Stanovisko predsedu KBS k iniciatíve dánskej ministerky Ully Tørnæsovej + Zákon proti extrémizmu je fašistická prax, Anton Čulen

Spoločne s africkými biskupmi odmietam ideologickú kolonizáciu rozvojových krajín, keď sa pod rúškom ľudsko-právneho jazyka propaguje zabíjanie nenarodených detí

Bratislava 10. februára (TK KBS) Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský vyjadril znepokojenie nad iniciatívou dánskej ministerky Ully Tørnæsovej, ktorej zámerom je dofinancovanie mimovládnych organizácií otvorene podporujúcich potraty. Kvôli obnoveniu tvz. Mexiko City Policy zo strany americkej administratívy totiž organizácie, ktoré podporujú potraty ako metódu plánovania rodičovstva, nebudú môcť čerpať financie z federálneho rozpočtu USA.

Arcibiskup Zvolenský vyjadril presvedčenie, že takáto podmienka americkej administratívy je legitímna a v plnom súlade s Medzinárodnou konferenciou o populácii a rozvoji (ICPD), ku ktorej sa Európska únia hlási. Navyše je aj v súlade s požiadavkami rozvojových krajín a ich kultúry.

“V tomto zmysle sa chcem pripojiť k Spoločnému vyhláseniu biskupov Afriky a Madagaskaru, ktorí žiadajú ukončenie kampaní na podporu potratov na africkom kontinente. Spoločne s africkými biskupmi odmietam ideologickú kolonizáciu rozvojových krajín, keď sa pod rúškom ľudsko-právneho jazyka propaguje zabíjanie nenarodených detí v mene tzv. sexuálnych a reprodukčných práv,“ zdôraznil arcibiskup Zvolenský.

“Nepokladám za správne, aby Slovensko podporilo iniciatívu dánskej ministerky. Z tohoto dôvodu prosím predstaviteľov našej krajiny, aby neodsúhlasili finančnú pomoc pre organizácie, ktoré z potratov samé profitujú. Za omnoho užitočnejšiu pokladám podporu pre projekty, ktoré rešpektujú univerzálne hodnoty zamerané na podporu života,” dodal predseda KBS.

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20170210016

 

Ján Čarnogurský: Vláda SR je rozhasená a zúfalá, Jalaj Sulejman: Zákon proti extrémizmu je fašistická prax, Anton Čulen

Ján Čarnogurský: Vláda SR je rozhasená a zúfalá, Jalaj Sulejman: Zákon proti extrémizmu je fašistická prax, Anton Čulen: Frešo a Fedor Gál hanobia katolíkov
Protestné zhromaždenie proti základniam NATO na Slovensku v Bratislave

Ján Čarnogurský: Vláda SR je rozhasená a zúfalá


Jalal Sulejman: Zákon o extrémizme je fašistická prax


Denník N, chcete nasledovať redakciu Charlie Hebdo? Prepáčte, je to len metafora…

Kotlebov kandidát na ombudsmana chce zastaviť predstavenie o útoku nacistov na rómsku rodinu
Obdivovateľ Tisa a Kotlebov kandidát na ombudsmana chcú zastaviť divadelnú hru pre študentov o brutalite extrémistov. Nepáči sa im obraz kresťanskej sochy pred hákovým krížom, SND tvrdí, že je to metafora a odkaz nepochopili.

Extrémisti chcú na školách zastaviť protiextrémistické divadelné predstavenie Natálka. Proti hre vystúpili obdivovateľ Tisa Igor Cagáň a kandidát do parlamentu za ĽSNS Anton Čulen, ktorého Kotlebova strana navrhovala na ombudsmana.

V jednej zo scén hry Slovenského národného divadla je pred hákovým krížom socha Panny Márie. Divadlo tvrdí, že je to metafora a predstavením o brutalite nacistov a utrpení rómskej rodiny nechceli uraziť kresťanov.

https://dennikn.sk/680438/kotlebov-kandidat-na-ombudsmana-chce-zastavit-predstavenie-o-utoku-nacistov-na-romsku-rodinu/

http://www.magnificat.sk/jan-carnogursky-vlada-sr-je-rozhasena-jalaj-sulejman-zakon-proti-extremizmu-je-fasisticka-prax-anton-culen-freso-a-fedor-gal-hanobia-katolikov-oliver-stone-ziada-odtajnenie-obamovych-dokumen/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.