Prieskum: Parlamentné voľby by v januári vyhral Smer-SD. Druhá by skončila SaS, alebo ĽSNS? + Tlačová konferencia ĽSNS s krížikmi na hrudi: Vznik politickej polície považujeme za prejav fašizmu vládnej moci

Podľa prieskumu by sa ku koncu januára na voľbách zúčastnilo 69 percent opýtaných
Ak by sa parlamentné voľby konali ku koncu januára, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 27,9 percenta hlasov. V Národnej rade (NR) SR by obsadil 46 kresiel. Druhá by vo voľbách skončila SaS, ktorá by získala 13,2 percenta hlasov a 22 kresiel v parlamente. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý na vzorke 1008 respondentov uskutočnila agentúra Focus v dňoch 21.-27. januára.

O tretie miesto by sa delila Kotlebova – Ľudová strana Naše Slovensko s OĽaNO-NOVA, ktoré by rovnako získali 10,2 percenta a 17 kresiel v parlamente. Do Národnej rady SR by sa v januári dostali ešte ďalšie štyri strany, a to SNS so ziskom 10,1 percenta hlasov a v parlamente by získala 17 mandátov. Nasledovala by strana Sme rodina – Boris Kollár, ktorú by volilo 7,4 percenta voličov a v Národnej rade SR by obsadila 12 kresiel, strana Most-Híd by získala 6,4 percenta hlasov a 10 kresiel v parlamente. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH so ziskom 5,3 percenta a deviatimi mandátmi.

Za bránami parlamentu by skončilo SMK-MKP s 3,4 percenta, SZS s 1,4, KSS s 1,2, #Sieť s 0,9 a SDKÚ-DS s 0,7 percenta.

Podľa prieskumu by sa ku koncu januára na voľbách zúčastnilo 69 percent opýtaných. Voliť by nešlo 20,5 percenta respondentov a 10,5 percenta opýtaných nevedelo odpovedať. Agentúra sa respondentov pýtala, ktorej strane alebo hnutiu by dali hlas, pričom im dala zoznam kandidujúcich strán a hnutí aj s možnosťou “iná strana”.

http://www.hlavnespravy.sk/prieskum-parlamentne-volby-by-v-januari-vyhral-smer-sd-druha-by-skoncila-sas/892991

Druhá by skončila SaS, alebo ĽSNS?

Tlačová konferencia: Vznik politickej polície považujeme za prejav fašizmu vládnej moci

Od začiatku volebného obdobia predstavitelia vlády rozprávajú o boji proti fašizmu a extrémizmu, pričom často tým mieria práve na ĽS Naše Slovensko. Pozrime sa však na to, kto je na Slovensku skutočný fašista a extrémista. Robert Fico v sobotu 28.1.2017 v relácii v RTVS vyslovene pochválil program Adolfa Hitlera. Ten istý Robert Fico o pár dní neskôr ohlásil vznik elitnej jednotky politickej polície, ktorej úlohou je sledovať občanov a trestať ich za nepohodlné politické názory. A sú poslanci Ficovej vládnej koalície, ktorí dnes s podporou štandardnej opozície schválili vyslanie 152 slovenských vojakov, ktorí majú ísť provokovať Rusov na lotyšsko-ruské hranice.

Poslanci ĽSNS vystúpili na tlačovej konferencii s krížikmi na hrudi

ĽS Naše Slovensko pritom nikdy takéto opatrenia nenavrhovala a ani za ne nehlasovala. Kto je teda na Slovensku skutočný extrémista a fašista?!

Robert Fico nedávno tiež kritizoval aj údajnú nečinnosť Mariana Kotlebu v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Urobil tak zbabelo v relácii, v ktorej Marian Kotleba nebol prítomný a teda nemal možnosť aktívne obhájiť výsledky svojej práce ako predsedu BBSK. Marian Kotleba preto vyzval Roberta Fica, ako predsedu koaličnej strany, na konfrontáciu v priamom televíznom prenose. Robert Fico však namiesto prijatia tejto výzvy na televízny duel ohlásil vznik špeciálneho odboru politickej polície, zameraného na potieranie názorov skutočných oponentov súčasnej vlády.

http://www.naseslovensko.net/tlacove-konferencie/tlacova-konferencia-vznik-politickej-policie-povazujeme-za-prejav-fasizmu-vladnej-moci/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.