Melania Trumpová sa verejne modlila Otčenáš. Teraz čelí zosmiešňovaniu a útokom. + Odsúdili moslimských migrantov, ktorí hodili cez palubu kresťanov

Posledné útoky na Prvú Dámu USA Melaniu Trumpovú na sociálnych sieťach nemajú obdoby. Zosmiešňujú jej prízvuk a náboženstvo a označujú ju všetkými možnými názvami – od rukojemníčky po prostitútku. A to všetko pre jej prednes modlitby „Otčenáš“

Manželka novozvoleného prezidenta USA Melanie Trumpová.

Melania Trumpová začala zjazd prezidenta Donalda Trumpa v sobotu na Floride prednesom modlitby Otčenáš, ktorú sa kresťania modlia v kostoloch pri každej svätej omši a veria o nej, že ju ľudstvo naučil sám Ježiš Kristus, ktorý sa ju aj prvý modlil. Dav v Orlande-Melbourne prijal modlitbu s entuziazmom.

Niektorí používatelia sociálnych sietí mali iný názor:

„Melania začala diktátorský zjazd s Otčenášom? NIE KAŽDÝ AMERIČAN JE KRESŤAN!!! Krajina nad stranou,“ tweetoval @JaimePrimak.

„Melania sa modlí (číta) Otčenáš. Ježiš sa obracia v hrobe. Ó počkajte…“ napísal @splattne.

Slovensko očami Američana.
Niekoľko používateľov na Twitteri pripomenulo tiež Melaniin predvolebný prejav počas Národnej Konferencie Republikánov, keď bola určitá pasáž prevzatá z prejavu Michelle Obamovej:

„Tentoraz aspoň Melania okopírovala Otčenáš z Biblie namiesto od Michelle Obamovej,“ uviedla @ParaComedian09.

Niektorí prispievajúci si všimli, že Melania zrejme modlitbu prečítala z poznámok, a preto hneď spochybňovali úroveň zbožnosti Trumpa, zatiaľ čo ďalší sa zasa vysmievali z jej slovinského prízvuku.

„Po hodine precvičovania by som pravdepodobne povedala Otčenáš lepšie v slovinčine ako Melania Trump v angličtine,“ uvádza @adrianshort.

„Vedela by som zarecitovať Otčenáš od konca, aj so zbraňou priloženou k hlave. Ak potrebujete túto modlitbu čítať, nie ste kresťanom (re: Melania), “ píše @NicoleAngeleen.

„Boh jej žehnaj, ale počúvať Melaniu pri Otčenáši vyznieva ako byť preklínaný, aby som sa stal Drakulom“ dodáva @carnojoe.

Ďalší používatelia dokonca použili aj osobné útoky:

“… a Melania číta Otčenáš ako prostitútka počas spovede po noci eskortu,” tweetuje @TrumpUriNation.

“Spôsob, akým Melánia dusivo hovorila Otčenáš, mi hovorí, že už týždne nerozprávala nahlas.”

Prezident Donald Trump tiež nevyviazol z tejto kritiky bez ujmy:

“Trump je stále tu, takže Melániina modlitba nefungovala,” dodal @GerryDuggan.

Viktória Dandárová

http://www.hlavnespravy.sk/melania-trumpova-sa-verejne-modlila-otcenas-teraz-celi-zosmiesnovaniu-utokom/905123


Odsúdili moslimských migrantov, ktorí hodili cez palubu kresťanov

Súd v sicílskom Palerme potrestal česť moslimských migrantov na 18 rokov väzenia za to, že počas plavby cez Stredozemné more hodili cez palubu 12 utečencov kresťanskej viery, ktorí sa následne utopili.
Prokuratúra vinníkov obžalovala z vraždy a žiadala pre nich doživotie, súd ale podľa miestnych médií odmietol uznať závažnú priťažujúcu okolnosť, ktorou mala byť nenávisť z náboženských dôvodov. Rozsudok odsúdeným taktiež uložil pokutu 1,2 milióna eur. Ďalších osem obžalovaných súd oslobodil, zatiaľ čo jeden dostal štvorročný trest za pašovanie ľudí.
Proces sa týkal udalostí z apríla 2015, kedy na člne plnom utečencov z afrických krajín vypukol konflikt medzi veriacimi rôznych náboženstiev. Podľa výpovedí svedkov pri ňom moslimskí utečenci fyzicky napadli kresťanov z Nigérie a Ghany a zhodili ich do mora. Svedkovia, ktorí boli tiež v člne, uviedli, že moslimskí utečenci zvrhli do mora neplnoletého kresťana, pretože sa nahlas modlil k Ježišovi. “Boli ako zmyslov zbavení. Chceli po nás všetkých, aby sme sa obrátili na moslimskú vieru. Kto odmietol, toho hodili do vody,“ uviedol podľa médií jeden z preživších. Ostatným, sa podľa neho podarilo prežiť, pretože sa postavili na odpor a vytvorili ľudskú reťaz, aby nespadli do vody.

https://www.novy-cas.sk/2017/02/20/odsudili-moslimskych-migrantov-ktori-hodili-cez-palubu-krestanov/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.