Pracovníci UKF žiadajú rektora, aby sa ospravedlnil za účasť poslancov ĽSNS. + Kresťanskí kazatelia sú už aj v Británii uväznení a pokutovaní za „provokovanie moslimov“ a „homofóbiu“ – kvôli Biblii. + Hanobenie národa? Michal Havran nazval Slovákov “riťolezcami”

Pracovníci Katedry slovenskej literatúry Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre (UKF) žiadajú rektora univerzity Ľubomíra Zelenického, aby vysvetlil verejnosti dôvod prítomnosti poslancov Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) na slávnostnom odovzdávaní čestných titulov dvom zahraničným profesorom.

Zároveň ho vyzývajú, aby sa v mene univerzity za znehodnotenie slávnostného aktu ospravedlnil. UKF udelila titul doctor honoris causa Abrahimovi Habibullovi Khanovi z Torontskej univerzity v Kanade a in memoriam pedagogickému psychológovi Zdeňkovi Helusovi z Univerzity Karlovej v Prahe. Odovzdávanie titulov sa uskutočnilo počas uplynulého týždňa na slávnostnom zasadnutí Vedeckej rady UKF rozšírenom o vedecké rady Filozofickej a Pedagogickej fakulty.

Ako čestných hostí pozvala univerzita aj dvoch poslancov Kotlebovej ĽSNS. Medzi pozvanými hosťami boli podpredseda strany Milan Uhrík a nitriansky šéf strany Ján Kecskés. Univerzita uverejnila fotografie z odovzdávania ocenení na svojej webovej stránke, neskôr ich však stiahla.

Rektor UKF skonštatoval, že univerzita v rámci protokolárnej časti podujatia naň pozvala predstaviteľov spoločenského života mesta Nitry, ako aj demokraticky zvolených zástupcov všetkých politických strán za Nitriansky kraj. „Obhajovať prítomnosť poslancov Kotlebovej strany na slávnostnom akte na našej alma mater nemožno tým, že ĽSNS je legitímnou politickou stranou, ktorá má svojich volených zástupcov v Národnej rade SR. Zdôrazňujeme, že to, čo je legitímne z hľadiska zákona, ešte nemusí byť legitímne z hľadiska morálky,“ upozorňujú pracovníci univerzity v otvorenom liste rektorovi. Pripomenuli, že aj arizácia židovského majetku v čase vojnovej Slovenskej republiky sa diala na základe vtedy platného zákona.

„V rámci myšlienkového posolstva sme prostredníctvom ocenených osobností vyslali jasný odkaz o tom, k akým hodnotám sa naša univerzita hlási a aké postoje propaguje,“ skonštatoval Zelenický. Zamestnanci univerzity sa však obávajú, že celá kauza môže mať následky. „Hrozí, že ak sa profesor Khan a príbuzní profesora Helusa dozvedia, v spoločnosti koho prevzali tituly honoris causa, vrátia ich.“

http://www.hlavnespravy.sk/pracovnici-ukf-ziadaju-rektora-aby-sa-ospravedlnil-za-ucast-poslancov-lsns/921736

 

Kresťanskí kazatelia sú už aj v Británii uväznení a pokutovaní za „provokovanie moslimov“ a „homofóbiu“ – kvôli Biblii

Britský magistrát obvinil dvoch kresťanských kazateľov z porušovania verejného poriadku a použitia „vyhrážajúcich a urážlivých slov … ktoré môžu vyvolať obavy.“ Ich zločin: rozprávanie o kresťanstve v nehostinnom dave, ktorý zahŕňal moslimov a LGBT podporovateľov

V čase zadržania kazateľov, policajt pokarhal jedného z nich, „Ľudia sú nahnevaní. Vyvolávate homofóbiu. Provokujete moslimov.“ Policajt ich obvinil z „proti-sociálneho správania.“

Aj keď sudca zamietol obvinenia voči tretiemu mužovi, obvinil Michaela Overda a Michaela Stockwella, ktorým teraz hrozí až polročné väzenie.

Andrea Williams z Kresťanského Právneho Centra (Christian Legal Centre), ktorý financuje ich obhajobu uviedla pre LifeSiteNews: „Poženieme to až na Európsky Súd, ak budeme musieť. Dnešné rozhodnutie vskutku naznačuje, že Biblia je pohoršujúca a obsahuje protizákonné tvrdenia, ktoré by sa nemali zdieľať na verejnosti.”

„Biblia a jej učenie sú základom našej spoločnosti a poskytuje slobodu a ochranu, z ktorej máme úžitok. Takže je nepochopiteľné, že trestné stíhanie v mene štátu môže tvrdiť, že Biblia obsahuje urážlivé slová, ktoré, keď sú hovorené na verejnosti predstavujú trestný čin.“

Štátny zástupca tvrdí, že biblické tvrdenia o jedinečnosti, spásonosnej úlohe a božskej podstate Ježiša Krista boli zamerané na urážanie a vyhrážanie sa nekresťanom.

„Hovoriť niekomu, že Ježiš je jediným Bohom, nie je záležitosť pravdy. Tvrdenie, že jediná cesta k Bohu je cez Ježiša, to nemôže byť pravda.“ Obhajca Michael Phillips na to reagoval: „Toto stíhanie nie je nič iné ako moderná heréza prezlečená za verejný zákon.“

Muži diskutovali s moslimami na ulici Bristolu, keď sa okolo nich začalo zoskupovať väčšie množstvo ľudí. Hovorili tiež o pravdách rôznych náboženstiev. Stockwell v istej chvíli prehlásil: „Ak sa pokúšate prísť ku katolicizmu cez Jehovových Svedkov, cez Mormónov, Biblia hovorí, že ste zlodej a klamár a zlodej prichádza, aby kradol a ničil.“

Prišla polícia a požiadala, aby kazateľ vypol megafón, čo aj urobil a zatkla štyri osoby, pričom jedného zhodila na zem. Vzali ich na policajnú stanicu obvinili troch a prepustili ich.

Williams to okomentoval:„Agresívne správanie polície a vyšetrovateľov voči pánovi Overdovi a jeho priateľom je šokujúce. Budeme v odvolaní tvrdiť, že polícia nekonala správnym spôsobom. Rozumný spôsob na obnovenie verejného poriadku by bolo rozpustiť dav, alebo mohli požiadať kazateľov, aby odišli.“ Tiež mohla polícia zatknúť problémové osoby v dave, ktoré sa „vysmievali a doberali si kazateľov asi hodinu.“ Avšak, zatknutím kazateľov konala polícia ako cenzor v prospech tých v dave, ktorí nechceli, aby kazatelia pokračovali, uviedla Williams pre LifeSiteNews.

„To nás dostáva na nebezpečnú pôdu. Úlohou polície nie je ísť proti slobode slova. Na uliciach vždy boli ľudia, ktorí kázali,“ hovorí Williams.

„V dnešnej demokracii potrebujeme slobodu diskutovať, protestovať a nesúhlasiť,“ dodáva.

Viktória Dandarová

http://www.hlavnespravy.sk/krestanski-kazatelia-su-uz-aj-v-britanii-uvazneni-pokutovani-za-provokovanie-moslimov-homofobiu-kvoli-biblii/921018

 

Hanobenie národa? Michal Havran nazval Slovákov “riťolezcami”

Samozvaný intelektuál a moderátor RTVS, Michal Havran, síce údajne bojuje proti nenávisti, rasizmu a xenofóbii no Slovenský národ si zrejme príliš neváži. Pri svojej kritike na adresu Univerzity, ktorá pozvala na slávnostnú inauguráciu aj poslancov z Kotlebovej strany, použil slovné spojenie “riťolezectvo Slováčikov”, čím hrubo urazil všetkých Slovákov.

„Vo štvrtok 2. marca 2017 sa na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre uskutočnilo slávnostné zasadnutie Vedeckej rady UKF v Nitre rozšírené o Vedeckú radu Filozofickej fakulty a Vedeckú radu Pedagogickej fakulty, ktoré sa konalo pri príležitosti udelenia čestného titulu „doctor honoris causa“ dvom výnimočným osobnostiam a blízkym spolupracovníkom univerzity – filozofovi prof. Abrahimovi Habibullovi Khanovi, Ph.D. z Torontskej univerzity v Kanade, a in memoriam pedagogickému psychológovi Dr.h.c. prof. Zdeňkovi Helusovi, DrSc. z Univerzity Karlovej v Prahe,“ píše sa v článku UKF.

Na slávnostnú inauguráciu boli pozvaní aj poslanci z Kotlebovej strany, Milan Uhrík a Ján Kecskés a to sa stalo “tŕňom v oku” mainstreamových médií, ktoré písali o obrovskom “škandále”. Viac sa dočítate Tu.

Účasť Kotlebovcov na inaugurácii pobúrila aj známeho “aktivistu” a moderátora RTVS, Michala Havrana, ktorý kritikou voči univerzite vôbec nešetril. Na začiatok skritizoval aj ľudí za to, že sa nepostavili a neodišli z miestnosti:

“Pamätáte si, keď prerušil divadelné predstavenie v Brezne? A pamätáte si, ako reagovali herci? Poslúchli a prestali hrať. A v Nitre sa včera odohralo niečo podobné. Ak rektor pozve agronacistov na udelovanie diplomov, tak sa dá jednoducho zaprotestovať,” napísal Havran v úvode svojho statusu na sociálnej sieti a tiež popísal, čo konkrétne mali tam prítomní ľudia urobiť :

“Napríklad odísť zo sály, neprebrať si diplom, alebo povedať, že nesúhlasím s prítomnosťou takýchto ľudí na akademickej pôde.”

Havran následne uviedol svoju teóriu, prečo vedenie univerzity pozvalo Kotlebovcov na slávnostnú inauguráciu. Pri svojom vyjadrení nazval Slovákov riťolezcami:

“Nemali ich pozvať, aj keď sa zdá, že to nebolo z ideologického presvedčenia, ale z klasického riťolezectva Slováčikov, ktorí pozývajú papalášov vždy a všade. No zarážajúce je, že nikto v aule sa nepostavil, neprotestoval a neodišiel. To je hádam horší príznak doby, ako samotná pozvánka.”

Michal Havran často nazýva fašistami ľudí, ktorí čo i len v náznakoch skritizujú príslušníkov inej rasy, menšiny, národa, či náboženstva . Je teda otázne prečo tento bojovník proti fašizmu hanobí Slovenský národ, navyše keď sa mu títo “riťolezci” skladajú aj na jeho výplatu cez koncesionárske poplatky.

Samuel Gdovin

http://www.hlavnespravy.sk/hanobenie-naroda-michal-havran-nazval-slovakov-ritolezcami/919768

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.