Poslankyňa Grausová na dnešnej schôdzi navrhla poslancom pomodliť sa Otčenáš. Vysmiali ju. + Lipšicove sprisahanie skutočne existuje

Prvé zasadnutie zákonodarného zboru v roku 2017 chcela poslankyňa Natália Grausová z ĽS-NS začať modlitbou Otčenáš
Podpredseda Národnej rady SR Béla Bugár (Most-Híd) dnes otvoril 12. schôdzu parlamentu, ktorá je prvým zasadnutím zákonodarného zboru v roku 2017. Zároveň ide o prvé rokovanie pléna podľa nových pravidiel, ktoré priniesla širokodiskutovaná novela Rokovacieho poriadku NR SR.

Na snímke Natália Grausová za svojím pracovným stolom v rokovacej hale

V rámci procedurálnych návrhov zaznel návrh z úst poslankyne Natálie Grausovej, aby nový parlamentný rok začali modlitbou Otčenáš. V sále mal v tej chvíli nastať búrlivý smiech.

Následne z prítomných 118 poslancov za tento návrh hlasovalo len 18 z nich. Otvorene proti ich bolo 23 (takmer všetci z SaS), zdržalo sa ich 59 a osemnásti nehlasovali.

Zaujímavosťou tohto hlasovania je, že návrh podporili okrem straníckych kolegov Natálie Grausovej aj niektorí poslanci z hnutia Sme rodina a medzi nimi aj Boris Kollár, ktorý, zdá sa, napĺňa slová o “neviestke” v biblickom citáte “Mýtnici a neviestky vás predbehnú do nebeského kráľovstva” a zahanbuje tak deklarovaných kresťanov v parlamente. Okrem ochoty pomodliť sa a dobre začať nový pracovný rok totiž včera pre novinový portál TV Markízy v rozhovore uviedol, že hoci je “hriešnik”, bude stáť až do konca, “posledný pred kostolom s mečom” a budú ho “musieť zabiť, aby ho mohli zbúrať.”

Marína Kovačičová

http://www.hlavnespravy.sk/poslankyna-grausova-na-dnesnej-schodzi-navrhla-poslancom-pomodlit-sa-otcenas-vysmiali-ju/892144
Lipšicove sprisahanie skutočne existuje

Minister vnútra Daniel Lipšic pred pár dňami odvážne uviedol, že dlhé roky existuje medzi politikmi naprieč spektrom dohoda. Podľa nej korupčné kauzy týkajúce sa politických strán a zainteresovaných ekonomických skupín sa nebudú vyšetrovať. Takúto dohodu nazývam sprisahaním. Zločineckým. Pripomeniem dôkaz, že je to naozaj tak.

V novembri roku 1999 mi ako politickému reportérovi televízie Markíza jeden z poskokov Mikuláša Dzurindu priniesol kópiu dvoch zmlúv medzi firmou Siemens a firmou pokladníka KDH TV COM za približne 30 miliónov korún. Firma TV COM bola priamo integrovaná do KDH a zamestnávala oficiálne straníckych funkcionárov. Na základe spomínanej zmluvy mala vykonať práce v súvislosti s projektom Verejného osvetlenia Bratislavy. Zmluvy boli z 15. júna 1996 a z 30. septembra toho istého roku a išlo v nich napríklad o „čiastočný inžiniering stavebnej činnosti a čiastočnú marketingovú realizáciu stavebnej realizácie“. Nádherný jazyk, že? Zmluvy však mali jednu podstatnú chybičku. Siemens sa totiž víťazom „verejnej súťaže“ na modernizáciu verejného osvetlenia Bratislavy stal až v druhej polovici októbra!

Z tohto prípadu sa stala obrovská kauza. Podľa všetkých objektívnych kritérií išlo o jeden z najčistejších prípadov gorilieho klientelizmu v našich dejinách. Politická strana dostala na tú dobu obrovské peniaze od firmy v čase, keď ešte nebola ani len vyhlásená verejná súťaž. Pre tých, ktorí nie sú z Bratislavy alebo si už na to obdobie veľmi nepamätajú, pripomínam, že KDH významne spolurozhodovalo o všetkých záležitostiach hlavného mesta a malo kľúčový vplyv aj na rozhodovanie komisie. Siemens vyplatenie peňazí bez problémov priznal. Zdalo by sa teda, že vyšetreniu prípadu a potrestaniu komunálnych zlodejov a ich klientov nič nebude brániť.

Samozrejme, stala sa figa borová. Neviem už, ako to presne znelo, ale neskoršie rozhodnutie polície bolo asi v tom duchu, že žiaden trestný čin sa nestal. Hoci boli k dispozícii všetky dôkazy! Pritom ministri vnútra v tom čase pochádzali z SDK, respektíve SDKÚ. Teda z klanu, ktorý mi na začiatku ako novinárovi spomínané zmluvy poskytol s jediným zámerom – poškodiť KDH. A veľmi ich hnevalo, že som im neskočil na lep. Ale o tom možno niekedy inokedy.

Tento text nie je o KDH, ale o systéme. O gorilých chlpatých rukách. A tie u takzvanej pravice (hoci gorila je dnes aj o ľavici) začali mocnieť na zlodejstvách v samospráve hlavného mesta. Ešte dávno, za Mečiara.

Keď som sa ako novinár snažil na magistráte získať o prípade podrobnejšie informácie, posadil si ma do kancelárie jeden vplyvný predstaviteľ. Najprv bol členom DÚ, potom aj SDK a SDKÚ. Medzi štyrmi očami mi povedal dve veci. Prvá, že : „tie k..y kádéhácke nás vtedy (v roku 1996) oj..li, lebo tento zárobok nám zatajili“. A druhá vec, a to som si zapamätal dodnes: „Pán redaktor, musíte pochopiť, že Mečiar nás chcel zničiť. Potrebovali sme (DÚ, KDH, DS, pozn. aut.) ekonomicky prežiť. Jedinou možnosťou bolo brať provízie z veľkých bratislavských tendrov a predajov. A vždy sme sa spravodlivo delili 3:2:1 (DÚ, KDH, DS, pozn. aut.). Bol to taký príspevok na demokraciu.“

Netreba asi nikomu pripomínať, že v kradnutí pokračujú dodnes. A nielen v Bratislave. Je úplne jasné, prečo Mikuláš Dzurinda hovorí, že Gorila pravicu zbližuje. Len nepovedal, že ich chlpaté gorilie ruky zvierajú už od začiatku deväťdesiatych rokov. A veľmi pevne.

https://pavolpavlik.blog.sme.sk/c/287797/Lipsicove-sprisahanie-skutocne-existuje.html

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.