Prečo poslanec NR SR a historik Anton Hrnko klamal. +Preferencie ĽSNS na Topky.sk rastú. + J. L. Šveda: Lož hustne

KAUZA ĎURICA
Medzinárodne uznávaného historika, pána profesora Milana Ďuricu zrazu nečakane navštívili traja policajti v civile. Hoci do jeho bytu nevstúpili, vyznelo to ako zastrašovanie zo strany štátu.

Toho štátu, ku vzniku ktorého sa pán Ďurica celou váhou svojho spoločenského postavenia v zahraničí pričinil. Podľa svedectva, do domu, kde profesor býva, neželaných návštevníkov vpustila domovníčka. Hľadali vraj riaditeľa Ústavu dejín kresťanstva dp. J. Košiara. Policajti zo špeciálnej jednotky následne odišli.

Toto počínanie má znaky zastrašovania a psychického teroru, podobne, ako mali kedysi návštevy ŠTB u občanov prenasledovaných komunistickým režimom, alebo predtým návštevy Gestapa z nacistického režimu.

Nepríjemné až čudne zaujímavé na tom je, že člen SNS (vraj Slovenská národná strana) a takisto historik, dnes aj poslanec NR SR za koalíciu, v nedeľu 5. 2. v TV relácii O 5 minút 12 poprel, že by sa niečo také stalo. Pritom kedysi ho s pánom Ďuricom spájala nielen profesionálna, ale aj názorová príbuznosť.

Hrnko však zrazu akosi vykypel z hrnca. Len pár dní po tom, čo ho zastavili dopravní policajti a vzali mu vodičské oprávnenie… Súvislosti sú vždy viac či menej viditeľné, hoci chcú byť skryté. Sediac vedľa ministra vnútra Kaliňáka Hrnko servilne poprel, že by podriadení ministra molestovali medzinárodne známu osobnosť!

Pri šikanovaní profesora Ďuricu išlo zrejme o policajtov z novovytvorenej jednotky, ktorí vraj majú pracovať na problematike extrémizmu a terorizmu v takzvanej Národnej jednotke boja proti terorizmu a extrémizmu, ktorú 2. 2. 2017, teda deň po jej vytvorení predstavil premiér Robert Fico. Národná jednotka boja proti terorizmu, ktorá spadá pod NAKA, tak začala svoju činnosť veľkým šliapnutím vedľa, ba až krokom do priepasti… Dátum jej vzniku 1. 2. 2017 sa zapíše do dejín novodobého Slovenska čiernym písmom. Dôkazom je, že už sotva pár dní od svojho vzniku, zaoberá sa nie tým, čím by sa mala podľa svojho názvu, ale šikanuje starého človeka! Ale fuj! Toto je zdanlivo nebadané, ale veľmi výstražné a zo strany štátu aj výhražné gesto: Neopovažujte sa mať vlastný názor, a ak si to už dovolíte, nesmiete ho šíriť! Totalita ako vyšitá.

Profesor Milan Ďurica je historik, známy aj dnešnému koaličnému zlepencu oficiálne nevyhovujúcim pohľadom na prvý Slovenský štát a na osobu vtedajšieho prezidenta Dr. Jozefa Tisa. V jeho knižnici, vzhľadom na jeho zameranie sa iste nájde dostatok tzv. extrémistickej literatúry o období druhej svetovej vojny a o Slovenskom štáte. Profesor Ďurica sám je autorom viacerých kníh, ktoré možno budú označené na základe noviel trestného zákona z dielne Lucie Žitňanskej o boji proti extrémizmu rovnako.

Kandidati na ombudsmana TA3

Nie je zatiaľ jasné, prečo policajti hľadali kňaza a riaditeľa Ústavu dejín kresťanstva dp. J. Košiara. Niektorí si myslia, že ide o zastrašovanie katolíckej cirkvi. Svoje stanovisko poskytol aj kňaz Ján Košiar. O návšteve policajtov v civile sa dozvedel až sprostedkovane. “Viem o tom z médií, z internetu, tak musím počkať na ďalší vývoj. S profesorom Ďuricom spolupracujem vyše tridsať rokov. A je to pre mňa veľká česť,” vyslovil sa dp. Košiar.

Čudná „hra“ Freša a spol.

K policajnej návšteve profesora Ďuricu sa vyjadril aj Anton Čulen, ktorý ako vtedajší kandidát na post ombudsmana verejne v TV povedal: “Podľa výpovede pani opatrovateľky, bolo na odznakoch označenie Kriminálna polícia. Dôvodom tej návštevy bolo zrejme vydanie kalendára z príležitosti 70. výročia justičnej vraždy prezidenta SR Dr. Jozefa Tisa. Kňaza Jána Košiara polícia zatiaľ znovu na mieste jeho pobytu nehľadala.” Anton Hrnko teda buď vedome klamal, alebo je absolútne mimo, približne tak, ako keď mu policajti brali vodičské oprávnenie…

Ale vráťme sa k pánovi Ďuricovi. Kto je, lepšie povedané, mal by byť pre Slovensko pán profesor? Milan Ďurica bol za svoju vedeckú a kultúrnu činnosť vyznamenaný najvyšším občianskym vyznamenaním Veľkého dôstojníka Radu za zásluhy Talianskej republiky, ktorý prevzal z rúk prezidenta Talianska. Rímska Accademia Teatina per le Scienze ho poctila titulom čestného akademika. Profesor Milan Stanislav Ďurica bol členom mnohých medzinárodných vedeckých asociácií, s ktorými stále spolupracuje.

A predsa zhanobili Pannu Máriu! Máme záznam a poznáme motiváciu…

Milan Stanislav Ďurica sa narodil v roku 1925 v Krivanoch. Slovenský historik, univerzitný profesor teológie a historických vied, publicista a prekladateľ žil až do roku 1998 v Taliansku. Štrnásť rokov pôsobil na Pápežskej saleziánskej univerzite v Turíne i Ríme, 35 rokov na historickej Univerzite v Padove a 12 rokov pôsobil na Slovensku, na Univerzite Komenského v Bratislave. Ako odborník na históriu Slovenska sa profesor Ďurica venuje predovšetkým moderným slovenským dejinám, hlavne obdobiu prvej Slovenskej republiky.

V roku 1990 bol profesor Milan Ďurica Predsedníctvom Slovenskej národnej rady vymenovaný za zahraničného experta Komisie historikov na vypracovanie odborných štúdií k dejinám Slovenska 20. storočia. Od roku 1993 pôsobil ako profesor Cirkevných dejín na Cyrilo – Metodskej bohosloveckej fakulte UK v Bratislave. V tom istom roku založil Ústav dejín kresťanstva na Slovensku v Bratislave. V roku 1997 sa stal členom Vedeckej rady Ústavu pre vzťahy štátu a cirkví Ministerstva kultúry SR, v roku 2002 členom Akademického senátu Rímskokatolíckej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského a v roku 2006 členom Vedeckého kolégia Historického ústavu Katolíckej univerzity v Ružomberku.
Profesor Milan Ďurica bol ako teológ vymenovaný pápežom Jánom XXIII. za poradcu Prípravnej komisie 2. Vatikánskeho koncilu. Spolupracoval na šiestich talianskych, nemeckých a latinských encyklopedických dielach. Bibliografia jeho prác predstavuje 1700 publikácií vydaných v ôsmich jazykoch.

Anton Čulen: Pavol Frešo a Fedor Gál hanobia katolíkov

Prečo bolo treba tohto erudovaného odborníka a dnes už skutočne starého pána vystaviť politicko – policajnému šikanovaniu? A prečo to poslanec NR SR Anton Hrnko pred kamerami v prítomnosti ministra vnútra R. Kaliňáka poprel? Nuž, to sa dá len predpokladať, ale pekné ani pravdivé jeho vyjadrenie nebolo… Hrnko je v parlamente oficiálne za tzv. SNS. Pravdivo treba tomu pánovi povedať, že je tam za farizejov a sám sa ním aj svojím popretím kauzy Ďurica stal. Škoda…

http://www.spolocnezaslovensko.sk/obcianska-sebaobrana-kauza-durica/
Škandál s cenami energií zamával najnovším prieskumom: Pád Ficovho Smeru!
BRATISLAVA – Ak by sa parlamentné voľby konali vo februári, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 25,5 percenta hlasov. V Národnej rade (NR) SR by obsadil 43 kresiel. Druhá by vo voľbách skončila SaS, ktorá by získala 13,8 percenta hlasov a 23 kresiel v parlamente. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý na vzorke 1512 respondentov uskutočnila agentúra Focus v dňoch 6. – 18. februára.

Smer-SD
14%
SaS
27%
SNS
5%
ĽSNS
26%
OĽaNO
11%
MOST-HÍD
1%
KDH
5%
SME-Rodina
2%
SMK
0%
SIEŤ
0%
SDKÚ
0%
SKOK
1%
Strana zelených (SZS)
1%
iné
7%
Počet hlasov: 3223
Tretie miesto patrí Kotlebovej Ľudovej strane Naše Slovensko so ziskom 10,4 percenta hlasov a 18 kreslami v parlamente. Za ňou nasleduje SNS s 10,1 percenta hlasov a 17 mandátmi. Na piatom mieste by skončilo OĽaNO-NOVA s 9,7 percenta hlasov, ktorému by v parlamente patrilo 16 kresiel.

Do NR SR by sa vo februári dostali ešte tri strany, a to Sme rodina – Boris Kollár s 8,5 percenta hlasov a 14 mandátmi, Most-Híd so šiestimi percentami a 10 kreslami v parlamente a aj KDH s 5,5 percenta hlasov a deviatimi mandátmi. Za bránami parlamentu by skončili SMK-MKP so 4,3 percenta, SZS (1,5 percenta), #Sieť (1,3), KSS (0,8) a SMS (0,6).

Podľa prieskumu by sa vo februári na voľbách zúčastnilo 68,2 percenta opýtaných. Voliť by nešlo 20,2 percenta respondentov a 11,6 percenta opýtaných nevedelo odpovedať. Agentúra sa respondentov pýtala, ktorej strane alebo hnutiu by dali hlas, ak by sa parlamentné voľby konali tento víkend. Dala im zoznam kandidujúcich strán a hnutí aj s možnosťou „iná strana“.

Tabuľka

http://www.topky.sk/cl/100535/1611173/Skandal-s-cenami-energii-zamaval-najnovsim-prieskumom–Pad-Ficovho-Smeru-

 

Lož hustne

Februárový úvodník samozrejme nemôže vynechať spomienku na „Vítězný únor 1948“, kedy sa vraj komunisti dostali k moci.

A pripomenúť, že tak ako všetky komunistické heslá, aj toto bola čistá lož. Nielen, že komunistický teror tu bol už od roku 1945, niekde už aj od roku 1944, ale to, že tu budú vládnuť komunisti, spečatil E. Beneš už v decembri 1943 v Moskve. Kde dávno pred Jaltskou konferenciou vydal toto územie Stalinovi. Aby si splnil svoj nacistický sen o Veľkých Čechách (Beneš bol predseda národno-socialistickej strany), bol ochotný odovzdať túto krajinu aj diablovi. Nakoniec, veď bol aj agentom NKVD, pod krycím menom „19“.

Vyliezajú fanatici

Ale aj teraz, keď sa už komunisti a ich dietky otriasli, lož je aj naďalej ich jediný spôsob komunikácie s verejnosťou. Lož nehanebná a hlavne primitívna. Pretože tí inteligentnejší, ktorí si zadovážili stranícku knižku, aby mohli robiť svoju robotu, ich už opustili. A opäť vyliezajú tí najprimitívnejší a fanatici. Človek už ani nevie, či sa má smiať a či plakať, keď po internete začínajú šíriť lži už aj o tom, ako sme sa tu za komunizmu mali dobre a aká to bola super ekonomika. Súdruhovia sa spoliehajú na krátku pamäť.
Pred pár dňami som vo viedenských správach zachytil, že od nového roku majú v Rakúsku uzákonený minimálny dôchodok tisíc eur. A to tam nemali žiadne brigády socialistickej práce, stachanovcov, úderníkov, neprekračovali každú chvíľu plán, nemali stavby mládeže, záväzkové hnutie ani päťročnicu… A toť ho, dôchodok minimálne tisíc eur. Aký má u nás plat väčšina robotníkov? Samozrejme, že hneď majú aj odpoveď: to ten zlý kapitalizmus po roku 1989. Akurát nejako zabúdajú, že predsa v Rakúsku je ten neľudský kapitalizmus aj dnes a že ten náš tzv. kapitalizmus nám tu budujú starí komunisti, eštebáci a ich detičky. Z teroru a recitovania básničiek o Víťaznom februári plynule prešli na rabovanie. Veď nato bola celá veľká novembrová inscenácia vymyslená. A nehanbia sa oprašovať ani staré marxistické nezmysly, dokonca aj v parlamente. Že ich platia oligarchovia, to tým pokrokovým lúmenom nijako neprekáža, hlavne keď sú tej správnej farby. A čo nám tie eštebácke detičky predvádzajú v „literatúre“ či v divadle, na to ani nemám dostatok slušných slov. Že tzv. komunistické idey ešte nikde nič nevyriešili, naopak, znamenali iba hrôzovládu a zaostávanie, to by chceli prekričať ďalšími lžami. Nakoniec, Vilfredo Pareto už pred sto rokmi vybadal zaujímavú vec: odkedy boli vo francúzskej vláde socialisti, zisky kapitalistov sa iba zvyšovali.


Šíria nenávisť

Okrem lži, ktorá na každú spoločnosť pôsobí rozkladné, títo ľavičiari svorne so svojimi teoretikmi a novinármi vnášajú ďalšiu mimoriadne nebezpečnú vec do spoločenského organizmu: nenávisť. Nekonečnú nenávisť hlupáka voči svetu, ktorý sa nespráva podľa ich slabomyseľných ideálov. Nakoniec nenávisť voči všetkému lepšiemu a krajšiemu hlása marxizmus od samého začiatku. No vďaka masmédiám je najnovšie táto nenávisť už úplne utrhnutá z reťaze. A na tú by sme si mali dávať dobrý pozor, pretože je vždy predzvesťou teroru. A opäť – smiať sa, plakať? Pretože ako sa vraví, trafená hus zagága, títo súdruhovia najnovšie každého, kto sa chce len brániť pred ich ľavičiarskym názorovým terorom, označujú, že to je on, ktorý šíri nenávisť. Takže zasa rinčia reťazami a mrežami. Sú to predsa len chytráci. Chytráctvo je totiž jediná vlastnosť v ich prázdnych mozgoch, ktorým by sa chceli aspoň priblížiť normálnemu rozumu. Ale zato zvládajú ho perfektne, ešte lepšie ako laboratórne potkany, veď v októbri to už bude presne sto rokov ich neprestajného tréningu, overovaného bohatou praxou.

Ján Litecký Švéda

predseda PV ZPKO

http://slovenskeslovo.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=938:loz-hustne&catid=16:o-com-je-rec&Itemid=287

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.