Kotlebova výzva Ficovi: Poďme naživo! + Robert Fico chváli Hitlera a znovu nadáva na cigánov

Predseda SMERu Robert Fico v relácii v RTVS vyhlásil, že zvolenie Mariana Kotlebu za predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja bol experiment, ktorý kraju poškodil a treba ho ukončiť.

Fico to urobil zbabelo v relácii, v ktorej Marian Kotleba nebol prítomný a kde nemal možnosť obhájiť výsledky jeho práce. Preto ho Marian Kotleba, ako predseda opozičnej strany, vyzýva na priamu konfrontáciu ohľadne výsledkov práce v BBSK do relácie vysielanej v priamom prenose.

Veríme, že premiér Fico ako chlap, ktorý vraj zvládne spraviť 1000 klikov, nebude mať problém prijať túto výzvu a vybaviť priestor na živé vysielanie vo verejnoprávnej RTVS. V prípade, ak by sa mu tento priestor nepodarilo vybaviť, sľubujeme, že sa pokúsime nájsť priestor na živé vysielanie v alternatívnych médiách.

Predsedovi SMERu Robertovi Ficovi sme túto výzvu zaslali aj v písomnej podobe na adresu sídla strany SMER.

List Ficovi – vyzva do televizneho duelu

http://www.naseslovensko.net/nase-nazory/vyhlasenia/kotlebova-vyzva-ficovi-podme-nazivo/

Robert Fico: „Hitler mal dobrý ekonomický program“

V politickej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy (do ktorej nedostala ĽS Naše Slovensko od volieb ani jednu pozvánku) zaútočil premiér Fico na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Mariana Kotlebu. Podľa premiérových slov musí experiment v Banskej Bystrici skončiť.

Robert-Fico-Marian-KotlebaPremiér Mariana Kotlebu tiež obvinil, že v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) sa prakticky nič nerobí. Samozrejme, že Robert Fico nevie takmer nič o tom, čo sa v BBSK robí a čo nerobí. Nevie to, pretože BBSK ignoruje a Mariana Kotlebu ako jediného župana nepozýva dokonca ani na pracovné rokovania na Úrad vlády SR! Keby sa premiér Fico aspoň okrajovo zaujímal o skutočné dianie v BBSK, tak by vedel, že kraj pod vedením ĽS Naše Slovensko dosahuje oveľa výraznejšie úspechy, ako dosahoval pod vedením bývalých SMERáckych županov, ktorí ho zadlžili o viac ako 70 miliónov eur. Premiér Fico však vie napríklad to, že BBSK nemôže čerpať eurofondy, pretože sám vyriekol myšlienku, že Kotlebovi treba správu eurofondov zobrať a presunúť ich na niektorého nominanta SMERu. A keďže vedenie BBSK na čele s Marianom Kotlebom odmietlo eurofondy rozkrádať, tak premiér Fico svoju výstrahu aj splnil a o eurofondoch pre BBSK dnes rozhodujú ministri z vlády. Ako zámienku na odobratie eurofondov použila vláda vykonštruované obvinenie z nelegálneho zamestnávania na Úrade BBSK, ktoré “odhalil”, ako inak, opäť len vládny Inšpektorát práce.

Okrem toho, premiér Fico, bývalý kovaný boľševik a člen Komunistickej strany Československa, opätovne označil ĽS Naše Slovensko za „extrémistickú“ stranu. Toto prázdne klišé z premiérových úst by už ani nestálo za komentár, keby Fico následne nevyjadril názor, že „Hitler mal dobrý ekonomický program“. Predpokladáme, že ako trojnásobný premiér Slovenskej republiky a hlavný architekt národného hospodárstva dokáže relevantne ohodnotiť ekonomické programy jednotlivých režimov. Odhliadnuc od vojnových hrôz mala Hitlerova NSDAP totiž skutočne pozoruhodný ekonomický program. Viete si však predstaviť, že by rovnaké konštatovanie vyslovil napríklad Marian Kotleba? Neboli by jeho výroky okamžite prešetrované „znalcami“ z novovznikajúceho odboru politického extrémizmu, ktorých jedinou úlohou je chrániť vládnych a štandardných politikov pred kritikou? Nebol by hocikto iný za takýto výrok okamžite mediálne lynčovaný?

Na zbabelé útoky Roberta Fica a ostatných predstaviteľov štandardných politických strán sme si už zvykli. Útočia vždy zákerne a z pozície moci. Vedia, že RTVS ovládaná nominantmi vlády nám priestor na obhajobu neposkytne. Rovnako nám ho neposkytnú ani súkromné médiá, vlastnené mecenášmi a oligarchami. Pravda je však taká, že premiéra Fica a štandardných politikov nedesí história a dejepis. Desí ich náš nekompromisný protikorupčný program, naše skutočné percentá v prieskumoch a naša odhodlanosť spraviť s nimi a so všetkými zlodejmi a vlastizradcami krátky proces.

http://www.naseslovensko.net/nase-nazory/robert-fico-hitler-mal-dobry-ekonomicky-program/

 


Fico perlil v diskusii: Slová, ktoré ste dávno nepočuli, VIDEO vrátil sa k starému slovníku!

BRATISLAVA – Hosťami pravidelnej relácie televízie TA3 V politike boli v nedeľu všetci traja najvyšší ústavní činitelia – prezident Andrej Kiska, predseda Národnej rady Andrej Danko aj premiér Robert Fico. Práve posledný uvedený prekvapil svojim „zrecyklovaným“ slovníkom, keď namiesto o Rómoch, hovoril o Cigánoch. Podobne sa o nich vyjadroval už aj v roku 2001 v rámci vtedajšej predvolebnej kampane.

Fico sa pustil do Kotlebu: Experiment v Banskej Bystrici musí skončiť

Jednou z tém, ktorú Robert Fico s moderátorom Norom Dolinským preberal, bolo aj riešenie rómskej problematiky a situácie s občanmi, ktorí odmietajú pracovať. Premiér sa vyjadril, že Slovensko pociťuje nedostatok pracovnej sily, no existujú regióny, kde nezamestnanosť dosiahla až 18 percent a firmy tam aj napriek tomu nie sú schopné zohnať ľudí.

„Sme v krajine, kde pociťujeme absolútny nedostatok pracovnej sily. Dokonca sme uviedli niekoľko príkladov pri poslednom výjazde v Malackách, že niektoré firmy začínajú prenášať výrobu do zahraničia, pokiaľ nenájdu dostatok pracovných síl tu na Slovensku. Prestávam tomu rozumieť, pretože prídeme do okresu, kde je 18-percentná nezamestnanosť, príde zamestnávateľ a povie, že ponúka prácu pre nekvalifikovaných ľudí za 700-800 eur, ale nevie nájsť troch ľudí, ktorí by chceli pracovať,“ zdôraznil premiér a dodal, že tu máme kategóriu v štruktúre nezamestnaných. „a nehovorím len o Cigánoch, ale všeobecne, ktorá nechce pracovať, zneužíva sociálny systém a ešte aj otravujú ľudí, ktorí žijú vedľa nich“. Ďalšie slová premiéra boli ešte tvrdšie: „Zakročíme proti ľuďom, ktorí vyciciavajú tento štát.“

Fico perlil v diskusii:
Zdá sa, že Robert Fico sa rozhodol tlačiť na práve túto formu rétoriky, pretože v podobnom duchu sa vyjadril už aj v Sobotných dialógoch Slovenského rozhlasu, kde povedal: „Je mi jedno, či ide o zneužívanie dávok Cigánmi alebo niekým iným. To je to isté.“

Minulý týždeň na výjazde v Zlatých Moravciach zase uviedol, že nedostatok pracovnej sily je podľa neho fenoménom, ktorý už začína trápiť celé Slovensko. Problémom je podľa premiéra skladba uchádzačov o prácu. „Polovička nezamestnaných sú Cigáni, ktorí nemajú dokončené ani základné vzdelanie. Potom tam máme ľudí, ktorí majú na krku exekúcie, títo nepôjdu pracovať, lebo sa obávajú, že im okamžite skočí exekútor na ich plat,“ podotkol Fico.

Aj pred 16-timi rokmi sa dalo z Ficových úst počuť slovo Cigán. Použil ho taktiež v súvislosti s rómskou problematikou počas predvolebnej kampane v roku 2001 v Krupine, kde zaujal nekompromisné stanovisko. „Nemôžeme prísť do zahraničia, do Nemecka, kde videli Cigána len v červenej sukni tancovať, pretože tam žiadnych Rómov v podstate nemajú a nemôžeme sa tváriť, že viete my sme zlí a my tým Rómom ubližujeme,“ rečnil Fico a dodal, že im natvrdo treba povedať, že Rómovia robia deti preto, lebo chcú peniaze.

http://www.topky.sk/cl/100535/1605283/Fico-perlil-v-diskusii–Slova–ktore-ste-davno-nepoculi–VIDEO-vratil-sa-k-staremu-slovniku-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.