Na katedrálu v Žiline namaľovali hákový kríž. Podarí sa ľavicovému extrémistovi Frešovi cez projekt Natálka vyvolať nenávistné rasistické útoky proti Katolíckej Cirkvi?

Niečo podobné si ešte nikto nedovolil, na katedrálu v Žiline namaľovali hákový kríž
Udalosť vyšetruje národná kriminálna agentúra z dôvodu, že trestné činy extrémizmu sú v pôsobnosti špecializovaného trestného súdu.


Prípad už vyšetkuje NAKA. Foto: TV Markíza

Na veriacich v Žiline čakalo po večernej svätej omši nepríjemné prekvapenie. Na bočné dvere Farského kostola v centre mesta niekto namaľoval hákový kríž. Správca farnosti ihneď kontaktoval políciu. Tá má podozrenie, že ide o trestný čin extrémizmu.

V kostole Najsvätejšej trojice oslavovala Žilinská diecéza deviate výročie vzniku slávnostnou omšou. Symbol nacizmu si na dverách kostola všimol kostolník.

„Po skončení sv. omše, keď išiel pán kostolník zatvárať kostol, zhruba o tej siedmej hodine, tak tam ten nápis či obraz našiel,“ opísal správca farnosti.

Správca farnosti sa ihneď skontaktoval s mestskou políciou. Tí privolali na pomoc štátnu, no prípad napokon prebrala Národná kriminálna agentúra.

„Vzhľadom na to, že išlo o podozrenie z trestného činu extrémizmu, národná kriminálna agentúra včera vykonala ohliadku miesta činu,“ ozrejmilo policajné prezídium.

Udalosť vyšetruje národná kriminálna agentúra z dôvodu, že trestné činy extrémizmu sú v pôsobnosti špecializovaného trestného súdu.

Toto nie je jediná maľba ktorá, v úvodzovkách zdobí farský kostol. No svastiku, teda hákový kríž, si doteraz na steny katedrály nikto nedovolil nakresliť.

„Je to, by som povedal, až obľúbené miesto takýchto tzv. umelcov,“ povedal kňaz.

Správca farnosti v tom však zlý úmysel nehľadá.

„Skôr to vnímam ako adrenalín, že či nás pri tom prichytia, či sa nám to podarí, skôr taká puberťácka snaha dokázať si niečo,“ myslí si správca farnosti.

Hákový kríž na dverách kostola policajti prelepili a kostol opáskovali. Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry v tejto súvislosti už začal trestné stíhanie vo veci zločinu založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd

Pri hľadaní vinníka, ktorý tento symbol na dvere kostola nakreslil, polícia využije aj kamerové záznamy. Kostol je v centre mesta, a tam sú ich desiatky.

„Dneska ráno sa nám to trošku riedidlom podarilo odstrániť a ešte som to znova prelepil a samozrejme pretrieme to, aby to nebolo vidieť,“ dodal správca farnosti.

http://www.tvnoviny.sk/domace/1858495_nieco-podobne-si-este-nikto-nedovolil-na-katedralu-v-ziline-namalovali-hakovy-kriz

 

Inšpirácia pre extrémistu Freša na divadlo „Natalka“ 2:
Starého mládenca Pavla Vašičkanina prepadli v dome traja rómovia: Traja kumpáni (13, 15, 17) prepadli v Zborove muža (†55): Zomrel kvôli 15 eurám

Kristián 17 rokov,
Dávid 15 rokov
Karol 13 rokov

ZBOROV – Otrasný prípad sa stal na východe Slovesnka v obci Zborov. Trojica kamarátov (13, 15, 17) sa dohodla, že v dome prepadne 55-ročného muža. Tak sa aj stalo. Muža prepadli, surovo dobili a vzali mu 15 eur. Z miesta utiekli, doráňaný muž skončil v nemocnici, kde na následky ťažkých zranení, žiaľ, zomrel.

Traja kamaráti sa dohodli, že spoločne ukradnú peniaze 55-ročnému mužovi z jeho rodinného domu. Ako informovala hovorkyňa prešovských policajtov Jana Migaľová, skutok spáchali uplynulý týždeň.

http://www.tvnoviny.sk/domace/1816579_chlapci-pre-15-eur-brutalne-napadli-muza-vo-vlastnom-dome-ten-neskor-zomrel
Kristián (17), Dávid (15) a Karol (13), všetci zo Zborova, opakovane vošli cez neuzamknuté vchodové dvere do rodinného domu v Zborove a surovo napadli majiteľa. „Muža opakovane fyzicky napádali, udierali ho päsťami a kopali do hlavy, rúk, nôh ako aj hrude a žiadali od neho peniaze. Napadnutý muž peniaze odmietal vydať,“ opísala policajná hovorkyňa a doplnila, že fyzické útoky naďalej pokračovali, útočníci prehľadávali dom. Doráňaný muž nakoniec povedal, že peniaze má vo vrecku nohavíc. Išlo o 15 eur, ktoré mu následne mladí násilníci vzali a z domu odišli. „Domáci pán pri tomto útoku utrpel viaceré vážne zranenia, bol hospitalizovaný v nemocnici, kde na následky zranení zomrel,“ doplnila Migaľová.

Podľa výsledkov z vykonanej pitvy nebohého muža vyplýva, že bezprostrednou príčinou smrti bolo kardiorespiračné zlyhanie pri vnútrolebečnom poúrazovom krvácaní, zlomeninách rebier a zlomeninách tvárových kostí.

Mladíci čelia obvineniu

Dávida (15) a Kristiána (17) vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu lúpeže spáchaného v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody formou spolupáchateľstva. Najmladší z útočníkov, 13-ročný Karol, nebol obvinený, vzhľadom na svoj vek nie je trestne zodpovedný. Ak obvineným vinu dokážu, hrozí im trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

http://www.topky.sk/cl/100370/1521341/Traja-kumpani–13–15–17–prepadli-v-Zborove-muza—55—Zomrel-kvoli-15-euram

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.