Poslanci Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko chcú, aby na Slovensku boli obchody zatvorené v nedeľu. + Ako veľmi sa pomýlil poslanec Mazurek?

Poslanci Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko chcú, aby na Slovensku boli obchody zatvorené v nedeľu.

Parlament vo februári posunul do druhého čítania návrh poslancov za Smer-SD Jána Podmanického a Mariána Kéryho obmedziť predaj počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja

Do parlamentu predložili vlastný návrh novely Zákonníka práce, ktorý má zakázať prácu v nedeľu v obchodoch. Zákaz by sa nevzťahoval na čerpacie stanice, lekárne alebo letiská. Zákon, o ktorom bude rokovať NR SR v marci, predložili poslanci Marian Kotleba, Natália Grausová, Stanislav Drobný, Ján Mora. Cieľom návrhu zákona je podľa predkladateľov umožniť opätovné povýšenie nedele na deň pracovného voľna.

V tento deň si rodiny môžu spolu zasadnúť k spoločnému stolu, rodičia, mamy a otcovia sa budú môcť venovať deťom, budú mať možnosť prejaviť im a sebe navzájom svoju lásku a spolupatričnosť, venovať spoločným aktivitám, na ktoré cez týždeň nemajú čas, pretože deti chodia do školy a rodičia do zamestnania. „Zlepší sa plnohodnotné fungovanie rodín i jednotlivcov v našej spoločnosti. Pracujúci budú môcť využiť voľný deň a zotaviť sa pred novým pracovným týždňom, čo prispeje k lepším pracovným výsledkom,“ argumentujú poslanci.

V súčasne platnej legislatíve je v Slovenskej republike umožnený maloobchodný predaj spotrebiteľom počas nedieľ, napriek širokej dostupnosti obchodov cez pracovný týždeň a sobotu. Tým podľa kotlebovcov prichádzajú mnohé matky a otcovia, pracujúci v nedeľu, o možnosť tráviť čas so svojimi deťmi a rodinou. „Práca v nedeľu nemôže byť povýšená nad zdravé fungovanie rodiny. Život človeka nemôže byť určovaný iba trhom a obchodom. Podľa článku 41. ods. 1 Ústavy SR, manželstvo, rodičovstvo a rodina sú pod ochranou zákona,“ pripomínajú predkladatelia. Podľa nich sa rozmáha sa nezdravý, konzumný spôsob života. „Jednotlivci, dokonca i celé rodiny s deťmi, trávia voľný čas v nedeľu potulovaním sa a nakupovaním v prevádzkach nákupných stredísk, v tzv. shopping parkoch, čo je tiež jednou z príčin sociálneho i kultúrneho úpadku, a tým aj oslabenia našej spoločnosti,“ zdôrazňujú.

Kotlebovci pripájajú aj kresťanskú argumentáciu pre zdôvodnenie svojho návrhu. „Slovenská republika sa vo svojej ústave hlási k cyrilo-metodskej tradícii. Sv. Cyril a Metod na slovenské územie priniesli v reči ľudu vieru v Ježiša Krista ako Božieho Syna a požiadavku podľa tejto viery aj žiť. K tomu patrí aj zachovávanie nedele ako sviatočného dňa. Svätiť siedmy deň Boh žiada od človeka už v Starom zákone. Jeden deň v týždni oddychovať, v kresťanskej kultúre je to nedeľa, sa dostal aj do civilných zákonov v celej Európe,“ upozorňujú kotlebovci, pričom poukazujú na to, že ešte aj v predchádzajúcom režime bývali obchody počas nedieľ zatvorené.

Parlament vo februári posunul do druhého čítania návrh poslancov za Smer-SD Jána Podmanického a Mariána Kéryho obmedziť predaj počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Tí získali v januári podporu aj ďalších koaličných strán SNS a Most-Híd. NR SR bude rokovať o jeho schválení v marci. „Návrh sme predložili po dohode so všetkými relevantnými silami v obchodnom sektore. Republiková únia zamestnávateľov, ktorá zastrešuje približne 100 najväčších obchodníkov na Slovensku, víta tento návrh a považuje ho za krok k vyspelej Európe. Je to teda aj hlas najväčších obchodníkov na Slovensku,“ zdôraznil Podmanický, ktorý odmieta, že zmena má negatívne ekonomické dopady. „Samotní obchodníci tvrdia, že to dopady nemá, ale aj zdravý rozum hovorí, že to ekonomické dopady mať nemôže. Ľudia sa totiž prispôsobia tomu, že obchody budú v podstate zatvorené jeden deň v mesiaci. Nakúpia si dopredu,“ konštatoval Podmanický.

Podľa Podmanického predaj v obchodoch nie je taká činnosť, bez ktorej by sa spoločnosť nezaobišla. „Mali by sme sa správať solidárne k 300-tisíc zamestnancom v tomto sektore. Mali by sme im dopriať to, čo aj my si užívame. Pokoja a atmosféru sviatkov. Mali by sme to dopriať mužom a ženám za pokladňami, medzi regálmi,“ vyhlásil Podmanický s tým, že tento zákon nechce nikomu nič určovať, ale chce pomôcť bezbranným pracujúcim.

V návrhu koaličných poslancov sa uvádza, že v záujme ochrany zamestnancov sa v súlade s kultúrnymi tradíciami Slovenskej republiky ustanovujú dni, počas ktorých nie je možné nariadiť a ani dohodnúť so zamestnancom prácu, ktorou je predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi vrátane s ním súvisiacich prác. Týmito dňami sú: 1. január, 6. január, Veľký piatok, Veľkonočná nedeľa, Veľkonočný pondelok do 14:00 hodiny, 1. máj, 8. máj, 5. júl, 29. august, 1. september, 15. september, 1. november, 17. november, 24. december po 12:00 hodine, 25. december a 26. december.

http://www.konzervativnyvyber.sk/v2/nr-sr-kotlebovci-chcu-zatvorene-obchody-v-nedelu/18864/

 

Ako veľmi sa pomýlil poslanec Mazurek?
Dan Schueftan na tému moslimskej imigrácie v českej TV povedal -Chcete prijímať ľudí, ktorí sa k svojim ženám správajú ako k dobytku?

Poslanec Mazurek predniesol v parlamente štyri tvrdenia, ktoré údajne nie sú pravdivé. Stojí za to sa pozrieť, ako veľmi sa mýlil.

 

1. Islam má denne naprieč celým európskym kontinentom na svedomí desiatky obetí.
Áno, nie je to pravda. Islam ma na svedomí desiatky obeti ročne – nie denne. Ale… skúsme si predstaviť, že Európa plne dôveruje mierovej povahe islamu a do Európy bez obmedzenia prúdia tisíce moslimov. Európske centrá miest nie sú obkolesené betónovými zátarasami proti kamiónom s moslimami za volantom a napríklad aj s mŕtvym Poliakom. Na uliciach nevidíme po zuby ozbrojené hliadky policajtov a vojakov. Európske tajné služby neskúmajú, nezisťujú, nevymieňajú si informácie ohľadom moslimov, lebo ide predsa o mierovo ladených ľudí. Európa úplne dovoľuje mierotvornému islamu bujnieť na svojom teritóriu. Pomýlil by sa Mazurek rádovo o tri miesta? Neboli by to desiatky obetí ročne, ale mesačne, či dokonca týždenne a možno časom aj denne?

Každý teroristický útok ktorý sa v ostatnom čase udial v Európe bol vždy moslimský – aká náhoda, ozývajú sa rôzni demagógovia, ktorí snažia sa útok zrelativizovať. Pochopím ešte prirovnania k teroristickým útokom stálic európskeho terorizmu IRA, ETA, RAF ale objavujú sa ale aj takí, ktorí obete teroristického útoku prirovnávajú k počtu obetí dopravných nehôd (profesionálny čitateľ stredoškolského učiva – áno, znie to absurdne – učiteľ), alebo k počtu utopených v Baltskom mori –Gazeta Wyborcza.

Čím sa líši klasicky terorizmu, od toho moslimského, džihadistického?

Na to aby ste sa stali obeťou teroristu IRA, ETA, RAF aj keď tie pojmy už sú dávno mŕtve, museli by ste sa nachádzať v „zóne vplyvu“ tých teroristov a zároveň na takého teroristu naraziť a ten terorista by musel spáchať teroristický čin. Cieľom moslimského terorizmu je celá Európa, nemusíte naraziť na moslimského teroristu stačí, že narazíte na obyčajného moslima ktorý, tak ako hovorí exmoslim Ali Sina: „nikdy nevie, kedy bude inšpirovaný svojim náboženstvom a vrazí vám nôž do chrbta“. Moslimovia nevedú obyčajnú teroristickú vojnu, oni vedú džihád a to je ľudový teror, taký ktorý nemusí prameniť z nejakej organizačnej štruktúry. Preto pomenovávanie džihádu terorom nie je správne, lebo stavia znak rovnosti medzi terorom a džihádom.

Takže logicky Mazurek pravdu nemá, ale má ju morálne. Mazurek sa nemýli v odhade ceny zlata, ale upozorňuje na vraždy. A je vždy lepšie dať na prehnané slová Mazureka, ako na slová tých, ktorí si dokážu ľahnúť do horiacej postele a tvrdiť, že nič nehorí. Však ide o našu budúcnosť.

 

2. Islam nás učí, že by sme sa k ženám mali správať ako k dobytku.
Čo hovoria moslimské pramene:

a – „Žena by nikdy nemala odmietať poskytnúť svoje telo mužovi, hoc aj v sedle ťavy“ – hadís – dôveryhodný výrok proroka Mohameda, zaznamenaný IbnMajah 3:9:1853

b – Prorok Mohamed mal chuť na koptskú otrokyňu Máriu – áno, boží prorok bol otrokárom – ale v tú noc mal podľa poradia spať so svojou ženou Hafsou. Tak si vymyslel lesť. Poslal Hafsu aby navštívila svojho otca. Ale Hafse cestou došlo, že keď nebude doma, tak prorok bude súložiť s inou ženou a ona bude musieť zas čakať, kým na ňu dôjde rad. Tak sa vrátila a nacápala svätého muža Islamu ako súloží s otrokyňou Máriou. Pohotový Boh proroka – Alah – okamžite poslal prorokovi zjavenie korán33:51:

„Môžeš odsunúť na neskôr tú ktorú chceš a potom môžeš ju zas prijať k sebe, ktorú chceš a po ktorej tužíš aj z tých,ktoré si pred tým odsunul. A nie je to žiaden hriech. To je to najsprávnejšie(…).”

c – „Menštruácia je biblickým trestom” [Al-tabari kniha 1 strana 280] a utrpením, ženy vtedy nie sú čisté a nie je povolené sa k nim približovať –koran 2:222

d – „Tak v skutočnosti žena sama o sebe nemá žiadne právavo vzťahu k svojim vlastným pohlavným orgánom“ moslimský spisovateľ Muhammad Kutb

e – „ženy sú démoni“ – Abu Nawas

f – „Žena sa vydáva vďaka štyrom veciam: jej bohatstvu, jej postavení, jej kráse a jej viere“ – prorok [Bukhari 62:27]

g – „Keď manžel zavolá svoju ženu a ona ho odmietne, anjeli pošlú na ňu prekliatie trvajúce do rána“ – hadís prorokov [zbierka Moslim „The Book of Marriage“ vol 8 no 3366]

h – „Muž je zaviazaný vydržiavať svoju ženu, ale len vtedy keď je mu povoľná a dovoľuje mu plne využívať seba a neodmieta sex v akomkoľvek dennom či nočnom čase“ [Reliance of theTraveller, m11.9 – príručka šaríje, vydávaná posledných 1000 rokov] – je možné lepšie zadefinovať prostitúciu ?

i – „(…) keď sa obávate ich neposlušnosti, bite ich (…)“ korán 4:34

j – „(…) muži sú o stupeň vyššie (…)“ korán 2:228

h – „A keby žena ponúkla jedno svoju pŕs ktoré by bolo, uvarené a druhé, upečené, aj tak nebude, rovná manželovi. ,A okrem toho napríkladne, súhlasí už len s tým, že keď manžel žmurkne, mala by byť hodená do najhorších častí Pekla, pod podmienkou, že sa bude kajať a vráti sa naspäť“ – [1]

k – „Takže v skutočnosti, práve moslimovia pohŕdajú ženami a len dve modlitby nie sú, vypočuté v nebi – zbehlého otroka a tvrdohlavej ženy, ktorej muž v noci prepadá frustrácii“ – britský diplomat, cestovateľ a lingvista Richard Francis Burton.

V moslimských prameňoch je možné nájsť veľa tém týkajúcich sa žien. Apologeti a odborníci na islam sa snažia celú tú islamskú mizogýniu zamiesť pod koberec s tým, že sa jedná o dobové záznamy. Avšak ich autorom je prorok Boží. Žeby sa Boh Islamu mýlil a menil názor v čase? Nehodnotíme výroky a správanie sa bežnej postavy dejín, ale proroka, ktorý sám seba nazval pečaťou prorokov, tým posledným prorokom, ktorý hlasá univerzálnu pravdu a doba tu nehrá žiadnu rolu.

Čo je pre moslimov „božie slovo“? Je nim cely korán, ktorý je podľa moslimov jednoducho dokonalý. Tak, že čo je možne na ňom reformovať a zlepšovať, keď je to už dokonalé dielo. Kde vidíte nejaký priestor na vývoj?

Áno je pravdou, že prorok sa k rôznym témam vyjadroval viac krát a celkom rozporuplne, čo je len dôkazom toho, že si všetko za pochodu vymýšľal. Ale pre moslimov sú jeho názory sväté nemenné v čase a neobsahujú žiaden kontext.

Dan Schueftan na tému moslimskej imigrácie povedal (7:00) v českej TV „Chcete napríklad prijímať ľudí, ktorí sa k svojim ženám správajú ako k dobytku?“

To, či poslanec Mazurek mal pravdu, zhodnoťte sami.

3. Jeden z najslávnejších španielskych klubov musel zo svojho loga odstrániť kresťanský kríž, pretože by to urazilo moslimskú komunitu.

Zdanlivo žiaden zo španielskych klubov nemusel z loga nič odstraňovať len ako to povedal manažér spoločnosti Marka, ktorej Real odstúpil licenčne záležitosti „Musíme byť citliví voči zákazníkom z ostatných časti tohto regiónu, ktorí sú celkom citliví na produkty s krížom“.

Tak, že predsa pre „citlivých zákazníkov“ logo upravili, kde je ta povestná moslimská údajná tolerancia? Predstavte si, že ste fanúšikom nejakého moslimského športového klubu. Viete si predstaviť, že by vám vadil polmesiac v ich znaku? Sotva. Určite by ste chceli mat suveníry v originálnej podobe a nie upravované.

A teraz to najhoršie, tento rok zo Stredozemného mora Európske námorne hliadky doviezli od hraníc Líbye 15 tisíc „utečencov“. V drvivej väčšine mužov a väčšinou moslimov. Takže keď tomu pridáme ženy a deti, tak sme si doviezli do Európy také 50 000 mesto ľudí, ktorým vadí základný symbol európskej civilizácie, ktorý spravil to, že Európa je tým čím je….

Cítite sa bezpečne?

Pokračovanie na budúce.
http://www.konzervativnyvyber.sk/v2/ako-velmi-sa-pomylil-poslanec-mazurek/18870/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.