko-salafistickej siete očividne plánovali založiť v Rakúsku istý druh austro-kalifátu, ako informoval denník „Die Presse“. Pri zásahu nasadili 800 členov bezpečnostných síl, vykonali 16 domových prehliadok a 14 ľudí zatkli, medzi nimi aj 3 ženy.
Okrem toho zabavili 140 digitálnych nosičov dát, ktoré sa teraz vyhodnotia. Zatknutých štátna prokuratúra obvinila okrem spojenectva s IS aj z vytvorenia kriminálneho gangu a založenie protištátnej organizácie.

 

 

Rakúšania žijú v strachu. Agresívne gangy imigrantov útočia vo Viedni na dennej báze

Rakúšania na začiatku migračnej krízy otvorili migrantom náruč a kritizovali krajiny V4, vrátane Slovenska kvôli údajnej xenofóbii a neochote zobrať si na svoje územie imigrantov z Afriky a Ázie. Teraz sa však ukazuje akú chybu naši západní susedia urobili. Imigranti sa vo Viedni zgrupujú do gangov a každodenne napádajú ľudí

Vlna násilia vo Viedni eskaluje. Rakúšania žijú v strachu, že budú napadnutí gangami imigrantov. Prepadnutia a bitky sa stávajú bežným javom v tomto historickom hlavnom meste. Informoval o tom portál Express

Jednou z posledných obetí násilia imigrantov sa stal aj známy rakúsky huslista Michael Buchmann. 48-ročného hudobníka napadli mladí imigranti po tom čo ich upozornil, že na stanici metra je zakázané fajčiť. Buchmannovi teraz hrozí koniec kariéry keďže pri útoku mu imigranti zlomili prst.

Do gangov sa imigranti zoskupujú podľa svojho etnického pôvodu. Svoje pôsobenie majú gangy podelené po celom meste. Oblasť Praterstern je kontrolovaná gangom zo severnej Afriky a je považovaná za najhoršiu časť mesta kvôli najvyššej kriminalite. Hoci polícia zvyšuje svoju prítomnosť v tejto oblasti stále sa jej nedarí skoncovať so zločinmi.

Na druhej strane mesta v okolí vlakovej stanice je teritórium Afgáncov. Obeťou útoku sa stal aj známy rakúsky novinár, ktorý bol brutálne napadnutý v Karlsplatz gangom migrantov. Novinár sa stále zotavuje v nemocnici zo zlomeninou ramena.

Trestná činnosť vykonávaná prisťahovalcami v Rakúsku prudko vzrástla v roku 2016. Bolo zaznamenaných celkovo 22.000 nahlásení trestných činov, ktoré vykonali imigranti. Od začiatku imigračnej vlny, ktorá postihla Rakúsko výrazne vzrástli aj sexuálne útoky vykonávané žiadateľmi o azyl.

Samuel Gdovin

http://www.hlavnespravy.sk/rakusania-ziju-v-strachu-agresivne-gangy-imigrantov-utocia-vo-viedni-na-dennej-baze/890679

 

Rakúšania chcú zastaviť prílev migrantov zo strany Slovenska. Uvažujú o prísnejších kontrolách na našej spoločnej hranici

Rakúšania chcú zastaviť prílev migrantov zo susedných krajín. Preto minister obrany našich západných susedov Hans Peter Doskozil vypracoval konkrétny návrh a chce zaviesť prísnejšie kontroly na hraniciach so susedmi vrátane Slovenska

Jeho návrh obsahuje niekoľko zaujímavých momentov, ktoré v najbližšom období mieni prerokovať s rakúskym ministrom vnútra, pretože to sa, pochopiteľne, týka kompetencií jeho rezortu. Minister obrany Rakúska Hans Peter Doskozil prezradil, že nové opatrenia by pomohli znížiť počet nelegálnych migrantov, ktorí sa dostávajú na územie republiky zo susedných krajín – vrátane Slovenska. Samozrejme, zo strany Slovenska do Rakúska smeruje ten najmenší počet migrantov, ale tie opatrenia by sa mali týkať aj našej spoločnej hranice.


Podľa tohto návrhu do kontroly na hraniciach by mali „zainteresovať“ aj rakúsku armádu, ktorá by preverovala napríklad aj vlaky prichádzajúce zo Slovenska. Ako vždy v takých prípadoch kompetentní žiadajú „financie a ľudí“ a preto rakúsky minister by chcel zvýšiť počet príslušníkov polície a vojakov, ktorí chránia hranice. Samozrejme, by sa na to mali byť vyčlenené aj ďalšie finančné prostriedky z rozpočtu.

Najbližším zaujímavým podujatím v tomto smere bude konferencia ministrov vnútra krajín centrálnej Európy, ktorá by sa, podľa predpokladov, mala konať 8. februára vo Viedni a ktorú taktiež zorganizuje minister obrany Rakúska Hans Peter Doskozil spolu s rezortnými kolegami. Svoju účasť na tejto konferencii už potvrdilo 16 krajín zo širšieho a bližšieho okolia.

Rakúsky minister pre médiá prezradil, že jednou z tém konferencie budú otázky urýchlenia vyhostenia nelegálnych prisťahovalcov do ich domovských krajín a posilnenie ochrany vonkajších hraníc Európskej únie. Počas rokovaní určite bude prezentovať aj iné návrhy.

Eugen Rusnák

http://www.hlavnespravy.sk/rakusania-chcu-zastavit-prilev-migrantov-zo-strany-slovenska-uvazuju-o-prisnejsich-kontrolach-na-nasej-spolocnej-hranici/888108

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.