Kandidát na ombudsmana A. Čulen píše list premiérovi v súvislosti s policajnou „návštevou“ u Profesora M. Ďuricu a žiada vysvetlenie. + Na margo včerajšieho „divadla“ ľavicových extrémistov na výbore pre Ľudské práva

Vážený pán premiér,

Anton Čulen je členom Politických väzňov Zväzu protikomunistického odboja

v piatok 3. 2. 2017 prišli príslušníci kriminálnej polície v civile a zazvonili na zvončeku na dverách pána Profesora Milan Š. Ďuricu s tým, že hľadajú riaditeľa Ústavu dejín kresťanstva, kňaza Vdp. Jána Košiara.

Dovoľte, aby som uviedol, že pán Profesor M. Ďurica má už viac ako 90-rokov a je to svetovo uznávaný historik a katolícky kňaz, ktorý napísal množstvo kníh a publikácii. Podľa vyjadrenia jeho opatrovateľky bolo na odznakoch príslušníkov polície uvedené, že sú členmi kriminálnej polície. Tieto skutočnosti boli na webe Aliancie za nedeľu – Slovensko, o.z. uvedené ešte v ten istý deň večer. V sobotu som preto navštívil pána Profesora, ktorý mi potvrdil, že to je naozaj pravda. V nedeľu 5. 2. 2017 v relácii RTVS O 5 minút 12 pán poslanec za koaličnú SNS Anton Hrnko aj za prítomnosti pána ministra vnútra R. Kaliňáka bez toho, aby sa ho niekto na niečo spýtal uviedol, že:
„No predovšetkým na úvod by som chcel povedať, že v tlači prebehla správa, že nejakým spôsobom táto novovzniknutá jednotka „molestovala“ pána profesora Ďuricu. Ja som si to overoval, nie je to pravda. Bolo by to veľmi zlé, keby začala vedeckú dišputu, vedeckú debatu policajná jednotka takže v tomto zmysle by to nebolo dobré“.

V nedeľu 5. 2. 2017 som sa neúspešne pokúsil telefonicky zistiť cez linku na Mv SR a Krajské operačné stredisko Bratislava, kto a prečo kontaktoval spomínaného pána Profesora M. Ďuricu a prečo hľadali Vdp. Jána Košiara. Nepochodil som ani v pondelok cca o 16. 00 hodine na Prezídiu policajného zboru.

Chcem sa Vás teda spýtať: Z akého dôvodu sa príslušníci polície snažili kontaktovať pána Profesora M. Ďuricu a Vdp. J. Košiara? Bolo to preto, že pán Profesor M. Ďurica je odborníkom na obdobie prvej Slovenskej republiky?

Hľadala polícia kňaza Vdp. Jána Košiara azda preto, že že vybavil licenciu u talianskej filmovej spoločnosti RAI na verejné premietanie filmu „Bitky pri Viedni“ na Slovensku, filmu, ktorý riaditeľ RTVS označil za xenofóbny a nacionalistický, a nedovolil ho z toho dôvodu odvysielať? Ako je to možné, že poslanec koaličnej strany – ktorý napokon nemá v tomto smere žiadnu kompetenciu – aj za prítomnosti Ministra Vnútra SR dementuje návštevu polície u spomínaného profesora, i keď samotný Profesor a jeho opatrovateľka návštevu polície v civile potvrdili?

Začína niekto na Slovensku znovu prenasledovať a perzekvovať katolíckych kňazov, historikov a čestných ľudí za ich postoje, názory a činnosť podľa ich svedomia, tak ako to bolo aj za bývalého komunistického režimu?

Pán premiér, verím, že veľa vecí sa môže diať aj bez vášho súhlasu a vedomia. Prosím vás preto o preverenie spomínaného policajného postupu.

Vopred Vám ďakujem za Vašu skorú odpoveď,

Anton Čulen, predseda AZN, člen PV ZPKO a kandidát na ombudsmana

Kópia: Konferencia biskupov Slovenska, politická strana Kotleba – Ľudová strana naše Slovensko, Matica Slovenská, PV Zväz protikomunistického odboja, občianske združenie Magnificat Slovakia, talianska filmová spoločnosť RAI, TASR, SITA, médiá

 

 

Na margo včerajšieho „divadla“ ľavicových extrémistov na výbore pre Ľudské práva

Na konci vznikla rozrtržka, lebo pani poslankyňa Zimenová navrhla uznesenie, v ktorom by ma poslanci neodporučili na hlasovanie do NRSR, z akéhosi morálneho dôvodu. Po búrlivej diskusii bolo nakoniec rokovanie prerušené a pokračovalo po porade. Drvivá väčšina poslancov výboru bola totiž proti takémuto uzneseniu a odmietla o ňom aj hlasovať. Nakoniec po krátkej porade bolo toto uznesenie zrušené, lebo pani poslankyňa N. Grausová avizovala, že ĽSNS sa obráti s podaním na Ústavný súd SR.

Nakoniec poslanci uznesením schválili
všetkých troch kandidátov na voľbu VOP do NRSR.

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.